Klaidos LT2010 64

Moderator: aleksej

Re: Klaidos LT2010 64

Postby buldozzer » Fri 2010 Oct 29, 22:45

Jie žmogus kitiems rodo tik savo laimėtas partijas tai rodo, kad jis elementariai nemoka pralaimėti.
O jei jis dar ir daro tai rašydamas į spaudos leidinius tai jis dar be to ir blogas žurnalistas, nes pateikia ne tai kas įdomiausia ir aktualiausia, o tai kas jam patogu.
User avatar
buldozzer
Administratorius
 
Posts: 654
Joined: Fri 2007 Nov 16, 10:43

Re: Klaidos LT2010 64

Postby aleksej » Fri 2010 Oct 29, 23:09

buldozzer wrote:Jie žmogus kitiems rodo tik savo laimėtas partijas tai rodo, kad jis elementariai nemoka pralaimėti.
O jei jis dar ir daro tai rašydamas į spaudos leidinius tai jis dar be to ir blogas žurnalistas, nes pateikia ne tai kas įdomiausia ir aktualiausia, o tai kas jam patogu.

Tai tavo nuomone. Kaip sako Algimantas, verta pagalbos. Bet yra ir kita. Mano ir kaip supratau Andriaus yra, kad zmogus turi teise rinktis pats apie ka rasyti. Aisku, kad maloniau rasyti apie savo pozitivias emocijas (laimejimus). Kodel jis turi rasyti apie savo pralaimeta partija, kai jo laimingas nugaletojas (turintis visas teises ir svarbiausia malonuma pasakyti apie tai visam pasauliui) paprasciausia tingi tai padaryti man yra neaisku. Svarbiausia kad tas tinginys iseina geras (kuklus, nenori girtis), o pralaimetojas pagal buldozzer dar ir privalo visiems savo partija parodyti ir pakomentuoti, nes kitaip jis blogas, nes nepadares to jis (a) nemoka pralaimeti, (b) blogas zurnalistas. Be to neaiskus ir aspektas, kodel komentarai laimetos partijos buldozzer vertina neidomiais ir neaktualiais, o suteikia ta ranga tik rasancio pralaimetoms partijoms.

P.S. Tu pats, Egidijau, nors viena savo partija, ar laimeta, ar pralaimeta, buvai pakomentaves ar bent parodes kurnors? Manau, kad ne, nes esi is tu tinginiu rasyti. Bet kazkodel mokini ka ir apie ka kiti turi rasyti.
Plunksnos išbandymas - mano personalinis šaškių tinklalapis http://shashki.ucoz.ru/.
User avatar
aleksej
Moderatorius
 
Posts: 1649
Joined: Fri 2007 Nov 16, 12:46
Location: Vilnius

Re: Klaidos LT2010 64

Postby klausk-atsakysiu » Fri 2010 Oct 29, 23:45

Fragmentus rinkau tokius,kur klaidos matosi po vieno,dvieju,triju ejimu,kuo paprastesnius.Kitu atveju galejau daug pririnkt tu padechiu.Man mano padetys,kur buvo padarytos klaidos neisipaise i visa tai. Vienintele isimti padariau Kybarto-Petraichio partijai,nes ji manau buvo verta to.Viskas. Kas liecia mano pralaimetu partiju,tai jas galite rast senesniame Saskiu kaleidoskope o gal ir forume,kur as idejau idomesnias partijas is lietuvishku turnyru.Ten rasite ne viena mano pralaimeta ir prakomentuota partija.
klausk-atsakysiu
 
