Mačas Lietuva-Lenkija (braziliškos šaškės),Vilnius,12.13-14

Moderator: aleksej

Re: Mačas Lietuva-Lenkija (braziliškos šaškės),Vilnius,12.13

Postby ricka-plun » Fri 2019 Dec 20, 23:02

Nezinau,ar dar kam cia tai svarbu,bet man ir idomu,ir svarbu!Tad nuo saves,galiu pasakyti dideli aciu,uz paviesintas suzaistas partijas!
ricka-plun
 
Posts: 1077
Joined: Wed 2008 Jan 23, 20:06

Re: Mačas Lietuva-Lenkija (braziliškos šaškės),Vilnius,12.13

Postby ricka-plun » Fri 2019 Dec 20, 23:40

Romualdas wrote:Kaip Lietuvos šaškių federacijos prezidentas, savo bičiulių bendruomenei noriu palinkėti pačių gražiausių šv. Kalėdų. Lai gražiausių žiemos švenčių nuotaikos šildo jūsų širdis ir namus. O po palinkėjimo išsakysiu ir trumpą savo komentarą dėl kilusios diskusijos. Gerbiamas Arūnai, Lietuvos rinktinės sudėtį tvirtino federacijos vykdomasis komitetas. Tai nusprendė ne vienas ar kitas žmogus. Arūnai, apgailestauju, kad šįsyk nebuvote pakviestas į rinktinę. Kad tokių diskusijų ateityje nereikėtų, jūsų iškeltą klausimą apsvarstysime eiliniame komiteto posėdyje. Lietuvos šaškių federacijos prezidentas R. Paškauskas

Nesinorejo visiskai kistis i sia diskusija,nes man aiski jos baigtis,bet...Po gerbiamo Prezidento posto kilo keleta minciu,kurias adresuoju Arunui:
1.Buvo vykdomojo komiteto posedis,kuriame buvo patvirtinta Lietuvos sudetis sioms varzybos.Tai reiskia,kad yra to vykdomojo komiteto posedzio sio svarstyto klausimo protokolas!Idomu labai,kokiu minciu buvo,kas kaip pasisake?Galetum juo pasidometi!
2.Labai svarbus bus ateinantis vykdomojo komiteto posedis,nes bus svarstomas klausimas,jei teisingai supratau,kaip isvengti betkokiu klausimu,bet kuriu saskiu(simtalangiu,brazilisku,rusisku),del Lietuvos rinktines sudarymo kriteriju.Verta tau butu to posedzio protokolu pasidometi!
O apie visa kita:
1.Zinoma,reiktu atsakyti i paprasta klausima:Lietuvos-CIA REIKIA PABREZTI-LIETUVOS,brazilisku saskiu cempionas,kelintoje vietoje atsiranda sudarant Lietuvos rinktine braziliskom saskem!?
2.Ir dar,tokia mintis:Jei Lietuvos brazilisku saskiu cempionas negali zaisti uz Lietuvos brazilisku saskiu rinktine,tai gal tiesiog,Lietuvos brazilisku saskiu cempionata pavadinti kokiu elementariu festivalinio turnyro pavadinimu..Ir problema isspresta!
3.Sunkiausias klausimas:Kas vertesnis buti Lietuvos brazilisku saskiu-Reikia pabrezti-Brazilisku saskiu,nariu,ar brazilisku saskiu cempionas su pilno ejimo traukimu,ar rusisku saskiu zaidejas,pagal burtu traukimo lentele....?Ir cia dar kalba eina net ne apie pajegiausiu rusisku saskiu penketuka....
ricka-plun
 
Posts: 1077
Joined: Wed 2008 Jan 23, 20:06

Re: Mačas Lietuva-Lenkija (braziliškos šaškės),Vilnius,12.13

Postby Vajus » Tue 2020 Jan 28, 19:05

Nuomonė dėl Arūno Bučinsko išreikštų pretenzijų:

Vietoj įžangos:

Kilus aistroms, sukeltomis Arūno Bučinsko pasisakymų, norėjau sureaguoti …

Bet, šiek tiek pamąstęs, nusprendžiau patylėti… Diskutuojant su Arūnu vienais ar kitais klausimais, su juo ginčytis, kaip parodė patirtis, beprasmiška: kad ir kokie aiškūs argumentai būna išdėstyti jo nepagrįstiems teiginiams paneigti, jis beveik niekada neprisipažįsta klydęs ir užsispyrusiai tebetvirtina savo… Taip bus ir šį kartą, tai kam gaišti veltui laiką ,- pagalvojau aš.

