Iš Lietuvos šaškių istorijos

Moderator: aleksej

Postby senelis » Sun 2009 Mar 08, 0:22

Be abejones puikus Jurkyno istorinis radinys
senelis
 
Posts: 2585
Joined: Tue 2007 Dec 18, 22:46

Postby Aleksas » Sun 2009 Mar 08, 11:43

Algimantai, jei dar galima ką nors isigiti pas tave , su mielu noru tai padarisiu, tik parašik kada, kur ir kaip, na ir kaina
Aleksandras
Aleksas
 
Posts: 485
Joined: Fri 2008 Feb 01, 1:09
Location: Jonava

Postby Baskep » Sun 2009 Mar 08, 19:10

Kauno_zinios wrote:Šiame rusiškame laikraštyje dar yra straipsnis,
kaip pagauti priešininko damą, kai mes turime tris damas (aišku, vieną damą didžiajame kelyje).
Bet ne Petrovo trikampiu, o kitu būdu.



žinau tą variantą.tik man jis kai žiūrėjau pasirodė toks sudėtingesnis nei petrovo trikampis. bet kas be ko tikrai įdomus.

o gal pašakinskas šitu būdu ir gaudo visad turėdamas 3 damas :lol:
Aš niekad nepaliksiu savo šalies,nes tik čia skurdo riba 1,5 karto didesnė už oficialų minimalų atlyginimą;tik čia 2 lietuviai tarpusavyje kalbasi rusiškai;tik čia alus pigesnis už duoną,tik čia,norint gauti stipendiją universitete,vidurkis turi būt 10,00
Baskep
 
Posts: 951
Joined: Thu 2008 Mar 06, 9:26
Location: nebekaunas

Postby Kauno_zinios » Mon 2009 Mar 09, 19:32

Algimantai,

Jau galite pažiūrėti el. paštą.
User avatar
Kauno_zinios
 
Posts: 4285
Joined: Fri 2007 Nov 16, 17:33
Location: Kaunas

Postby Kauno_zinios » Mon 2009 Mar 09, 19:36

Pasirodo, lietuviškas laikraštis vadinosi "Raudonasis sportas".
User avatar
Kauno_zinios
 
Posts: 4285
Joined: Fri 2007 Nov 16, 17:33
Location: Kaunas

Postby Kauno_zinios » Mon 2009 Mar 09, 19:48

Dar įdomaus:

LTSR SPORTO DRAUGIJŲ IR ORGANIZACIJŲ SĄJUNGA
RESPUBLIKINĖ ŠAŠKIŲ FEDERACIJA

BIULETENIS Nr.1

1962 metai, sausis

Atsiverčiu 5 psl.

Cituoju:

"... Liepos 5-15 d.d. LTSR aukštųjų mokyklų sporto klubų varžybų nugalėtojai - VVY komanda (Mačys, Sprindžiūnas, Vaičius, Žaganevičius, Rudys, Klisevičius, Petrėnaitė) dalyvavo visasąjunginėse studentų pirmenybėse. Iš 10 komandų - IV vieta. Kaip pirmą kartą- gerai!"

Pavardės gali būti ir netikslios, nes sunku įskaityti.

Šis Biuletenis- 1961 metų šaškių varžybų apžvalga

Iš to išeina, kad Lietuvos komandinės studentų varžybos jau vyko 1961 m.
Last edited by Kauno_zinios on Mon 2009 Mar 09, 19:57, edited 1 time in total.
User avatar
Kauno_zinios
 
Posts: 4285
Joined: Fri 2007 Nov 16, 17:33
Location: Kaunas

Postby Kauno_zinios » Mon 2009 Mar 09, 19:51

BIULETENIS Nr.3

Vilnius, 1962 m. rugsėjis

19 psl.
KRONIKA

Cituoju:
"... IV.15 ir 22 d.d. studentų komandinių pirmenybių finalines varžybas tarp VVU ir LVA kolektyvų laimėjo vilniečiai 8,5 : 3,5".
Last edited by Kauno_zinios on Mon 2009 Mar 09, 22:38, edited 1 time in total.
User avatar
Kauno_zinios
 
