Šalis kurios dalyvavo ir gavo medalius ( Lietuva negavo)
Kinija 1,4 milijardo žmonių.
Italija -59 milijonai
Ukraina , apie 42 milijonai ( iki karo ) ,dabar sunku pasakyti kiek.
Lenkija 39 milijonai
Nederland 17,88 milijono
Mongolija 3, 45 milijono ( tik!!!)
Lietuva 2,86 milijono
Latvija 1,87 milijono
Estija 1,56 milijono
Kaip matome ,kur daugiau žmonių ,ten daugiau šansų pasekti geresnių rezultatų( šaškese)
Bet ne tik todėl, kad daugiau žmonių. Yra ir kitų faktorių.
Kinija - daug dirbo ir dirba su jos šaškininkais Rusijos didmeistriai ,ir ne tik ... Praveda savo masinius turnyrus , kur daug dalyvių ir yra iš kuo pasirinkti, daug taškų, daug jau paruoštų savų treneriu. O 2008 ( Protinių sporto šakų Olimpiadą Pekine)metais jie beveik nieko neturėjo....
Įdomu , kad kinai negeria arbatos iš pakelių ( o čia tik tokia ir buvo) Visi gerdavo tik paprastą vandenį ,arba vandenį su citrina.
Šiaip labai gerai darydavo.....
Italija - Turi jaunimą , turi nacionalinė šaškių sporto šaka ,kuri įeina į Olimpinį komitetą- itališkos šaškes . Turi savo pasaulio checkers čempionus. Turi savo tradicinius turnyrus -100 , Dabartinis Europos šaškių konfederacijos prezidentas - italas. Pravedė paskutiniais metais keletą Europos čempionatų.( vyrų, moterų, komandinį, rapid, blic, klasika)
Ukraina - Senos tradicijos , iki karo daug treneriu ir gerų ir visokių žaidėju, dabar ,aišku sumažėjo, daug išvyko iš šalies , o kas ir kariauja. Ukrainoje išleista daug literatūros ,. Pasaulio čempionas I. Kuperman , Europos čempionai R.Leščinskį, V.Virnyj ....ir daug didmeistriu ir super meistrų.
Lenkija. Daug klubų , yra sistema paruošimo instruktorių - treneriu , yra globalus sponsorius ( 25.000 zl prizinis fondas vyrų čempionate, moterų atrodo mažiau bet irgi geras)
Daug vaikų ,labai išaugo jaunimo lygis . Moka ir noriai dirba su literatūra. Išleista nemažai lenkų kalba šaškių literatūros.
Vaikai tėvų palaikomi finansiškai ir morališkai.
Turi Pasaulio moterų čempionė ir Europos moterų čempionė.
Nederland- Čia visko pilna, ir sistemą, ir daug gerų treneriu, ir programos visokios ir literatūros perteklius , ir daug turnyrų visiems ir geras bendras lygis ....ir..... ...... .......ir tradicijos , aišku. Pasaulio ir Europos čempionai( visokių metu, vyrai,moterys, jaunimas) gyvena čia . Ir jų nemažai.
Mongolija - daug vaikų ir kitų žaidėjų . Kaip man pasakė trenerė iš Kazachstano ,ten šaškes prestižinę nacionalinė sporto šaką. Plotas Mongolijos labai didelis ,o žmonių mažai , todėl savo jurtose jiems nėr ką veikti vakarais ,tik šaškėmis ir treniruotis ir gerti per pertraukos tarp žaidimų kumysą. Tai jiems padeda žaisti ir pasiruošti varžyboms.
P.S.
Kumysas yra baltos spalvos, malonaus, gaivinančio, saldžiarūgščio skonio. Paprastai stiprumas 0,2 %-2,5 %, stiprus – iki 4,5 % alkoholio. Priklausomai nuo raugimo būdo galima pasidaryti kumyso, kuriame yra dar daugiau alkoholio.
Pripažintas kaip sveikatai naudingas, organizmą stiprinantis gėrimas.
Didžiąją Mongolijos namų dalį sudaro jurtos. Jos dažniausiai būna didžiausių miestų apylinkėse.
Lietuva. Ši karta be medalių
Viską ( liko trupiniai) ką turėjome Vilniui, praradom ; praradom trys patalpos( šachmatų - šaškių mokyklos) iš jų dvi per du aukštus , treneriu liko du ( būdavo gerais šaškių laikais 5-6 Šaškių ir iki 17 šachmatų treneriai.) Šaškių skyreliai žurnaluose, laikraščiuose dingo.
Šimtalangių tradicijos Lietuvoje ne prigijo , kiti miestai nepalaikė ir net nenori žaisti 100. Buvo kažkada stiprus Kaunas , Alytus , Klaipėda , bet viskas dingo. Liko Šiauliai dar ir Marijampolė , bet deja , 100 irgi ir čia ne populiarios. Kaip ir visoje Lietuvoje.
Nėra aiškumo ką mes norime tokioje situacijoje ir kaip ją ištaisyti ( nors truputį). Vienintelis tarptautinis J.Kilikausko turnyras senai degradavo.
Dabar mes Vilniui sukišti į patalpos, kur jokio rimtesnio turnyro pravesti neįmanoma. Treniruotes irgi sunku daryti kokybiškos, nes yra tik vienas kambarys , o kartų to pačiu laiku naujokai ir rimtesnis jaunimas ....Apie gera treniruotė dabar nėr ir kalbos.
Gerai ,kad yra tokia svetinga vieta - Bačkonys, kitaip būtų visai tragiškai, nes reikėtų važiuoti visada dar toliau .
Turėjome savo Europos konfederacijos šaškių prezidentė ,bet neilgai . Kartais vis tik iškovojame medalius ( suaugę ,jaunimas)
Latvija - Senos tradicijos , Pasaulio čempionai ,vyrų ir moterų , nemažai didmeistriu ir meistrų.
Žurnalai " Шашки" ir ,Dambrete ( latv.) išaugino mėgėjų ir šaškių mylėtojų ištisos kartos . Daug visokių 100 turnyrų plius Riga open , kur žaidžia beveik visi - jaunimas, didmeistriai, veteranai , užsienio žaidėjai. Daug miestų ,kur yra treneriai 100. Daug gerų treneriu. Yra verslininkų -šaškininkų ,kurie turi pinigų ir padeda finansiškai .
Estija- Turi labai geros patalpos Talino centre( per du aukštus) Paul Kėres vardo.( šachmatų tarptautinis didmeistris , vienas iš geriausių savo laiku žaidėjų )
Dar laikosi.
Turi trenerius ne tik Taline, nors situacija labai pablogėjo..
Žaidėjų sumažėjo,-amžiaus atranka , jaunimas ,kaip ir pas mus su mokykla baigė savo karjeros šaškese...
Ilgus metus turėjo savo Europos šaškių konfederacijos prezidentą.
.