Šiek tiek į šoną…
Visai nesenai teko sudalyvauti “Žalgirio” draugijos žiemos žaidynėse Alytuje. Malonu buvo šaškių varžybose išvysti LŠF prezidentą R.Paškauską. Kaip čia neprisiminsi, kad panašaus dėmesio iš ankstesnių LŠF prezidentų nesulaukdavome …

Prisiminus, kad buvę LŠF prezidentai net į viešą forume išreikštą kritiką jų atžvilgiu nesureaguodavo, ką jau ten bekalbėti apie kitokius dalykus, dar maloniau nuteikė R.Paškausko dėmesys A.Bučinsko rašiniui, susirūpinimas esama situacija ir noras išgirsti neutralių stebėtojų iš šalies vertinimą. Dedu už tai pliusą dabartiniam LŠF prezidentui: matyti, kad jis seka įvykius, skaito forumo naujienas. Primenu, kad Bučinskas išreiškė nepasitenkinimą LŠF federacijai, kad jo, tapusio 2019m. Lietuvos braziliškų šaškių čempionu, nepakvietė į Lietuvos komandą (5 žaidėjai), žaidusią mačą su Lenkija.

Negaliu nesureaguoti į Gerb. LŠF prezidento R. Paškausko prašymą, kad aš, kaip asmuo, turintis ilgametę dalyvavimo Lietuvos rinktinėje patirtį ir esantis neutraliose stebėtojo pozicijose (1.nesu LŠF narys 2. nebuvau šio mačo dalyvis ), pareikščiau savo nuomonę (kokia ta nuomonė yra ar bus,prieš kreipdamasis, jis nežinojo,tiesiog norėjo pamatyti vertinimą iš šono šiuo klausimu)...

Tą ir pabandysiu padaryti, cituodamas paties Arūno Bučinsko, kitų diskusijos dalyvių pasisakymus bei pridėdamas savo komentarus. Beje, forumą skaito ir asmenys, kurie domisi įvykiais šaškių pasaulyje, bet patys aktyviai nežaidžia , todėl visų “slapyvardžių”, jie matomai , gali nežinoti. Aiškumo dėlei, forumo polemikos šiuo klausimu dalyvių vardus ir pavardes cituosiu, remdamasis tikrais vardais, pavardėmis.

-----------------------------------------------------------------------

O dabar prie reikalo:


Cituoju :Arūnas Bučinskas (iš Šiaulių, meistras, aktyvus šio forumo dalyvis ):
Esu 2019 m. čempionas ir LŠF VK PRIVALĖJO man siūlyti žaisti. GALVOJU, KAD LŠF VADOVYBĖ TURĖTŲ FEDERACIJOS TINKLAPYJE VIEŠAI ATSIPRAŠYTI UŽ SAVO VEIKSMUS MANO ATŽVILGIU.

Cituoju:Egidijus Petryla (iš Vilniaus, tarptautinis meistras, ilgametis LR rinktinės narys, šio forumo įkūrėjas)

Aš neblogai moku skaityti nuostatus ir matau, kad niekas nieko neprivalėjo. Komandinėms varžyboms rinktinės formuojamos ne pagal vieno konkretaus čempionato rezultatus, o pagal rezultatų visumą.

Komentaras :
Čia buvo komandinis mačas, o ne asmeninis čempionatas. Todėl 100 proc. pritariu Egidijaus išsakytai minčiai: NIEKAS NIEKO NEPRIVALĖJO. Komanda, kaip taisyklė, formuojama ne pagal kažkokio vieno čempionato, o pagal visumą rezultatų. Be to, yra ir visa eilė papildomų faktorių, bet apie juos vėliau...

Sigitas Smaidrys (iš Vilniaus , mačo dalyvis, ilgametis LR rinktinės narys, daugkartinis Lietuvos čempionas, didmeistris)
Tiesą sakant, kas čempionas braziliškų tikrai nežinau ir tas čempionatas stipriausių nedomina.

Komentaras:
Tiesą sakant, nežinojau ir aš. Beje, į visus brazilškus čempionatus aš žiūriu , kaip ir Sigitas, gana skeptiškai. Ir ne vien dėl to, jog ten stipriausi žaidėjai nežaidžia…
Pridursiu (čia gal ir ne visai į temą ): tai, kad yra dvejos šaškių rūšys ,“100” ir “64” , šaškių įvaizdžiui visumoje daugiau kenkia o nepadeda… Bet čia tokia realybė,- nieko nepakeisi.
Ir staiga mes patys , papildomai savo noru dar “atrandame” trečią rūšį-braziliškas...Grynai mano asmenine nuomone, šaškių įvaizdžiui formuoti visuomenėje gaunasi “perteklius” … :)

Ričardas Valužis (iš Plungės; meistras, daugkartinis Lietuvos finalų dalyvis):
Visai cia,kaip ir liuks gavosi! Juk Laimejo?Klausimas galėtu būti tik,kokiu pagrindu buvo sudaryta ši rinktinė?