Posts: 4285
Joined: Fri 2007 Nov 16, 17:33
Location: Kaunas

Postby Kauno_zinios » Mon 2009 Mar 09, 19:56

BIULETENIS Nr.2

Vilnius, 1962 m. balandis

23 psl., MŪSŲ KRONIKA
Cituoju:

"Šiais metais buvo pravestos pirmosios respublikos studentų asmeninės
rusiškų šaškių pirmenybės
. Finale, kuris vyko Kaune kovo 16-20 d.d.,
dalyvavo 8 vyrai (po 4 iš Vilniaus ir Kauno)ir 4 moterys.
Nugalėtojais tapo V.Petrėnaitė ir R. Vaičius (abu iš VVU)."
User avatar
Kauno_zinios
 
Posts: 4285
Joined: Fri 2007 Nov 16, 17:33
Location: Kaunas

Postby jankis » Mon 2009 Mar 09, 20:11

Kauno_zinios wrote:BIULETENIS Nr.2

Vilnius, 1962 m. balandis

23 psl., MŪSŲ KRONIKA
Cituoju:

"Šiais metais buvo pravestos pirmosios respublikos studentų asmeninės
rusiškų šaškių pirmenybės
. Finale, kuris vyko Kaune kovo 16-20 d.d.,
dalyvavo 8 vyrai (po 4 iš Vilniaus ir Kauno)ir 4 moterys.
Nugalėtojais tapo V.Petrėnaitė ir R. Vaičius (abu iš VVU)."


Įdomūs faktai :) Beje, labai panaši turnyro sudėtis į šių metų studentų čempionatą :D Šį kartą buvo 10 vyrų ir 3 moterys (po 4 iš VU ir VDU) :) Dar įdomu, kad 1962m. studentų čempionatas vyko net penkias dienas :)
User avatar
jankis
 
Posts: 2283
Joined: Fri 2007 Nov 16, 15:33
Location: Vilnius

Postby klausk-atsakysiu » Mon 2009 Mar 09, 20:28

na normaliai,net daugiau nei partija per diena :). Pamenu tuos laikus,kai lietuvos chempionatai buvo vykdomi po puse menesio :)Su poilsio diena ir diena atidetoms partijoms :)
klausk-atsakysiu
 
Posts: 4032
Joined: Fri 2009 Jan 02, 10:54

Postby Kauno_zinios » Tue 2009 Mar 10, 16:01

Baskep wrote:
Kauno_zinios wrote:Šiame rusiškame laikraštyje dar yra straipsnis,
kaip pagauti priešininko damą, kai mes turime tris damas (aišku, vieną damą didžiajame kelyje).
Bet ne Petrovo trikampiu, o kitu būdu.



žinau tą variantą.tik man jis kai žiūrėjau pasirodė toks sudėtingesnis nei petrovo trikampis. bet kas be ko tikrai įdomus.

o gal pašakinskas šitu būdu ir gaudo visad turėdamas 3 damas :lol:


Aš ir manau, kad šis variantas sudėtingesnis, bet čia varžovo damą gali pagauti jau 10 ėjimu ar net anksčiau.
Tai greitesnis damos pagavimas, nei Petrovo trikampiu.
User avatar
Kauno_zinios
 
Posts: 4285
Joined: Fri 2007 Nov 16, 17:33
Location: Kaunas

Postby Baskep » Tue 2009 Mar 10, 21:18

Kauno_zinios wrote:
Baskep wrote:
Kauno_zinios wrote:Šiame rusiškame laikraštyje dar yra straipsnis,
kaip pagauti priešininko damą, kai mes turime tris damas (aišku, vieną damą didžiajame kelyje).
Bet ne Petrovo trikampiu, o kitu būdu.



