Europos čempionatas "64" (19,16,13,10) Cherson (Ukraina)

Moderator: aleksej

Re: Europos cempionatas "64" (19,16,13,10) Cherson (Ukraina)

Postby aleksej » Tue 2010 May 04, 10:52

Kaip tik Domantui "lengvoje" grupėje iki 13 m. buvo mano manymu Chersone sunkiausia. Pas jį ir dalyvių buvo kruva ir jų bendras lygis (ypač pirmo dešimtuko) stebėtinai aukštas. Kartais man susidarydavo įspūdis, kad 13-mečiai žaidžia geriau nei 16-mečiai.
Plunksnos išbandymas - mano personalinis šaškių tinklalapis http://shashki.ucoz.ru/.
User avatar
aleksej
Moderatorius
 
Posts: 1649
Joined: Fri 2007 Nov 16, 12:46
Location: Vilnius

Re: Europos cempionatas "64" (19,16,13,10) Cherson (Ukraina)

Postby edvard » Tue 2010 May 04, 10:53

Daug nauju foto.
http://shashki.ks.ua/index.php?module=page&id=38

Is foto matosi, kad Aleksej stebėjo :evil: mūsų konkurentų žaidima ,ir kad, Sabina labai patriotiskai nusiteike :) ; zaidzia su geltona maikute su lietuviska simvolika.
edvard
 
Posts: 3625
Joined: Fri 2008 May 09, 9:59
Location: vilnius

Re: Europos čempionatas "64" (19,16,13,10) Cherson (Ukraina)

Postby Algimantas » Tue 2010 May 04, 19:10

Gerb.Aleksej, AČIŪ už įdomų tekstuką.
Algimantas
 
Posts: 1436
Joined: Thu 2007 Nov 22, 23:26

Re: Europos čempionatas "64" (19,16,13,10) Cherson (Ukraina)

Postby aleksej » Tue 2010 May 04, 19:26

edvard wrote: Is foto matosi, kad Aleksej stebėjo :evil: mūsų konkurentų žaidima

Čia tas :evil: man ar mūsų konkurentams adresuotas? :)
Plunksnos išbandymas - mano personalinis šaškių tinklalapis http://shashki.ucoz.ru/.
User avatar
aleksej
Moderatorius
 
Posts: 1649
Joined: Fri 2007 Nov 16, 12:46
Location: Vilnius

Re: Europos čempionatas "64" (19,16,13,10) Cherson (Ukraina)

Postby aleksej » Tue 2010 May 04, 19:50

Tarp kitko kas man patiko, kad egzistuoja tyrnyrinių partijų papkės, skirtos dalyviams ir treneriams, kurias teisėjai privalo operatyviai pasipildyti "šviežiomis" partijomis po kiekvieno turo. Jos gulėdavo ant atskiro stalo, prie jų buvo laisvas priėjimas, tik kad negalima buvo nunešinėti. Bet man asmeniškai tai nekeldavo problemų, aš laisvai viską suprasdavau ir prabėgus partijų užrašus akimis. Taigi net nepastebėjus kažko "on-line" (nes į turnyrines sales trenerius įleisdavo tik 5 minutėm (!) kiekvienos valandos pradžioje) visada galima buvo padaryti konkurentų žaidimo retroanalizę.
Plunksnos išbandymas - mano personalinis šaškių tinklalapis http://shashki.ucoz.ru/.
User avatar
aleksej
Moderatorius
 
Posts: 1649
Joined: Fri 2007 Nov 16, 12:46
Location: Vilnius

Re: Europos cempionatas "64" (19,16,13,10) Cherson (Ukraina)

Postby klausk-atsakysiu » Tue 2010 May 04, 20:43

aleksej wrote:Kaip tik Domantui "lengvoje" grupėje iki 13 m. buvo mano manymu Chersone sunkiausia. Pas jį ir dalyvių buvo kruva ir jų bendras lygis (ypač pirmo dešimtuko) stebėtinai aukštas. Kartais man susidarydavo įspūdis, kad 13-mečiai žaidžia geriau nei 16-mečiai.