Komentaras:
Na taip... Pritariu Ričardui. Tikrai „ liuks“..
Į natūralų Ričardo klausimą bandau atsakyti taip : „liuks“ gavosi, nes buvo stengiamasi rinktinę sudaryti iš stiprių žaidėjų, o ne pagal braziliškų šaškių čempionato rezultatus.
Pasamprotaukim: galima būtų eksperimento dėlei sudaryti rinktinę pagal paskutinio braziliškų šaškių čempionato (ar netgi kelių paskutinių tokių čempionatų ) rezultatus...
Kokia tikėtina būtų tokiu atveju mačo Lietuva-Lenkija baigtis? Lyg ir turėčiau būti „patriotas“,-deja, prognozuočiau, kad, ko gero, mačą tokiu atveju netgi „prapiltumėm“ ... Štai jums ir iš dalies atsakymas apie komandos formavimo principus...
-----------------------------------------------------------------------------

Reziumuoju :
1. Tai, kad rinktinė Lietuvos-Lenkijos mačui buvo formuojama ne pagal braziliškų čempionatų (silpnų pagal sudėtį) rezultatus, buvo teisingas sprendimas .

2. Formuojant komandą, atsižvelgiama ne tik į sportinį meistriškumą. Yra ir kiti faktoriai (ir dažnai jie būna netgi svarbesni nei žaidėjo meistriškumas): gebėjimas tęsėti pažadą atvykti, charakterio suderinamumas su kitais komandos dalyviais ir t.t.
Būtent šiuo požiūriu Bučinsko pozicijos, bent kiek aš žinau, atrodo prastokai. Galiu, nesileisdamas į detales, porą pavyzdžių paminėti:
a) buvau 2007m. įvykusio mačo Lietuva-Lenkija iniciatorius ir organizatorius. Kviečiau Bučinską į šį mačą . Deja, jo žadėto dalyavimo nesulaukiau…
b ) Šiaulių “Finto” komandos kapitono G.Petraičio paklausius, kodėl šiauliečio A.Bučinsko neima į savo komandą, išgirdau kategorišką atsakymą: Bučinskas už mus nežais niekada…taškas…
Kaip sakoma tokiais atvejais, komentarų nebereikia…

3. Net ir vertinant grynai sportinį meistriškumą, Arūno pretenzijos, mano požiūriu, švelniai tariant, yra labai abejotinos: tarp Lietuvos atstovų, dalyvavusių mače, maždaug lygus jam pagal pajėgumą buvo tik Petrauskas; visi kiti Lietuvos atstovai, dalyvavę mače, mano nuomone, yra šiai dienai pajėgesni už jį…

4. Skirkim atstovavimą komandinį (šaliai , klubui, miestui ir t.t) ir asmeninį atstovavimą. Įvairiose srityse pilna pavyzdžių, kai komandos sudaromos, atsižvelgiant pagrindinai ne į asmeninius pasiekimus….
Mano giliu įsitikinimu, šalies čempionas turi turėtI teisę atstovauti savo šaliai. Bet ta teisė galioja tik ASMENINĖMS varžyboms, o ne komandiniams čempionatams ar mačams,kaip kad buvo šį kartą…
--------------------------------------------------------------------------------------

Pabaigai:
Cituoju: Romutis Paškauskas: (Lietuvos šaškių federacijos prezidentas) :
Gerbiamas Arūnai, Lietuvos rinktinės sudėtį tvirtino federacijos vykdomasis komitetas. Tai nusprendė ne vienas ar kitas žmogus. Arūnai, apgailestauju, kad šįsyk nebuvote pakviestas į rinktinę. Kad tokių diskusijų ateityje nereikėtų, jūsų iškeltą klausimą apsvarstysime eiliniame komiteto posėdyje. Lietuvos šaškių federacijos prezidentas R. Paškauskas;

Komentaras: Labai korektiškas ir žmogiškai jautrus atsakymas …

Vaidas Puočiauskas
(iš Vilniaus, ilgametis Lietuvos rinktinės narys, daugkartinis Lietuvos čempionas)
Last edited by Vajus on Tue 2020 Jan 28, 22:12, edited 1 time in total.
Vajus
 
Posts: 393
Joined: Mon 2007 Nov 26, 15:10

Re: Mačas Lietuva-Lenkija (braziliškos šaškės),Vilnius,12.13

Postby ricka-plun » Tue 2020 Jan 28, 21:49

Vajus wrote:
-----------------------------------------------------------------------------

Reziumuoju :
1. Tai, kad rinktinė Lietuvos-Lenkijos mačui buvo formuojama ne pagal braziliškų čempionatų (silpnų pagal sudėtį) rezultatus, buvo teisingas sprendimas .