žinau tą variantą.tik man jis kai žiūrėjau pasirodė toks sudėtingesnis nei petrovo trikampis. bet kas be ko tikrai įdomus.

o gal pašakinskas šitu būdu ir gaudo visad turėdamas 3 damas :lol:


Aš ir manau, kad šis variantas sudėtingesnis, bet čia varžovo damą gali pagauti jau 10 ėjimu ar net anksčiau.
Tai greitesnis damos pagavimas, nei Petrovo trikampiu.


einant ant petrovo,tai kartais ir gali greit pagaut.na jei pvz jau esi užsiėmęs dvikelį,kai dar neturi trečios damos,sutaupai kelis ėjimus. o kokia pas tave pradinė padėtis? pas mane tai baltų damos e1,e3,e5 ir tada prasideda variantai,jei juodų dama ten,tai taip,jei anaip ,tai taip..
Aš niekad nepaliksiu savo šalies,nes tik čia skurdo riba 1,5 karto didesnė už oficialų minimalų atlyginimą;tik čia 2 lietuviai tarpusavyje kalbasi rusiškai;tik čia alus pigesnis už duoną,tik čia,norint gauti stipendiją universitete,vidurkis turi būt 10,00
Baskep
 
Posts: 951
Joined: Thu 2008 Mar 06, 9:26
Location: nebekaunas

Postby Baskep » Tue 2009 Mar 10, 21:20

jo,iš Algimanto aš taip pat įsigyčiau,jei jis ką įdomaus pasiūlytų.o dėl šaškių kaleidoskopo,tai norėčiau ir aš į tą eilę prie jo stot :)
Aš niekad nepaliksiu savo šalies,nes tik čia skurdo riba 1,5 karto didesnė už oficialų minimalų atlyginimą;tik čia 2 lietuviai tarpusavyje kalbasi rusiškai;tik čia alus pigesnis už duoną,tik čia,norint gauti stipendiją universitete,vidurkis turi būt 10,00
Baskep
 
Posts: 951
Joined: Thu 2008 Mar 06, 9:26
Location: nebekaunas

Postby zoomz » Wed 2009 Mar 11, 5:25

[quote="Baskep"]jo,iš Algimanto aš taip pat įsigyčiau,jei jis ką įdomaus pasiūlytų.o dėl šaškių kaleidoskopo,tai norėčiau ir aš į tą eilę prie jo stot :)[/quote

del kaleidoskopo, mano asmenine nuomone: tai vienintelis "saskiu zodis lietuvoje", stambus zodis. Bet po pagiru eina blogybes, taigi mano viena is pastebettu blogybiu - mazai info ir idomiu straipsniu praktikos megejams. Tikrai smagu butu jei toks atsirastu su programa ar be jos, bet imtusi ir pateiktu idomiu ideju. Is tikro jis (SK) galetu pasidaryt lietuvoj gana populiarus, tik tereiktu suorganizuot grupe zmoniu, sakykim as, domcev, smaidrys Jr., ir zmogus su programa pvz valantinas. Butu galima daug ka nuveikt. Tai gal butu ir neblogai, bett reiketu, kad visa tai duotu peno musu geriausiams saskininkams - t.y. lostume skraidanciom. Aleksejaus pasakymai, kad bandza gaus infarkrta cia netinka, ejimas - beprasmybe. Mes manau zengiame reikiamu keliu bet per letai. As noreciau, kad vel butu tokie zodziai (perskaiciau vienam zurnale), prodolzhenyje ili zagatovka litovskix masterei!!!! - igautu prasme. Taigi noreciau isgirst poazicija kitais metais bus beprasmiskas 1 ejimas ir temsim guma, ar visgi padarysim pagal pasaulinius normatyvus?
zoomz
 
Posts: 907
Joined: Fri 2007 Nov 16, 18:14

Postby aleksej » Wed 2009 Mar 11, 8:55

zoomz wrote: Taigi noreciau isgirst poazicija kitais metais bus beprasmiskas 1 ejimas ir temsim guma, ar visgi padarysim pagal pasaulinius normatyvus?

Aišku įvesim pagaliau jau skraidančias. Šių metų 1 ėjimas buvo pereinamasis tiltelis prie jų, o visai ne schema ateičiai.
User avatar
aleksej
Moderatorius
 
Posts: 1649
Joined: Fri 2007 Nov 16, 12:46
Location: Vilnius

PreviousNext

Return to Istorija

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests

cron