Posts: 4032
Joined: Fri 2009 Jan 02, 10:54

Re: Klaidos LT2010 64

Postby buldozzer » Sat 2010 Oct 30, 0:08

aleksej wrote: Tai tavo nuomone. Kaip sako Algimantas, verta pagalbos. Bet yra ir kita. Mano ir kaip supratau Andriaus yra, kad zmogus turi teise rinktis pats apie ka rasyti. Aisku, kad maloniau rasyti apie savo pozitivias emocijas (laimejimus). Kodel jis turi rasyti apie savo pralaimeta partija, kai jo laimingas nugaletojas (turintis visas teises ir svarbiausia malonuma pasakyti apie tai visam pasauliui) paprasciausia tingi tai padaryti man yra neaisku. Svarbiausia kad tas tinginys iseina geras (kuklus, nenori girtis), o pralaimetojas pagal buldozzer dar ir privalo visiems savo partija parodyti ir pakomentuoti, nes kitaip jis blogas, nes nepadares to jis (a) nemoka pralaimeti, (b) blogas zurnalistas. Be to neaiskus ir aspektas, kodel komentarai laimetos partijos buldozzer vertina neidomiais ir neaktualiais, o suteikia ta ranga tik rasancio pralaimetoms partijoms.

P.S. Tu pats, Egidijau, nors viena savo partija, ar laimeta, ar pralaimeta, buvai pakomentaves ar bent parodes kurnors? Manau, kad ne, nes esi is tu tinginiu rasyti. Bet kazkodel mokini ka ir apie ka kiti turi rasyti.


Akivaizdu, kad nestatau praloštų partijų aukščiau už laimėtas ir jei aš laimėjau labai gerą partiją tai tikrai turiu teisę ją parodyti, bet jei mano varžovas mane didmeistriškai ištaškė į atomus, o aš pateikiu straipsnyje kaip lamėjau pravedęs kažkokį vidutinį smūgelį tai jau negerai. Tačiau kai paimu žurnalą tai dažniausiai tokį vaizdą ir matau. Sutinku tai dar atleistina jei tai kažkoks forumas ar draugų būrys (nors visada įdomiau žiūreti ir klausytis kai pateikiama įdomiausia informacija, o ne pasakojama koks aš "krooootas" ir kaip laimėjau ten ir ten, mačiau "afigiennus" variantus ir t.t., nors, žiūrint iš šalies, matosi, ir labai gerai matosi, kad bent pusė iš viso to tiesiog makaronai), bet jei dar žmogus už tą straipsnį ir pinigus gauna (nesvarbu kokius, svarbu pats faktas) tai mažų mažiausia nepagarba skaityojui. Žmogus, atsisėdęs rašyti straipsnį, tampa ne šaškininku, o žurnalistu ir turėtų atsiriboti nuo savęs kaip žaidėjo (ideale žinoma).
Pats aš iš tikro nesu nė velnio parašęs. Pats nelabai žinau kodėl. Kaip ir esu nieko prieš, tačiau memuarams dar per anksti, pasiūlyti niekas nepasiūlė ir neprašė, pačiam siūlytis už honorarą, tai tas honoraras manęs taip pat nedomina - turiu savo darbą ir pajamas. Tuo labiau, kad savo laiku dirbdamas adminu dienraštyje buvau užsiminęs, kad gal kažką parašinėti, tai iš senų žurnalistikos vilkų gavau patarimą, kad jei gali nerašyti - nerašyk (nepamenu dabar kieno tai žodžiai deja, bet atrodo kažko iš klasikų) :). Tad yra kaip yra, tuo labiau, kad nematau šaškėse ir leidinio, kuris man kaip skaitytojui būtų tikrai prie širdies ir norėtųsi kažką parašyti.
User avatar
buldozzer
Administratorius
 