2. Formuojant komandą, atsižvelgiama ne tik į sportinį meistriškumą. Yra ir kiti faktoriai (ir dažnai jie būna netgi svarbesni nei žaidėjo meistriškumas): gebėjimas tęsėti pažadą atvykti, charakterio suderinamumas su kitais komandos dalyviais ir t.t.
Būtent šiuo požiūriu Bučinsko pozicijos, bent kiek aš žinau, atrodo prastokai. Galiu, nesileisdamas į detales, porą pavyzdžių paminėti:
a) buvau 2007m. įvykusio mačo Lietuva-Lenkija iniciatorius ir organizatorius. Kviečiau Bučinską į šį mačą . Deja, jo žadėto dalyavimo, nesulaukiau…
b ) Šiaulių “Finto” komandos kapitono G.Petraičio paklausius, kodėl šiauliečio A.Bučinsko neima į savo komandą , išgirdau kategorišką atsakymą: Bučinskas už mus nežais niekada…taškas…
Kaip sakoma tokiais atvejais, komentarų nebereikia…

3. Net ir vertinant grynai sportinį meistriškumą, Arūno pretenzijos, mano požiūriu, švelniai tariant, yra labai abejotinos: tarp Lietuvos atstovų, dalyvavusių mače, maždaug lygus jam pagal pajėgumą buvo tik Petrauskas; visi kiti Lietuvos atstovai, dalyvavę mače, mano nuomone, yra šiai dienai pajėgesni už jį…

4. Skirkim atstovavimą komandinį (šaliai , klubui, miestui ir t.t) ir asmeninį atstovavimą. Įvairiose srityse pilna pavyzdžių, kai komandos sudaromos, atsižvelgiant pagrindinai ne į asmeninius pasiekimus….
Mano giliu įsitikinimu, šalies čempionas turi turėtI teisę atstovauti savo šaliai. Bet ta teisė galioja tik ASMENINĖMS varžyboms, o ne komandiniams čempionatams ar mačams,kaip kad buvo šį kartą…
--------------------------------------------------------------------------------------

Tenka reaguoti,nes yra kas jau liecia ir mane.Pagrinde 2 punktas.Tureciau paprasta klausima,kur buvai su savo 2punktu 2018m.vykusios konferencijos metu?Tylejo visi burna prisiseme!Netgi i fakta,kad pati federacija delegavo,uzregistravo,kaip Lietuvos komandos nari i pasaulio cempionata.O paskui pati po geru rezultatu manes nepripazino.Cia forume ne vienas sauke,kad jei finale nezaide zmogus,tai jis neturejo teises zaisti uz Lietuvos rinktine.Tik Lietuvos finale zaidziantys gali dalyvauti uz Lietuvos rinktine!Tai kaip su Petrausku?Pasiziurekit i 2019m finalo sudeti!Petrausko nematyti!Visada standartai bus skirtingi!
ricka-plun
 
Posts: 1077
Joined: Wed 2008 Jan 23, 20:06

Re: Mačas Lietuva-Lenkija (braziliškos šaškės),Vilnius,12.13

Postby klausk-atsakysiu » Tue 2020 Jan 28, 22:29

Ricardai , kas geriau gali zinoti ar tu buvai komandos narys ar ne uz lenteles ir komandos narius? :) O vienam draugiskam macui galima daryt daug isimciu , na ziurint i aplinkybes ir ko norima
klausk-atsakysiu
 
