2019 m.LRČ veteranai-64,Gelgaudiškis ,liepos 27-28 d.d.

Moderator: aleksej

Re: 2019 m.LRČ veteranai-64,Gelgaudiškis ,liepos 27-28 d.d.

Postby arunas05 » Fri 2019 Aug 02, 21:23

Pirmą kartą teko žaisti dvare :D Po pirmo turo burtų Ramūnas Viskantas buvo nepatenkintas, kad iškarto gavo stiprų varžovą - P.Armanavičių. Sakau , kad tai nieko blogo , nes bus aukštas koficientas , o va man tai bus žemas koeficientas , nes Vytautas Kavaliauskas iš Kazlų Rūdos tikrai nesurinkas daug taškų. Pasirodo pokalbis buvo išvis pranašingas : Ramūnas pralaimėjo , o aš gavau poziciją su visišku centru ir net nesivarginau daug į ją gilintis, nes , mano klaidingu manymu, turėčiau laimėti žaisdamas bet kaip.

Image
1....fe5? (paleidžia laimėjimą) 2.fg3 de7 3. ef4 ef6 4. ab6 ca7 5. bc5 db4 6. fd6 ( pralaimi ac5 dėl ab6!) ir lygios. Partijoje buvo 3....bc7 4. ed2 ef6 5. de3 ir lygios.
Po tokio starto supratau , kad čempionatas beveik baigtas :D
Laimi 1.... dc7!
Labai daug darbo į čempionato organizavimą įdėjo Alvydas Grinkevičius. Ačiū labai.
arunas05
 
Posts: 2420
Joined: Thu 2007 Nov 22, 20:55
Location: šiauliai

Re: 2019 m.LRČ veteranai-64,Gelgaudiškis ,liepos 27-28 d.d.

Postby matas » Sat 2019 Aug 03, 12:49

Prie Arūno įdomaus šio turnyro apibendrinimo ir pozicijos komentarų -- dar gal būt galima pridėti , kad labai tikėtina jog nurodytoje diagramoje dar gal būt laimi ir ėjimas 1.......hg5.

Ėjimą 1.....fe5 Arūnas paėjo , kaip labaiausiai ** normalų ** ir labaiausiai krentantis į akis --- tuo tarpu laimintis ejimas 1....dc7 yra iš pažiūros ** neišvaizdus ** ir iš pirmo žvilgsnio ** nedaromas ** .. - Sveikinu
matas
 
Posts: 283
Joined: Wed 2017 Jun 14, 14:36

Re: 2019 m.LRČ veteranai-64,Gelgaudiškis ,liepos 27-28 d.d.

Postby arunas05 » Mon 2019 Aug 05, 1:23

Antrame ture susitikau su A.Sėdaičiu. Jis žaidžia gana gerai , bet nepamato paprastų smūgių. Taip buvo ir šį kartą. Turėdamas labai gerą, bet sudėtngą padėtį , pakliuvo ant nedidelės kombinacijos ir liko be šaškės. Trečiame ture A.Dulinskas greit iškeitė 7 šaškes ir lygios. Labai įdomiai susiklostė 4 turo partija su Ramūnu Viskantu. Man labai patinka su juo žaisti , nes visada gaunamos sudėtingos nežinomos padėtys. Reikia pradėti nuo 2018 m. čempionato , kada Ramūnas debiute padarė retą ėjimą. Aš tokį ėjimą buvau padaręs 2012 m. ir vos pabėgau. Tada gavau barti nuo a.a. Valantino , kad taip niekas nežaidžia. Pasirodo , kad yra kas žaidžia - ogi Viskantas. Ta partija susiklostė man gana nesėkmingai , nes pasirinkau blogą planą ir vos pabėgau į lygiąsias. Šiemet, aišku, patobulinau blogą ėjimą ir laukiau partijos pakartojimo. Po 3 turų buvo pietų pertrauka , bet spėjau pamatyti, kad burtai mums teko atvirkščia spalva, negu man reikėjo. Ramūnas burtų nematė. Kadangi, pietų laukimas užtruko , nutariau pasidomėti, ar Ramūnas žaistų tą patį debiuta kita spalva? Jis pasakė , kad žaistų ir net sutiko pasižadėti , kad taip ir bus , jeigu žaisime tarpusavyje. Tada Ramūnas pasakė, kurio ėjimo nedarys. Mane tai tenkino , tai vėl įvyko pasižadėjimas nedaryti dažniausiai daromo ėjimo. Tada pasakiau, kad žinau burtus ir mes žaisime . Abu laikėmės susitarimo dėl debiuto , bet netrukus pradėjau gailėtis. Padėtis gavosi labai sudėtinga ir iškilo grėsmė, kad būsiu apsuptas. Tada pagalvojau, kad gal Ramūnas pasigailės manęs dėl durnumo su visokiais siūlymais ir pasiūliau ...lygias. Nesutiko.... Teko ieškoti išsigelbėjimo ir jis atsirado : po keleto ėjimų Ramūnas pakliuvo ant kombinacijos... :( Tada sekė dar viena labai įdomi replika : priėjo J.Danilevičius ir pasakė Viskantui - žinok, čia ne viskas taip paprasta :D Dabar , kada peržiūrėjau su programa, galiu pasakyti , kad taip ir yra , bet nejaugi Jonas tą padėtį galėjo žinoti? 0 gal paskaičiavo vietoje? Bus tęsinys.... Visoms partijoms ir atsistatymams po stresų man 2 dienų per mažai. Kaip kitiems nežinau. Pasikartosiu 1000 kartą : ČEMPIONATAS GALĖTŲ VYKTI 3 DIENAS IR PAGEIDAUTINA PRIE JŪROS.
arunas05
 