Posts: 654
Joined: Fri 2007 Nov 16, 10:43

Re: Klaidos LT2010 64

Postby senelis » Sat 2010 Oct 30, 9:28

Pateikta pralaimeta partija gali buti kur kas idomesne nei laimeta, del dvieju aspektu.
1. Laimetos partijos paprastai buna pries silpnesnius zaidejus ir jie pralami dazniausiai del klases skirtumo: nezinojo tos pozicijos, nepastebejo tos aukos, nemate tos kombinacijos, blogai orentavosi tokio tipo pozicijoje ir t.t. O kai pralaimi aukstesnes klases zaidejas silpnesniam tai labai idomu kodel taip atsitinka.
2. Komentuojant laimeta partija sunku paaiskinti varzovo veiksmus, sunku suprasti motyvus kodel jis dare blogus ejimus (gal kur prasiskaiciavo, gal kazkur is viso neskaiciavo, gal ko nepastebejo, gal sumaise kazkokias pozicijas ir t.t.), o komentuojant savo pralaimetas partijas tai zinai kodel padarei blogus ejimus.
Dazniausiai partijos kai stipresnis pralaimi silpnesniam buna labai vertingos (isskyrus atvejus kai yra daroma grubi klaida) nes gali buti panaudotas koks nors naujas stiprus variantas ar gera nezinoma ideja ir gal but nesinori to rodyti kitiems, o tik paimti varzovo pademonstruota ideja i savo arsenala ir paciam taip laimineti.
senelis
 
Posts: 2585
Joined: Tue 2007 Dec 18, 22:46

Re: Klaidos LT2010 64

Postby senelis » Sat 2010 Oct 30, 9:36

Nagrinedamas aukletiniu partijas esu aptikes labai daug idomiu ideju. Pvz., vienam variante suzaidi debiuta viska palei knyga (ejimai ten beveik forsuoti) ir toliau lygiosios raso knyga. Taip ir yra. Bet po beveik forsuotu keliu ejimu pabaigoje yra labai grazus fuksas kurio paprastai niekas nepastebi.
senelis
 
Posts: 2585
Joined: Tue 2007 Dec 18, 22:46

Re: Klaidos LT2010 64

Postby aleksej » Sat 2010 Oct 30, 9:52

Nu jus bendrai teisingai rasot. Bet kai neretai pakomentuota (tai yra zmogus stengesi, dirbo, eikvojo savo brangu laika) laimeta gera partija traktuojama kaip noras pasigirti, bet kam atpuls noras rasyti. Saskiu zurnalistus reikia branginti, nes kitaip tik barnius ir nesamones skaitysime.
Plunksnos išbandymas - mano personalinis šaškių tinklalapis http://shashki.ucoz.ru/.
User avatar
aleksej
Moderatorius
 
Posts: 1649
Joined: Fri 2007 Nov 16, 12:46
Location: Vilnius

Re: Klaidos LT2010 64

Postby senelis » Sat 2010 Oct 30, 9:53

Apie pora pralaimetu savo partiju (ne techniskai, bet psichologiskai) buvau rases http://lsf64.tripod.com/istorijos.htm
senelis
 
Posts: 2585
Joined: Tue 2007 Dec 18, 22:46

Re: Klaidos LT2010 64

Postby senelis » Sat 2010 Oct 30, 9:56

aleksej wrote:Nu jus bendrai teisingai rasot. Bet kai neretai pakomentuota (tai yra zmogus stengesi, dirbo, eikvojo savo brangu laika) laimeta gera partija traktuojama kaip noras pasigirti, bet kam atpuls noras rasyti. Saskiu zurnalistus reikia branginti, nes kitaip tik barnius ir nesamones skaitysime.

Puldineti, aisku, niekam nieko nereikia.Kuo daugiau zmones pateikia kokiu tai analiziu tuo geriau.
senelis
 
Posts: 2585
Joined: Tue 2007 Dec 18, 22:46

Re: Klaidos LT2010 64

Postby zoomz » Sat 2010 Oct 30, 10:39

klausk-atsakysiu wrote:Fragmentus rinkau tokius,kur klaidos matosi po vieno,dvieju,triju ejimu,kuo paprastesnius.Kitu atveju galejau daug pririnkt tu padechiu.Man mano padetys,kur buvo padarytos klaidos neisipaise i visa tai. Vienintele isimti padariau Kybarto-Petraichio partijai,nes ji manau buvo verta to.Viskas.