Posts: 4032
Joined: Fri 2009 Jan 02, 10:54

Re: Mačas Lietuva-Lenkija (braziliškos šaškės),Vilnius,12.13

Postby arunas05 » Wed 2020 Jan 29, 2:26

Diskusija tęsiasi :D
1. Norint nustatyti , kas yra pajėgesnis , reikia , kad palyginamieji sužaistų varžybose. Aš žaidžiau 2017 - 2019 m. Kiti nežaidė ( išskyrus V.Aleknavičių 2018 m.). Kaip dabar nustatyti? Pagal paprastų šaškių čempionatą? Čia visai skirtingos šaškės.
2. Net pats teiginys , kad komandą suformavo LŠF VK yra ne visai tikslus. ŠIEMET tinklapyje atsirado iškart visi 2019 m. VK posėdžių protokolai :D Tai va, rinktinė buvo be V.Golubajevo ir E.Petrausko. Ir tai buvo paprastų šaškių rinktinė , o ne mačui su Lenkija braziliškomis.
3. Dar prieš 11 metų braziliškų čempionate žaidė S.Smaidyrs, A.Domčev, A.Kybartas, B.Družinin, G.Petraitis, Gavrilovas, A.Barauskis, E.Starkus, V.Aleknavičius. Staiga pasidarė neįdomu ir 2019 m. niekas nežino apie tokĮ čempionatą. NEPATIKĖSIU.
4. Dar kietesnį MELĄ paskleidė V.Puočiauskas savo reziume , teikdamas, kad žadėjau žaisti 2007 m. mače su Lenkija ir nežaidžiau. VISKAS BUVO ATVIRKŠČIAI: tikrai buvau pakviestas ir sutikau , bet .... V.Puočiauskas paskambino ir pasakė, kad nebereikia. Taip pat ir a.a. V.Igariui buvo paskambinta. Mes turėjome atvažiuoti kartu.... Dar iš Puočiausko bajerių buvo toks , kad pasiūlė atvažiuoti į jo turnyrą Molėtuose ir ...būti atsarginiu. Aišku, nevažiavau.... Tai gal šie atvejai ir susimaišė?
5.Jeigu būtų formuojama rinktinė tarptautinėms varžyboms, jokių pretenzijų nereikščiau, o čia tik draugiškas mačas.
P.S. pažįstu tokį trišuolininką iš Šiaulių Egidijų Urboną. Jis buvo tapęs Sovietų Sąjungos jaunių čempionu :shock: Buvo pakviestas į rinktinę , bet į tarptautines varžybas jo NEI KARTO NEVEŽĖ, nes taip nusprendė kažkas iš Sovietų Sąjungos sporto ir partinių funkcionierių. Praėjo 40 metų : nebėra SSSR , yra nepriklausoma ir demokratiška Lietuvos respublika , bet pas LŠF VK lyderius mąstyme ir elgesyje NIEKAS NEPASIKEITĖ :( Pasižiūrėkite per langą : ten 21 amžius...
arunas05
 
Posts: 2420
Joined: Thu 2007 Nov 22, 20:55
Location: šiauliai

Re: Mačas Lietuva-Lenkija (braziliškos šaškės),Vilnius,12.13

Postby Zipaz » Wed 2020 Jan 29, 19:41

arunas05 wrote:Diskusija tęsiasi :D
1. Norint nustatyti , kas yra pajėgesnis , reikia , kad palyginamieji sužaistų varžybose. Aš žaidžiau 2017 - 2019 m. Kiti nežaidė ( išskyrus V.Aleknavičių 2018 m.). Kaip dabar nustatyti? Pagal paprastų šaškių čempionatą? Čia visai skirtingos šaškės.

Taip, kaip ir klasikinė versija su/be traukiamais ėjimais yra visai skirtinga rūšis nei skraidančios, o braziliškų skraidančių Lietuvoje nėra net progos kur sužaisti, tik Europos/Pasaulio greitųjų čempionate. Kaip galima kaltinti kitus dėl sudėties sudarymo, kai žaidžiama šaškėmis, kuriomis sužaisti galima nebent PlayOk? Būtų įdomu sužinoti, kada Jūs paskutinį kartą žaidėte skraidančių šaškių versija Lietuvoje?
Zipaz
 
Posts: 82
Joined: Sat 2009 Dec 12, 17:55

Re: Mačas Lietuva-Lenkija (braziliškos šaškės),Vilnius,12.13

Postby ricka-plun » Wed 2020 Jan 29, 21:25

arunas05 wrote:
3. Dar prieš 11 metų braziliškų čempionate žaidė S.Smaidyrs, A.Domčev, A.Kybartas, B.Družinin, G.Petraitis, Gavrilovas, A.Barauskis, E.Starkus, V.Aleknavičius. Staiga pasidarė neįdomu ir 2019 m. niekas nežino apie tokĮ čempionatą. NEPATIKĖSIU.