Posts: 2420
Joined: Thu 2007 Nov 22, 20:55
Location: šiauliai

Re: 2019 m.LRČ veteranai-64,Gelgaudiškis ,liepos 27-28 d.d.

Postby ragvel » Mon 2019 Aug 05, 16:27

Danilevičiui žiauriai.. buvo 1, gavo Morkūną, Bagočių.. nelaimėjo, ir galiausiai pralošė paskutiniam rate..

dar netikėtai V.Rakštys laimėjo prieš Družininą.
ragvel
 
Posts: 1127
Joined: Fri 2007 Nov 16, 14:10
Location: Mazeikiai

Re: 2019 m.LRČ veteranai-64,Gelgaudiškis ,liepos 27-28 d.d.

Postby matas » Tue 2019 Aug 06, 13:23

Taip -- nieko nuostabaus , o kas nepridaro stresinėse partijose klaidų -- vis tik galvopju kad Kavaliauskas -- Bučinskas ,,, Arūnas partiją sužaidė blogai arba ne visai kokybiškai , nes ėjimą 1......hg5. , Arūnas turejo daug lengviau pamatyti , kaip lengviau atkreipianty į save dėmesį , be to ir Arūno intuicijai lengviau buvo pasuferiuoti ejimą 1.....hg5 --- negu 1.....dc7
matas
 
Posts: 283
Joined: Wed 2017 Jun 14, 14:36

Re: 2019 m.LRČ veteranai-64,Gelgaudiškis ,liepos 27-28 d.d.

Postby arunas05 » Thu 2019 Aug 08, 2:01

Šeštadienio vakare tapo aišku, kad ryte susitinku su P.Varpiotu. Žmogus, kuris žiūrėjo kompjuteryje burtus, jų nerado , bet pasakė , kad pirmas parašytas P.Varpiotas. Supratau, kad jo balti ir ...veltui sugaišau visą vakarą besiruošdamas ne tą spalvą. Lygiosios mane tenkino , bet ...nepasiūliau. Užtat sužinojau tai , ko nėra B.Družinino knygoje :D Pakliuvau ant šlifo : Pranas partiją sužaidė per penkias minutes. Teko gintis ir pabaigoje po keturias šaškes, galvojau, kad pralaimėjau. Reikalinga diagrama :D
Image
ėjimas juodųjų : geriausia 1....fe5 ir po 2. cb6 fe3 su pergale.
Partijoje buvo 1...fe3 2. cd6! ir lygios ne už kalnų.
P.Varpiotas pergyveno , kad paleido mane , o aš ,aišku, džiaugiausi.
Pasirodo, kad ne viskas taip paprasta ( cituoju J.Danilevičių ) : po 1....fe5 2. cb4! ( nors šauktukas nelabai reikalingas, nes tai vienintelis ėjimas) fe3 3.bc3 ef2
4.ba5 fg1 5.ab6 gh2 6.ba7 ir lygios :shock:
arunas05
 
Posts: 2420
Joined: Thu 2007 Nov 22, 20:55
Location: šiauliai

Re: 2019 m.LRČ veteranai-64,Gelgaudiškis ,liepos 27-28 d.d.

Postby matas » Fri 2019 Aug 09, 13:06

--- įdomi šaškių miniatiųra, kuri gal galėtų sudominti ir Rimą Mackevičių. -- Viena vertus , bravo Arūnui , ** išsuko šiaip taip uodegą ** ,,, Antra vertus , Arūnas ne visai tiksliai iki galo išreiškė savo mintį rašydamas jog ,, bet užtai sužinojo tai ko nėra B.Družinino knygoje ,, nes reikėjo dar darašyti * ko nėra B.Družinino knygoje šioje žaistoje sistemoje * . Nes kadangi kitaip juk kiekvienoje žaistoje bet kokioje partijoje galima rasti tai , ko nėra B.Družinino knygoje arba iš vis knygoje.
matas
 
Posts: 283
Joined: Wed 2017 Jun 14, 14:36

Previous

Return to Šaškių naujienos

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 57 guests