Dekui uz atsakyma. Viskas aisku.
zoomz
 
Posts: 907
Joined: Fri 2007 Nov 16, 18:14

Re: Klaidos LT2010 64

Postby ragvel » Sun 2010 Oct 31, 9:46

kas del finalu. Kiekvienas dalyvas raso partija, visos partijos yra pas teiseja/ pas federacija. Jei itrauktu punkta i nuostatus, kad per du menesius federacija isipareigoja patalpinti partijas (visas!) viesai savo svetaineje, nebutu problemu.

tikiuos bus prabalsuota siuo klausimu per suvaziavima.
ragvel
 
Posts: 1127
Joined: Fri 2007 Nov 16, 14:10
Location: Mazeikiai

Re: Klaidos LT2010 64

Postby arunas05 » Sun 2010 Oct 31, 10:39

Aleksiejui P. : ar tu norėtum , kad būtų viešai publikuota naujovė, kurią tu radai pvz prieš 5 metus ir laukei progos ją panaudoti? Ir žinai, kad , jeigu ji nebus publikuota, tai tu ją dar kartą galėsi panaudoti prieš stiprų žaidėją ar Dubysos mokyklos auklėtinį , nes pirmieji patys perskaitys publikaciją , o antriesiems V.V. įkals į galvą per treniruotę. Per vieną pirmą lygą pritaikiau vieną iš senų atradimų ir laimėjau. kadangi varžovas nerašė , tai nusprendžiau "apgauti" V.V. ir prirašiau blanke nesąmonių. jau po sekančio turo V.V. ,pamatęs apgaulę, - liepė surašyti teisingai partiją. Kodėl turėčiau? Kad žinotų visi Šiaulių Dubysos auklėtiniai ? Parašiau kažkokį laimėjimą ir tuo viskas baigėsi. šovinys liko sveikas.
arunas05
 
Posts: 2420
Joined: Thu 2007 Nov 22, 20:55
Location: šiauliai

Re: Klaidos LT2010 64

Postby arunas05 » Sun 2010 Oct 31, 10:46

visiškai sutinku su Egidjaus nuomone - vienoje geroje knygoje yra 5 partijos , kur autorius visose laimi prieš a.a. Paukštį. Tai gaunasi , kad Paukštis nemokėjo žaisti ir buvo Buba Buba? Ar kad autorius norėjo pasigirti? pas mane kažkodėl visos gražesnės partijos kur aš pralaimiu.
Last edited by arunas05 on Sun 2010 Oct 31, 10:53, edited 1 time in total.
arunas05
 
Posts: 2420
Joined: Thu 2007 Nov 22, 20:55
Location: šiauliai

Re: Klaidos LT2010 64

Postby arunas05 » Sun 2010 Oct 31, 10:53

dar prisiminiau apie publikavimą : žaidžiau susirašinėjant TSRS pirmenybėse ir labai gražiai ir forsuotai pralaimėjau. Buvau pasitelkęs į pagalbą patį Norvaišą - gal jis ras lygias? Deja, lygių nebuvo. praėjus gal metams vyko Šiauliuose atviros Lietuvos pirmenybės. Žiūriu Norvaišas partijoje su I.Doska gauna mano padėtį tik už laimėtą pusę ir, nieko negalvodamas, daro stipriausius ėjimus, o Doska prakaituoja- ieško lygiųjų. atrodo , kad pabėgs, bet enšpylije nematomas smūgis kulniuku ir Norvaišas įmuša įvartį. Taip panaudojami nepublikuoti dalykai....
arunas05
 
Posts: 2420
Joined: Thu 2007 Nov 22, 20:55
Location: šiauliai

Re: Klaidos LT2010 64

Postby senelis » Sun 2010 Oct 31, 11:01

Mano leksikone terminas bubo-bubo naudojamas tuo atveju kai zaidejas pralaimi pakliuves ant knyginio gerai visiems zinomo varianto
senelis
 
Posts: 2585
Joined: Tue 2007 Dec 18, 22:46

PreviousNext

Return to Šaškių praktikumas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests

cron