Praleidai ir daugiau kitu stipriu zaideju,kaip Igari,Sajenko,Griciu,na ir mane,zinoma :)
ricka-plun
 
Posts: 1077
Joined: Wed 2008 Jan 23, 20:06

Re: Mačas Lietuva-Lenkija (braziliškos šaškės),Vilnius,12.13

Postby arunas05 » Wed 2020 Jan 29, 21:37

ricka-plun wrote:
arunas05 wrote:
3. Dar prieš 11 metų braziliškų čempionate žaidė S.Smaidyrs, A.Domčev, A.Kybartas, B.Družinin, G.Petraitis, Gavrilovas, A.Barauskis, E.Starkus, V.Aleknavičius. Staiga pasidarė neįdomu ir 2019 m. niekas nežino apie tokĮ čempionatą. NEPATIKĖSIU.

Praleidai ir daugiau kitu stipriu zaideju,kaip Igari,Sajenko,Griciu,na ir mane,zinoma :)


Atsiprašau, tave praleidau, nes nepasitikrinau , nors žinojau.
arunas05
 
Posts: 2420
Joined: Thu 2007 Nov 22, 20:55
Location: šiauliai

Re: Mačas Lietuva-Lenkija (braziliškos šaškės),Vilnius,12.13

Postby ricka-plun » Wed 2020 Jan 29, 21:59

klausk-atsakysiu wrote:Ricardai , kas geriau gali zinoti ar tu buvai komandos narys ar ne uz lenteles ir komandos narius?

Man,kaip asmeniskai,tai nera svarbu.Bet oficialumas yra svarbus remejams!Kurie finansuoja isvyka,zada premijas.Ir kai jie duoda pinigus,tu isvyksti,o grizus Saskiu federacija oficialiai pareiskia,kad tu esi Ne Lietuvos rinktines narys.Nors tu ten buvai,zaidei,oficialioj paraiskoj esi uzregistruotas,oficialios lenteles yra.Kaip tokiems remejams ziureti i tokia saskiu federacija,kaip ziureti i mane,kai as ateinu prasyt paramos?Daug kas buvot mano saskiu turnyruose ir matet,kiek as idejau pastangu,kad visi remejai butu kuo daugiau isreklamuoti,oficialiai afisuoti,kad kuo placiau ir daugiau apie juos isgirstu visuomene,kad kuo daugiau jie butu pagerbti!Nes tai yra labai svarbu!Zinoma,tas kas nedaro turnyru,arba daro turnyrus,bet neiesko remeju,tam gal ir sunku suprasti tai.Jiems galeciau tada pasakyti pazvelkite i futbolo,krepsinio ir t.t. varzybas ir kiek yra oficialios remeju reklamos,gal tada bus kiek aiskiau.Turejau minciu ir noro daryti ir toliau Plunges turnyrus,bet to daryti nebegaliu,neturiu kur deti akiu pries remejus.Vienas is remeju labai graziai pasake:Kokie gali buti saskems pinigai,kad savoj nedidelej saskiu visuomenej,patys sau kenkiat...
ricka-plun
 
Posts: 1077
Joined: Wed 2008 Jan 23, 20:06

Re: Mačas Lietuva-Lenkija (braziliškos šaškės),Vilnius,12.13

Postby arunas05 » Wed 2020 Jan 29, 21:59

Zipaz wrote:
arunas05 wrote:Diskusija tęsiasi :D
1. Norint nustatyti , kas yra pajėgesnis , reikia , kad palyginamieji sužaistų varžybose. Aš žaidžiau 2017 - 2019 m. Kiti nežaidė ( išskyrus V.Aleknavičių 2018 m.). Kaip dabar nustatyti? Pagal paprastų šaškių čempionatą? Čia visai skirtingos šaškės.

Taip, kaip ir klasikinė versija su/be traukiamais ėjimais yra visai skirtinga rūšis nei skraidančios, o braziliškų skraidančių Lietuvoje nėra net progos kur sužaisti, tik Europos/Pasaulio greitųjų čempionate. Kaip galima kaltinti kitus dėl sudėties sudarymo, kai žaidžiama šaškėmis, kuriomis sužaisti galima nebent PlayOk? Būtų įdomu sužinoti, kada Jūs paskutinį kartą žaidėte skraidančių šaškių versija Lietuvoje?

1. Yra 48 vieno ėjimo debiutai skraidančių šaškių lentelėje. Tikimybė ištraukti virš 6 procentų.
2. LŠF VK organizuoja tokius braziliškų šaškių čempionatus, kad po to patys nekreipia į juos dėmesio. Tai kas kaltas? Pagal jus turėčiau tylėti ir nekreipti dėmesio , kaip mažiausiai neetiškai su manim elgiasi keletas VK asmenų ir patarėjų formuojant komandą mačui? Tai čia jau yra ilgametė patirtis ir jūs tai žinote.
3. Kaip ir VISI KITI Lietuvos šaškininkai skraidančiomis BRAZILIŠKOMIS šaškėmis galiu žaisti tik PlayOk. O gal mačo dalyviai skraidančiomis braziliškomis yra žaidę kitur? Klausimas skirtas , kad aš pats save sumenkinčiau? KITI IRGI Lietuvoje BRAZILIŠKOM SKRAIDANČIOM nėra žaidę.
Gerbiamas Zipaz, jūs užduodate klausimus į kuriuos pats žinote atsakymus. Kam tai? Norite įsiteikti VK viceprezidentei? Ar to jums reikia?
Dar papildysiu : neseniai Europos 100 greitųjų ir Žaibo čempionate Izraelyje LT atstovė R.Šidlauskienė užėmė paskutinę 22 vietą žaibe ir 17 vietą greitosiose. LT analogiškuose ( sujungtuose su vyrais ) čempionatuose ji buvo 2 ir 4 tarp moterų ir mergaičių . E.Bužinskis LT čempionatuose greitosiom nežaidė , o žaibe buvo tik 4.V.Stasytis gretosiose LT buvo 5, o žaibe nežaidė. D.Norkus IŠVIS NEŽAIDĖ nei greitosiomis, nei žaibe , bet kažkaip pateko į Europos čempionatą. Su jų LT čempionatų rezultatais yra viskas gerai, o su mano LT čempionatu negerai? Tai tik pamąstymui.
Dar papildysiu : G.Petraitis, formuojant Finto komandą, pirmenybę teikia DUBYSOS auklėtiniams ir treneriams. Aš su Dubysa nieko bendra neturėjau. Tai čia ne mano kokios savybės , o priklausymas Dubysai buvo imamas už esmę. V.P. interpretuoja, kaip jam reikia.
arunas05
 
Posts: 2420
Joined: Thu 2007 Nov 22, 20:55
Location: šiauliai

Re: Mačas Lietuva-Lenkija (braziliškos šaškės),Vilnius,12.13

Postby klausk-atsakysiu » Wed 2020 Jan 29, 23:45

1.Cia ne matematika, cia saskes
2. Panasu, kad Arunas nori, jog neliktu sio turnyro
3.Jei jau bent kiek domiesi saskem placiau, tai turetum zinot, kad braziliskos saskes yra viena is rungciu visose 64 europos ir pasaulio cempionatuose tiek suaugusiu, tiek jaunimo.Gal yra buve isimciu. Taip pat zaidziama pasaulio taures etapuose, gal nevisuose. Braziliskos saskes yra gana artimos rusiskom, tai dazniausiai geriau zaidziantys rusiskom bus auksciau ir braziliskomis. Manau visi zaide mace turejo daugiau patirties uz Aruna.
klausk-atsakysiu
 
Posts: 4032
Joined: Fri 2009 Jan 02, 10:54

Re: Mačas Lietuva-Lenkija (braziliškos šaškės),Vilnius,12.13

Postby arunas05 » Thu 2020 Jan 30, 0:36

klausk-atsakysiu wrote:1.Cia ne matematika, cia saskes
2. Panasu, kad Arunas nori, jog neliktu sio turnyro
3.Jei jau bent kiek domiesi saskem placiau, tai turetum zinot, kad braziliskos saskes yra viena is rungciu visose 64 europos ir pasaulio cempionatuose tiek suaugusiu, tiek jaunimo.Gal yra buve isimciu. Taip pat zaidziama pasaulio taures etapuose, gal nevisuose. Braziliskos saskes yra gana artimos rusiskom, tai dazniausiai geriau zaidziantys rusiskom bus auksciau ir braziliskomis. Manau visi zaide mace turejo daugiau patirties uz Aruna.