Na nieko,kitais metais Domantas pereis i silpnesne grupe :) . O siu metu rezultatas pas Domanta,tai zingsniukas atgal.Kiek pamenu jis praeitu metu (su Kunica ir kitais pajegiais zaidejais,kurie jau siais metais gan neblogai pasirode vyresnej grupej) europos cempionasO siaip tai treneris labai svarbus jauniu varzybose,ypac jei jis gali atsakyt i rupimus klausimus (Aleksejus buvo geriausias kandidatas is galejusiu vazhiuot,o taip pat turbut vienas geriausiu is negalejusiu :) ).Pagrindinis pasiruosimas visvien vyksta namie,o jau varzybose manevravimas ir papildomas pasiruosimas pries konkretu varzova zinant ka jis gali.Atspet ka priesininkas zais irgi neturetu but lengva,jei varzovo treneris padirbeja.Cia dar pasireishkia zaidzhianchiojo klase.Dar vienas pliusas buvo tas,kad dalyvavo palygint nedidelis burys jauniu.Su kokiu 12-15 butu be galo sunku kiekvienam skirt demesio,chia jau geriau ne vienam treneriui vazhiuot.Na kaip treneriui Aleksejui dedu pliusa :)
p.s. blogai buvau perskaites,tai pasitaisiau :)
klausk-atsakysiu
 
Posts: 4032
Joined: Fri 2009 Jan 02, 10:54

Re: Europos čempionatas "64" (19,16,13,10) Cherson (Ukraina)

Postby aleksej » Tue 2010 May 04, 23:53

Be abėjo pagrindinį pasiruošimą namie labai svarbu papildyti vietoje, jau konkriečiai žiūrint, kur ir kokios pas varžovus stiprios ir silpnos vietos. Atspėti ką žais priešininkas užduotis nepaprasta, bet reali. Nes, kaip bebutų, minikadetų, kadetų ir jaunių (ypač merginų) repertuaras vistiek yra gana ribotas. Kažkokiais ypatingais šlifais manę kiti treneriai nenustebino, maždaug kuo tikėjomes iš varžovų, tą jie ir žaidė. O štai aš kartais atvirkščiai siuliau ir rodžiau saviškiams kitokias, mažiau žinomas ir populiarias schemas, kad pabandyti išmušti iš varžovų naminio pasiruošimo kozyrius. Bet egzistavo toks momentas, kad kadetai ir jauniai traukia 1 baltų ėjimą, tai suprognozuoti tiksliai ką jiems teks žaisti buvo neįmanoma (šiuo atžvilgiu su Domantu buvo paprasčiau, nes, kaip rašiau anksčiau, jo busimų partijų eigą kartais pavykdavo surežisuoti vos ne nuo pirmo iki paskutinio ėjimo). Tokiais atvejais bandėme uždaryti skyles pačiose probleminėse vietose. Tik dėja kartais atsirasdavo bėdos ten, kur aš jų nesitikėjau - Anri užsirovė ant Sargino varianto :shock:, Sabina pasirodė nežinojo kad Centrinė partija visai ne baltųjų naudai ir net žinomiausių variantų nebuvo matusi ir t.t. Nepaslaptis ir tai, kad debiutas yra tik dalis darbo, svarbus ir bendras žaidėjo lygis (taip apmaudu buvo, kai 8 ture Domantas nelaimėjo žinomos simetrinės pozicijos, o 4 ture Sabina kitoje žinomoje simetrijoje nepadarė lygiųjų). Bet čia aš galėjau tik graužti nagus, negalėdamas pasakinėti :). Aišku, kai treneris vienas jam sunkiau, bet kadangi turėjau tik 5 vaikus, tai paskirti dėmesio kiekvienam buvo įmanoma. O štai pavyzdžiui baltarusų buvo 5 treneriai - Valiuk, Chainiuk, Anisko, Baryshev, Kodesnikov, latvių 2 - Freidenfelds, Danilov. Apie ukrainiečius ir rusus išvis tyliu, kiek jie turėjo aptarnaujančio personalo :).
Plunksnos išbandymas - mano personalinis šaškių tinklalapis http://shashki.ucoz.ru/.
User avatar
aleksej
Moderatorius
 
Posts: 1649
Joined: Fri 2007 Nov 16, 12:46
Location: Vilnius

Re: Europos cempionatas "64" (19,16,13,10) Cherson (Ukraina)

Postby klausk-atsakysiu » Wed 2010 May 05, 0:02

klausk-atsakysiu wrote:
arunas05 wrote:neprovokuok Aleksiejaus - jis rašė , kad šiame forume neberašys. za bazar nado otvechat6

Arunai,jei rasiau,kad gal parasys,tai zinau ka rasau.Atrodo,kad tu cia epizodiskai tik pasirodai :). Aleksejus del informacijos ar kazko paprasius tikrai parasys,o i kazkokias tai diskusijas tai nesivels.

Viskas kas normalu ir yra normalu :)
klausk-atsakysiu
 
Posts: 4032
Joined: Fri 2009 Jan 02, 10:54

Re: Europos čempionatas "64" (19,16,13,10) Cherson (Ukraina)

Postby edvard » Wed 2010 May 05, 10:02

Anri užsirovė ant Sargino varianto , Sabina pasirodė nežinojo kad Centrinė partija visai ne baltųjų naudai ir net žinomiausių variantų nebuvo matusi ir t.t.

:!: Anri TUREJO JAU NE VIENA KARTA TA VARIANTA SAVO PARTIJOSE , NE VIENA KARTA PRALOSE :( ,NEGALIU SUPRASTI ,KAIP DAR KARTA BUVO IMANOMA PRALOSTI :shock: ....SABINA NE VIENA :!: :!: :!: KARTA MATE ta debiuta... O KA JI SAKO TAI NEREISKIA, KAD TIESA.... :wink: .Atminties reikia ,o ten PROBLEMOS :( ......KARTOTI. reikia ....bet ir tai ne garantas .....zaisti daugiau reikia bet ...... :? ...nezinau kodel, bet AS TUOS VARIANTUS JAU ZINOJAU,KAI TUREJAU 2 atskiri ir iki SIANDEN VISKA PRISIMENU...O DABAR JAUNIMAS TO NESUGEBA.....gali 10 kart kartoti,o galvoj nieko nelieka.....GAL VISOKIOS INFORMACIJOS PERTEKLIUS,o gal INTERESAS (noras ) MAZAS,ner STIPRIOS motivacijos ...todel ir neatsimena....
edvard
 
Posts: 3625
Joined: Fri 2008 May 09, 9:59
Location: vilnius

Re: Europos čempionatas "64" (19,16,13,10) Cherson (Ukraina)

Postby super_mario_33 » Wed 2010 May 05, 10:31

edvard wrote:gali 10 kart kartoti,o galvoj nieko nelieka.....GAL VISOKIOS INFORMACIJOS PERTEKLIUS,o gal INTERESAS (noras ) MAZAS,ner STIPRIOS motivacijos ...todel ir neatsimena....


Manau kad jaunimui siais laikais gyventi trukdo is kazkur atsirades (gal is TV) stereotipas, kad visiems visur turi sektis, del to daznai vaiksto uzsistresave. :D Is sito turbut plaukia ir motyvacijos stoka, ir mazas interesas (gi cia tik saskes...). Asmeniskai as daug debiutu ir variantu pamirstu, nes neturiu jokios sistemos galvoje- jie guli ismetyti bim-bam budu.Beje,del atminties siulau per kokius rimtus cempionatus kaip priza isteigt omega-3 zuvu tauku :)
User avatar
super_mario_33
 
Posts: 390
Joined: Fri 2007 Nov 16, 16:33

Re: Europos čempionatas "64" (19,16,13,10) Cherson (Ukraina)

Postby edvard » Wed 2010 May 05, 11:35

čia kaip anekdote.
Skundžiasi žydas Dievui;kodel aš toks nelaimingas,kodel man taip nesiseka ?...va Chaimas mašina teleloto laimejo,o Abramas kelialapi į Izraelį...na kodel AŠ TOKS NELAIMINGAS, niekada nieko nelaimiu...??
Čia balsas is Dangaus; TAI tu nors BILETA nusipirk!

Taip va morale tokia; tai JŪS(jaunimas) NORS KNIGA 1 (viena) debiutine peskaitykit.... :?
Last edited by edvard on Wed 2010 May 05, 19:56, edited 1 time in total.
edvard
 
Posts: 3625
Joined: Fri 2008 May 09, 9:59
Location: vilnius

Re: Europos čempionatas "64" (19,16,13,10) Cherson (Ukraina)

Postby klausk-atsakysiu » Wed 2010 May 05, 16:36

edvard wrote::!: Anri TUREJO JAU NE VIENA KARTA TA VARIANTA SAVO PARTIJOSE , NE VIENA KARTA PRALOSE :( ,NEGALIU SUPRASTI ,KAIP DAR KARTA BUVO IMANOMA PRALOSTI :shock: ....SABINA NE VIENA :!: :!: :!: KARTA MATE ta debiuta... O KA JI SAKO TAI NEREISKIA, KAD TIESA.... :wink: .Atminties reikia ,o ten PROBLEMOS :( ......KARTOTI. reikia ....bet ir tai ne garantas .....zaisti daugiau reikia bet ...... :? ...nezinau kodel, bet AS TUOS VARIANTUS JAU ZINOJAU,KAI TUREJAU 2 atskiri ir iki SIANDEN VISKA PRISIMENU...O DABAR JAUNIMAS TO NESUGEBA.....gali 10 kart kartoti,o galvoj nieko nelieka.....GAL VISOKIOS INFORMACIJOS PERTEKLIUS,o gal INTERESAS (noras ) MAZAS,ner STIPRIOS motivacijos ...todel ir neatsimena....

As atsimenu kaip mano treneris Leibovicius moke :) Sako pradzhias reik stumt kaire ranka :) cd4,bc3,cb4 patys geriausi trys ejimai :). O centrine partija as irgi kokio 2 atskyrio jau zinojau ir dar gal todel,kad juodom jau labai ja gerai sekesi zaist :))
klausk-atsakysiu
 
Posts: 4032
Joined: Fri 2009 Jan 02, 10:54

Re: Europos čempionatas "64" (19,16,13,10) Cherson (Ukraina)

Postby edvard » Wed 2010 May 05, 19:53

Na ir aš taip mokinu :) ,bet kai ištrauktas gf4, o su tavimi sužaide fg5 tai tu turi žaisti arba "centrine " arba 'kosiaka"(istrižeini)....na ir ten ir ten reikia ŽINIŲ :(
na dar Miesto gali buti ar smaigas su hg3.... bet ir ten be ziniu gerai ne zaisi........siaubas kiek reikia žinuoti :shock:
edvard
 
Posts: 3625
Joined: Fri 2008 May 09, 9:59
Location: vilnius

Re: Europos čempionatas "64" (19,16,13,10) Cherson (Ukraina)

Postby klausk-atsakysiu » Wed 2010 May 05, 20:27

supratau dabar is kur gavosi centrine partija :) sakai siaubas,keik zinot reik? Bet tai juk saskes,cia teorija yra.Tai pagrindai,viena is treniruociu metu atidirninejamu dalyku.Ir isimenama visad geriau,jei rimtesnese varzybose ta suzaidi.Juk ne metus saskes pazysta tie vaikai.
klausk-atsakysiu
 
Posts: 4032
Joined: Fri 2009 Jan 02, 10:54

Re: Europos čempionatas "64" (19,16,13,10) Cherson (Ukraina)

Postby zhygis » Wed 2010 May 05, 20:58

visu pirma noreciau pasveikint visus medalininkus ir Aleksej su neprisvilusiu blynu:)

o apie pasiruosimus,...
as manau vaikam kitu metu ec ar pc jau reikia ruostis dabar...
juk busimu konkurentu partijos daznai pateikiamos internete , todel galima atspeti kokius debiutus vaikai zaidzia (net ir su traukiamais ejimais) bei pries juos pasiruosti (nes paskutine minute vienam treneriui paruost 5 vaikus ka zaist yra sunku)
As partiju nezejau (ten hieroglifus rodo pasmane:D), bet kaip supratau pas Sabina ir Anri yra ryskus minusas teorinese ziniose....
jiem reik debiutinio repertuaro (jei traukiamas tik pirmas ejimas, jy paruost tikrai ner sunku)
pvz pasiruost zaist kosiakus...
juos galima suzaist ir po cb4 ir po gf4 ir po ab4
arba kuola (kuris praktiskai gali gautis po betkurio baltu istraukto ejimo)

o jei kaip Marius sake nera jokios sistemos kaip atsimint debiutus, tai ir pasimirsta jie...

taigi manau svarbiausia yra noras mokintis ir tobuleti:)
Pagarba treneriams, reitingu skaiciuotojams, turnyru organizatoriams ir visiems kitiems populiarinantiems saskes:)

jei turite klausimu: email: saskes@list.ru
zhygis
 
Posts: 470
Joined: Thu 2008 Apr 17, 15:58
Location: Great Britain

PreviousNext

Return to Tarptautiniai turnyrai

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests