Treniravimosi metodikos

Moderator: aleksej

Treniravimosi metodikos

Postby sokratas » Wed 2010 Mar 24, 16:31

Sveiki visi! Kaip žinome, šaškių sporte norint tapti didmeistriu reikia skirti tam pvz, X0000 valandu, meistru pvz, -Y000 val. T.y. zaidejas tobulėja tiek kiek skiria tam laiko. Neįmanoma peršokti kvalifikacijos laiptelio, atitinkamai nesitreniravus. Vienintelis klausimas, kaip efektyviausiai išnaudoti laiką. Pasidalinkime savo treniravimosi metodikomis, kas veikia ir kas neveikia.
sokratas
 
Posts: 98
Joined: Mon 2010 Jan 04, 16:15

Re: Treniravimosi metodikos

Postby ragvel » Wed 2010 Mar 24, 17:58

analizuok partijas - labai veiksminga.
ragvel
 
Posts: 1127
Joined: Fri 2007 Nov 16, 14:10
Location: Mazeikiai

Re: Treniravimosi metodikos

Postby senelis » Wed 2010 Mar 24, 23:53

Vienas garsus klasikas rase:
imkit mane ir skaitykit, ir skaitydami permanykit
Ir visa paslaptis
senelis
 
Posts: 2585
Joined: Tue 2007 Dec 18, 22:46

Re: Treniravimosi metodikos

Postby zhygis » Wed 2010 Mar 31, 20:18

sokratas wrote:Sveiki visi! Kaip žinome, šaškių sporte norint tapti didmeistriu reikia skirti tam pvz, X0000 valandu, meistru pvz, -Y000 val. T.y. zaidejas tobulėja tiek kiek skiria tam laiko. Neįmanoma peršokti kvalifikacijos laiptelio, atitinkamai nesitreniravus. Vienintelis klausimas, kaip efektyviausiai išnaudoti laiką. Pasidalinkime savo treniravimosi metodikomis, kas veikia ir kas neveikia.


ok pabandysiu savo "metodika" papasakot ir as :)
(ir nebandykit ja pasinaudot be mano zinios, visos autorines teises priklauso man:DDDDDDDDDD)

Pradejus zaisti saskem man svarbiausia buvo varzybu ir suzaistu partiju kiekis (taip igijama pozicinio zaidimo patirties ir skaiciavimo pagrindai)
ismokau kelis endspilius (saskes c1 pravedimas, gaudymas su 3 pries 1 ir kelis kitus kur 3damkes pries damke ir saske)
tada pradejau skaityt(mokytis) teorija ir ja naudot turnyruose...
tada pasidariau debiutini repertuara (kiek zinau senelis jy savo vaikam irgi padares yra)
nors dabar daznai buna traukiami ejimai, debiutu repertuaras padeda mokytis zaisti saskem sistemingai (nes nesimokini beleko, o visko ismokt neimanoma mintinai:D)
ismokau daugiau endspiliu (na dazniausia klaidos is turnyru priversdavo ta padaryt, nes man paciam endpilius "kalti" atrodo nuobodu, daug idomiau prie lentos kazka kurybisko sugalvoti;D)
dar po kazkeliu turnyru pradejau rimciau skaiciuot (sitas ivyko labai velai, poto kai km ivykdziau jau)
tada pradejau daryt repertuara su pilnu traukiamu ejimu.....(kurio nebaigiau zmoniskai padaryt dar:D, bet del nemazos varzybu patirties, bei keliu skirtingu repertuaru (turejau gal 3, naudojau po metus ar du viena, cia kad pries mane butu kitiem sunkiau pasiruost ir seip buvo idomu ismokt kazka naujo) galiu kanors sau pritaikyti kai reikia:)
paciam gale jau pradejau analizuot savo partijas ir ieskot klaidu:)
dabar jau analizuoju ir stipriu zaideju partijas is kurniko:) gal taip mano lygis ir nepakils, bet bent nekris sparciai:)
Pagarba treneriams, reitingu skaiciuotojams, turnyru organizatoriams ir visiems kitiems populiarinantiems saskes:)

jei turite klausimu: email: saskes@list.ru
zhygis
 
Posts: 470
Joined: Thu 2008 Apr 17, 15:58
Location: Great Britain

Re: Treniravimosi metodikos

Postby sokratas » Thu 2010 Apr 01, 18:44

Kazkur skaiciau, kad 70 % laiko reikia skirti treniruotems/analizei, o 30 % laiko - zaisti partijoms. Siaip geriausia, kai kombinacijas ar skaiciavimus atlieki pats, o ne tik skaitai knygoje. Ir dar svarbu treniravimosi pastovumas: geriau treniruotis kasdien po 30 min nei sekmadieni 4 valandas.
sokratas
 
Posts: 98
Joined: Mon 2010 Jan 04, 16:15

Re: Treniravimosi metodikos

Postby Baskep » Fri 2010 Apr 02, 1:12

net nežinau iš kur,bet garantuotai atsimenu,kad vienas iš senelio treniravimo metodų yra,jog kas kart prieš pradedant kažką naujo,pasikartot,tai,ką išmokai pvz vakar.čia aš visiškai sutinku su šitu.
Aš niekad nepaliksiu savo šalies,nes tik čia skurdo riba 1,5 karto didesnė už oficialų minimalų atlyginimą;tik čia 2 lietuviai tarpusavyje kalbasi rusiškai;tik čia alus pigesnis už duoną,tik čia,norint gauti stipendiją universitete,vidurkis turi būt 10,00
Baskep
 
Posts: 951
Joined: Thu 2008 Mar 06, 9:26
Location: nebekaunas

Re: Treniravimosi metodikos

Postby zoomz » Fri 2010 Apr 02, 2:38

sokratas wrote:Kazkur skaiciau, kad 70 % laiko reikia skirti treniruotems/analizei, o 30 % laiko - zaisti partijoms. Siaip geriausia, kai kombinacijas ar skaiciavimus atlieki pats, o ne tik skaitai knygoje. Ir dar svarbu treniravimosi pastovumas: geriau treniruotis kasdien po 30 min nei sekmadieni 4 valandas.


as esu girdejes toki varianta, neturiu apie ji nuomones, bet jis skamba taip: 20% teorijos ir 80% praktikos, tas pats kas 80% teorijos ir 20% praktikos. tipo si taisykle daugely shaku galioja, nzn as matyt ejau 80% teorijos taku. o siaip idomus variantas, tik neatsimenu is kur ji istraukiau
zoomz
 
Posts: 907
Joined: Fri 2007 Nov 16, 18:14


Return to Šaškių praktikumas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests