Europos čempionatas "64" (19,16,13,10) Cherson (Ukraina)

Moderator: aleksej

Re: Europos čempionatas "64" (19,16,13,10) Cherson (Ukraina)

Postby aleksej » Wed 2010 May 05, 21:18

Aš ape tai buvau šiek tiek anksčiau pasakęs truputį kitais žodžiais, bet ėsmė ta pati: :D

"Mes esame konkurentabilūs pasaulinėje arenoje (ypač Domantas ir Anri, bet ir kiti). Bet yra ir kur dirbti. Treneriai, jeigu jums reikės mano įvairiopos pagalbos, aš visada jums padėsiu, kad jūsų auklėtinių rezultatai būtų dar geresni".
Plunksnos išbandymas - mano personalinis šaškių tinklalapis http://shashki.ucoz.ru/.
User avatar
aleksej
Moderatorius
 
Posts: 1649
Joined: Fri 2007 Nov 16, 12:46
Location: Vilnius

Re: Europos čempionatas "64" (19,16,13,10) Cherson (Ukraina)

Postby ricka-plun » Thu 2010 May 06, 0:46

edvard wrote:Anri užsirovė ant Sargino varianto , Sabina pasirodė nežinojo kad Centrinė partija visai ne baltųjų naudai ir net žinomiausių variantų nebuvo matusi ir t.t.

:!: Anri TUREJO JAU NE VIENA KARTA TA VARIANTA SAVO PARTIJOSE , NE VIENA KARTA PRALOSE :( ,NEGALIU SUPRASTI ,KAIP DAR KARTA BUVO IMANOMA PRALOSTI :shock: ....SABINA NE VIENA :!: :!: :!: KARTA MATE ta debiuta... O KA JI SAKO TAI NEREISKIA, KAD TIESA.... :wink: .Atminties reikia ,o ten PROBLEMOS :( ......KARTOTI. reikia ....bet ir tai ne garantas .....zaisti daugiau reikia bet ...... :? ...nezinau kodel, bet AS TUOS VARIANTUS JAU ZINOJAU,KAI TUREJAU 2 atskiri ir iki SIANDEN VISKA PRISIMENU...O DABAR JAUNIMAS TO NESUGEBA.....gali 10 kart kartoti,o galvoj nieko nelieka.....GAL VISOKIOS INFORMACIJOS PERTEKLIUS,o gal INTERESAS (noras ) MAZAS,ner STIPRIOS motivacijos ...todel ir neatsimena....

Sutinku su Edvardu siuo atveju,tikrai motivacijos jokios nwera.Manau,kad viena is svarbiausiu LSF uzdaviniu yra sugalvoti,ismastyti,ar kaip kitaip pasakius,bet esme ta pati,sukurti ilgalaike saskiu strategija saskiu sporte,kad butu perspektyvos saskiu sporte siekti aukstumu visa gyvenima,o ne tik ten iki 19m.mazdaug...
ricka-plun
 
Posts: 1077
Joined: Wed 2008 Jan 23, 20:06

Re: Europos čempionatas "64" (19,16,13,10) Cherson (Ukraina)

Postby aleksej » Thu 2010 May 06, 9:24

ricka-plun wrote: Sutinku su Edvardu siuo atveju,tikrai motivacijos jokios nwera.Manau,kad viena is svarbiausiu LSF uzdaviniu yra sugalvoti,ismastyti,ar kaip kitaip pasakius,bet esme ta pati,sukurti ilgalaike saskiu strategija saskiu sporte,kad butu perspektyvos saskiu sporte siekti aukstumu visa gyvenima,o ne tik ten iki 19m.mazdaug...

Čia viskas atsiremia į pinigus. Kokia gali būti aukštųjų pasiekimų sporto suaugusiojo (peržengusio 19 m. riba) motivacija? Tik materialinis skatinimas ir vertinimas - t.y. stipendijos, komandiravimai į turnyrus, stovyklos ir t.t. Taip ir egzistuoja turtingose šaškių atžvilgiu šalyse - Olandijoje, Rusijoje, Baltarusijoje, dalinai Ukrainoje. Pas mus to nebus niekada. Ir čia ne LŠF kalta, o mūsų valstybės požiūris į sportą.
Plunksnos išbandymas - mano personalinis šaškių tinklalapis http://shashki.ucoz.ru/.
User avatar
aleksej
Moderatorius
 