2. Tai tau juk tas pat , ar bus braziliškų čempionatas ar ne. Nuo manęs nepriklauso : bus tas čempionatas ,ar nebus.
3. Dėl patirties - tu klysti. Šaškėmis žaidžiu virš 40 metų. Gal čia matematika , o ne šaškės.... Jeigu etapuose paprastų profesionalo didmeistrio reitingas 2400 , o braziliškų mėgėjo 2100 , tai nieko nestebins ir aukštesnė vieta.
4. Dabar panagrinėkime tavo patirtį iš tavo paties postų. Mače su lenkais rašai, kad GALVOJAI , KAD LAIMI , bet atsirado braziliškų smūgis ir ...lygios.
2019 m. LT čempionate , partijoje su A.Domčev , tavo komentaras :
18. ... d6-e5?? Nepataisoma klaida, gal del laiko stokos , gal bandant bet kokia kaina laimeti , tuo labiau, kad pas Alekseju laiko buvo like kiek daugiau nei 40 sekundziu. Atmetinejau variantus, kur maciau ar jauciau lygias .Padares de5 supratau, kad lygiuju jau nepasieksiu :) , liko sansas tik priesininko laiko trukumas.
,,Atmetinėjau variantus , kur mačiau ar jaučiau lygias." ir ...pralaimėjau. Gal čia nepagrįstai išsikreipė LT čempionato rezultatai? Tik pamąstymui.
Dar buvau pamiršęs ,kada mes žaidėme Pociūnėliuose vienoje komandoje. Susitikime su Vilniumi , tu be žaidimo sutikai lygiom ir palikai mus vienus kautis su stipresniu varžovu. Tikras ,,komandinis,, žaidėjas....
5. Nesistenkime nukrypti nuo pagrindinio klausimo.
arunas05
 
Posts: 2420
Joined: Thu 2007 Nov 22, 20:55
Location: šiauliai

Re: Mačas Lietuva-Lenkija (braziliškos šaškės),Vilnius,12.13

Postby klausk-atsakysiu » Thu 2020 Jan 30, 1:06

Nebejuokinga, Arunai :). Ieskai, kapstai, bet net nesupranti kas ten rasoma :). Atsiprasau, jauciuosi uzemes tavo vieta. Nenoreciau vienoj komandoj zaist.
klausk-atsakysiu
 
Posts: 4032
Joined: Fri 2009 Jan 02, 10:54

Re: Mačas Lietuva-Lenkija (braziliškos šaškės),Vilnius,12.13

Postby Roma » Thu 2020 Jan 30, 17:23

Po 12 metų pertraukos pagaliau buvo pravestas draugiškas mačas Lietuva-Lenkija.Reikėtų tik pasidžiaugti tokiu renginiu.Iš abiejų pusių buvo susitarta,kad žais šalių "64" šaškių rinktinės.Mes turim suformavę tik dvi rinktines- paprastųjų ir šimtalangių šaškių.Todėl ir buvo nuspręsta paprašyti ,kad šiame draugiškame mače žaistų stipriausi Lietuvos "64" šaškių sportininkai.Kiekvienas iš jų turėjo suderinti savo darbą,mokslus ir paaukoti savo laisvą laiką,kad sudalyvautų šiame mače.Apie tai,kokia versija bus žaidžiama,buvo aptarta paskutiniu momentu.Rinktinės narių buvo paklausta,ar jiems tiks žaisti kita versija(pagal lenkų atsiųstą traukiamų burtų lentelę).Visi neprieštaravo ir netgi pasakė,kad taip Lenkijos sportininkai turės daugiau šansų atsilaikyti prieš mūsų sportininkus.Paskutiniu momentu atsisakius žaisti A.Kybartui,buvo paprašyta jį pakeisti pasaulio jaunimo čempiono V.Golubajevo.Antrą dieną negalėjo žaisti S.Smaidrys,tai buvo paprašyta,kad jį pakeistų pasaulio čempionas E.Petrauskas.
Tai buvo draugiškas mačas ir Lietuvos paprastųjų šaškių geriausi sportininkai puikiai pasirodė šiame mače.Labai ačiū jiems visiems, paaukojusiems savo laisvą laiką ir pagerbusiems atvykusius svečius.
Siūlau baigti šias beprasmiškas diskusijas-kas vertesnis atstovauti DRAUGIŠKAME MAČE,nes jos veda link to,kad sekančio mačo su bet kuria
šalimi( Lenkija,Baltarusija,Ukraina,Latvija,Estija,Rusija ar kt.) teks laukti dar ilgiau nei 12 metų,nes tikrai prapuola bet koks noras tartis su
kitų šalių atstovais dėl tokių mačų organizavimo.Nors kaip matot mūsų 2020 m. kalendoriuje mes numatėm draugišką mačą su Baltarusija
(tiek 64,tiek ir 100 šaškėm)tarp suaugusiųjų.Atvirai sakant,rankos nusvyra ir yra noras atsisakyti organizuoti tokį prestizišką renginį Lietuvoje.
Roma
 
Posts: 1732
Joined: Mon 2009 Jan 19, 1:22
Location: Vilnius

Previous

Return to Tarptautiniai turnyrai

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 75 guests