Posts: 1649
Joined: Fri 2007 Nov 16, 12:46
Location: Vilnius

Re: Europos čempionatas "64" (19,16,13,10) Cherson (Ukraina)

Postby ricka-plun » Thu 2010 May 06, 9:37

Kaltes LSF net neturejau omenyje, jeigu ka..
ricka-plun
 
Posts: 1077
Joined: Wed 2008 Jan 23, 20:06

Re: Europos čempionatas "64" (19,16,13,10) Cherson (Ukraina)

Postby aleksej » Thu 2010 May 06, 9:50

ricka-plun wrote:Kaltes LSF net neturejau omenyje, jeigu ka..

Aš šiaip... Man ir pačiam dažnai verkti norisi ant kiek mūsų šalyje viskas beviltiška lyginant su geriausiais pavyzdžiais... O viskas prasideda nuo valstybės atsinešimo vaikų sportui. Palyginkime Chersone Lietuvos ir Baltarusijos (specialiai neiimu Rusijos ar Ukrainos) delegacijas. Lietuva - 1 treneris (ir tai jei visai būti tiksliam - nesu treneris, valstybė neleidžia), 5 vaikai, 0 tėvų. Baltarusija - 5 treneriai, 18 vaikų, nemažai tėvų.
Plunksnos išbandymas - mano personalinis šaškių tinklalapis http://shashki.ucoz.ru/.
User avatar
aleksej
Moderatorius
 
Posts: 1649
Joined: Fri 2007 Nov 16, 12:46
Location: Vilnius

Re: Europos čempionatas "64" (19,16,13,10) Cherson (Ukraina)

Postby sokratas » Thu 2010 May 06, 13:05

aleksej wrote: ...apmaudu buvo, kai 8 ture Domantas nelaimėjo žinomos simetrinės pozicijos, o 4 ture Sabina kitoje žinomoje simetrijoje nepadarė lygiųjų.

Žinote, kiekvienam šaškininkui būdingos jo lygio klaidos. 2 atskyrininkas daro 2/3 atskyrio klaidas, meistras daro meistro lygio klaidas, didmeistriai daro didmeistrių lygio klaidas. (klaida - tai netikslumas, pozicijos susilpninimas). Klaidos yra neišvengiamos, jos - žaidimo dalis. Net jei susės žaisti du superdidmeistriai, vis tiek atsiras smulkių klaidelių, kurias kitas superdidmeistris išnaudos, nors galbūt visi kiti pasaulio šaškininkai ir kompiuterinės programos nieko nematys.
sokratas
 
Posts: 98
Joined: Mon 2010 Jan 04, 16:15

Re: Europos čempionatas "64" (19,16,13,10) Cherson (Ukraina)

Postby edvard » Fri 2010 May 07, 10:03

aleksej wrote: Aš šiaip... Man ir pačiam dažnai verkti norisi ant kiek mūsų šalyje viskas beviltiška lyginant su geriausiais pavyzdžiais... O viskas prasideda nuo valstybės atsinešimo vaikų sportui.

O man jau ašaros išdžiuvo nes ....,nes tikrai beviltiška situacija,ir slogi nuotaika.Pinigu jau senai komandiruotem i varzybos papidomai neduoda, o važiuojam i LR čempionatus tik iš surinktu vaiku tevu pinigu mokescio (buvo 6lt,po to 10lt dabar 15 lt i menesi).Iš rinkitines nariu pinigu nerenkama.žodziu siaubas.Uztenka tik i du finalus isvažioti ir dar kazkiek lieka išvikai i 3 varzybos. Dažnai tevai prideda ....O dar Vilniuje kažkokios siaubingos sporto mokyklu reorganizacijos....
Tarp kitko musu VŠŠSM- šiais metais-40 metu-jubilejus.....liudnas jubilejus. ...
edvard
 
Posts: 3625
Joined: Fri 2008 May 09, 9:59
Location: vilnius

Re: Europos čempionatas "64" (19,16,13,10) Cherson (Ukraina)

Postby aleksej » Fri 2010 May 07, 17:21

V.Egolin - D.Norkus 8 turas

Image

1...dc7? Laimėdavo 1...de7! 2.bc3 ir štai ji žinoma simetrinė pozicija, kurioje laimi kas pradeda - 2...fe5 3.fg5 h:f4 4.e:g5 cd4 5.cb4 (5.gh6 d:b2 6.a:c1 ef6 7.de3 fg5 8.h:f4 e:g3x) 5...dc3 ir juodi laimi. O po ėjimo partijoje balti galėjo pasiekti lygias šaškės aukos dėka - 2.fg5! f:h4 3.ef4=, bet nepadarė to, tačiau po abipusių klaidų partija vistiek baigėsi taikiai.

S.Kovalevskaja - Ž.Saršaeva 4 turas

Image

1.cb4? Kad pasiekti lygias šitą šaškę reikėjo vesti į kitą pusę. Pagrindinis variantas toks: 1.cd4 ba7 2.d:b6 a:c5 3.ab4! c:a3 4.ed4 fg5 5.fe3 de7 6.ef2! (6.ed2? po 6...ef6 7.dc3 fe5 8.d:f6 g:e7 9.ed4 ef6 10.gf2 fg5 11.fe3 hg3! 12.f:h2 gf4 13.e:g5 h:f4 14.de5 dc5! 15.e:g3 cb4 pralaimi) 6...ab2 7.dc5 d:b4 8.a:a1 cd6 9.ab2 ef6 10.gh2 fe5 11.hg3 ed4=. O partijoje po 1...fg5 susidarė irgi žinoma simetrinė padėtis kurioje kas pradeda tas pralaimi, ką rusė ir įrodė.
Plunksnos išbandymas - mano personalinis šaškių tinklalapis http://shashki.ucoz.ru/.
User avatar
aleksej
Moderatorius
 
Posts: 1649
Joined: Fri 2007 Nov 16, 12:46
Location: Vilnius

Re: Europos čempionatas "64" (19,16,13,10) Cherson (Ukraina)

Postby Algimantas » Sat 2010 May 08, 18:04

To Aleksej, Edvard:
1. Visiškai sutinku, kad Lietuvos valdžia, valdžios struktūrų organizacijos sportui skiria nepakankamai dėmesio (tiek ankstesnės valdžios, tiek dabartinė. Dabartinė - ypač. Naujasis KKSD vadovas, laimėjęs "konkursą, ir, matyt, tuoj bus patvirtintas - išvis...). Tiek valdžios, tiek visuomenės neįsisąmoninta intelektualių sporto šakų reikšmė - tai taip pat akivaizdu. Taipogi, visiškai suprantu jūsų asmenines nuoskaudas.
2. BET:
2.1. Metų pradžioje šiame Forume buvo paskleista neteisinga informacija, kad šiais metais Lietuvos šaškių federacija iš KKSD išvis negaus biudžetinių lėšų (vėliau ji Forume, jeigu neklystu, kažkaip nebuvo paneigta, nors man, kaip LŠF VK nariui, tai tapo žinoma). Tai netiesa - gauta 40000 Lt. Informacijos šaltinis:
http://www.kksd.lt/index.php?1951784695
Toliau ten žiūrėti:
Projektų, kurių įgyvendinimui 2010 metais skiriamos Fondo lėšos, sąrašas
Aišku, galima išžvelgti ir lėšų skyrimą kai kuriems menkaverčiams projektams. Bet krizės sąlygomis, sutikime, tai vis dėlto pinigai (kitas dalykas, kad dėl biudžeto pinigų reikia vesti rimtą buhalteriją. Pvz. Lietuvos šachmatų kompozitorių sąjunga gavo 2000 Lt. Aš kažkaip nesiryžtu dėl panašios sumos rašyti Lietuvos šaškių kompozicijos mėgėjų sąjungos projektą, vesti labai rimtą buhalteriją, supergriežtai atsiskaityti ir pan. Manau, klystu, gal ir reikėtų pabandyti). Be to, biudžetiniai pinigai vietose gaunami ne tik per KKSD.
2.2. Lietuvoje dabar yra apie 150 sporto federacijų. KKSD 2007 metais buvo pripažintos berods 113 federacijų. Šaltinis:
http://www.kksd.lt/index.php?2066880167
Toliau žiūrėti:
2007 m. Lietuvos sporto organizacijos - adresai ir telefonai (knyga)- 393.7 kb (PDF
Dabar, kiek žinau, pripažintų jau yra daugiau.
Be to, žiūrėkite kiek ten dar yra visokių sporto organizacijų be federacijų...Su savo biurokratais...
Manau, kad beveik visų jų atstovai yra įsitikinę, kad jie biudžetinių pinigų nusipelno ne mažiau negu šaškininkai...
Aplamai, manau Lietuvos sportas yra pernelyg subiurokratintas.
2.3. Manyčiau, kad, galbūt, ne visi biudžetininkai yra įsisamoninę krizės mastą Lietuvoje (va, kad kai buvo daugiau pinigų valstybėje, sportui vis tiek buvo skiriama mažokai - sutinku. Daug kur net buvo švaistoma...). Nežinau, ar sporto mokyklų treneriams (kaip ir daugumai kitų biudžetininkų) sumažėjo atlyginimai 30 - 40 proc. Daugumoje, sakykim, man žinomų pramonės įmonių - būtent taip (tame tarpe ir vadovams).
2.4. Liūniausia - nemanau, kad ir ateityje biudžetiniai pinigai (kad ir kiek didesni. Nemanau, kad jie kada iš esmės bus daug didesni) iš esmės pakeis šaškių sporto padėtį Lietuvoje. Reikia ieškoti kitų sprendimų. Jeigu tik jie įmanomi.
Algimantas Kačiuška
P.s. Kadangi "kalbuosi" su vienu iš Forumo moderatorių, tai nenoriu labai "off topinti". Vis dėlto pasakysiu, kad Ukrainos, Baltarusijos pavyzdžiais reikėtų remtis labai atsargiai (kad ten teigiamų ir mums sektinų pavyzdžių - sutinku, tikiu, kai kuriuos ir skaičiau/skaitau). Gyvenime šaškės - tik nedidelė gyvenimo dalis. Kadangi gana daug "būnu" poroje Slovakijos forumų (tame tarpe viename - rusakalbyje), tai ten skaitau nemažai postų iš Slovakijai kaimyninės Ukrainos. Štai vienas ŠIOS DIENOS ukrainietės postas (įsiskaitykite):
"Сама живу на Украине, в Словакии пока не была, но почему хотим из Украины делать ноги - это непредсказуемость и нет уверенности в завтрашнем дне. Законы меняются как в калейдоскопе, и с ужасом читаешь новости, чего там наше правительство придумало чтобы нам жизнь усложнить.
(...)
Хочется переехать в Словакию, чтобы иметь возможность свой бизнес открыть и работать легально. В Украине при всем желании не получится так сделать, ибо есть законы которые друг другу противоречат, и соблюсти их все, да еще не обанкротиться - нереально. А даже если у вас все нормально с документами, приходит налоговая и говорит - у нас план по штарафам, с вас столько то тыс. а причину нарушения сами придумывайте..
Даже бегло в инете ознакомившись с принципами предпринимательство в Словакии - видно что там должно быть легче. Во всяком случае если компания не приносит первое время дохода, то налогов не нужно платить. У нас же придумают как деньги содрать, даже если ты на нулях..
В украине нередки разборки между бизнес структурами в которые бывают втянуты силовые и властьимущие. Даже веб-сервер без опаски нельзя поставить в дата-центре. У нас в Днепре этом году такое было - залетели СБУшники в масках, с автоматами в дата-центр компании Колокол, изъяли ВСЕ сервера (сотни) и все оборудование. Мол кто-то им сказал что на одном из этих серверов выложил базу данных СБУ. Множество копаний, данные которых были в этом дата-центре понесли убытки, не говоря о самой компании Колокол. Несколько месяцев не отдавали оборудование, потом таки отдали сервера, без жестких дисков (!), типа ошибочка вышла и ваша компания тут не причем.
Хочется заниматься бизнесом, но в Украине это нереально. Например у тебя на офисе на машинах стоит программное обеспечение, которое бесплатное (Линукс, Убунту), а проверяющие все равно требуют лицензии, потому что они толком в программах не разбираются.
Извините если не в тему.. наболело.. Хочется уехать отсюда.. "
Algimantas
 
Posts: 1438
Joined: Thu 2007 Nov 22, 23:26

Previous

Return to Tarptautiniai turnyrai

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 71 guests

cron