Pasaulio 64 cempionatas 2013.8.4-14 S.Peterburgas

Moderator: aleksej

Re: Pasaulio 64 cempionatas 2013.8.4-14 S.Peterburgas

Postby klausk-atsakysiu » Fri 2013 Aug 09, 10:26

Na taip,Andriui kiek pasiseke su burtais.Ir olandas ir Musailovas iveikiami varzovai,olandas is vis su Andrium pasidave lyginej padetyje,taciau su juo is dvieju partiju neimanoma manau vienos nelaimet.Zakejevas prie vidutiniuju priskiriamas,taciau visai neblogas,cia jau kaip pasiseks ir koki debiuta istrauksi.Labai daug stipriu zaideju burtuose neturejo antro silpnesnio zaidejo,todel ta grupe su +1 manau agresyviau zais :). Sensacija manau buvo Kolesovo pralaimejimas Londui ir tik per vargus antroj partijoj atsilosimas.Nors ten ir pabaigoj buvo grazios lygiosios.Beloshejevas pirmoj partijoj greiciausia paleido laimejima su Kiseliovu,todel turetu but piktas,be to lygios su Sharshajevu jo irgi manau nedziugino.Geriausia aishku istraukt ramu debiuta.Andrius dabar tokioj padetyje,kad bet kaip suzaides vis vien sekanciame ture turetu gaut stipru zaideja. Ir dar vienas niuansas.Cia turintys pati prasciausia koeficienta yra nuleidziami zemyn :).Ta jau yra daug kas pastebeje,o ir mane su +3 buvo ant Doskos su +2 nuleide.Ir Andrius 4 ture ant Belosejevo su tasku maziau.
klausk-atsakysiu
 
Posts: 4032
Joined: Fri 2009 Jan 02, 10:54

Re: Pasaulio 64 cempionatas 2013.8.4-14 S.Peterburgas

Postby klausk-atsakysiu » Fri 2013 Aug 09, 10:48

Bendras sales vaizdas.jpg
Bendras sales vaizdas.jpg (101.8 KiB) Viewed 12294 times

Cia lyg tas kinietis,kuris truputi nustebino.jpg
Cia lyg tas kinietis,kuris truputi nustebino.jpg (82.16 KiB) Viewed 12294 times

Andrius kolkas plaukia teisingu keliu.jpg
Andrius kolkas plaukia teisingu keliu.jpg (103.07 KiB) Viewed 12294 times
klausk-atsakysiu
 
Posts: 4032
Joined: Fri 2009 Jan 02, 10:54

Re: Pasaulio 64 cempionatas 2013.8.4-14 S.Peterburgas

Postby klausk-atsakysiu » Fri 2013 Aug 09, 11:07

Daskovas atsilosia pries Andriu.Debiutas irgi matyt ne is lengvuju buvo pakliuves.Greitosios.jpg
Daskovas atsilosia pries Andriu.Debiutas irgi matyt ne is lengvuju buvo pakliuves.Greitosios.jpg (84.48 KiB) Viewed 12291 times

Belosejevas,Michalchenko,Skatula,Valiuk stovi,sedi Amrilajev su Jegorovu.jpg
Belosejevas,Michalchenko,Skatula,Valiuk stovi,sedi Amrilajev su Jegorovu.jpg (77.42 KiB) Viewed 12291 times

Kaimynai baltarusiai Michalchenko su Kondrachenko.jpg
Kaimynai baltarusiai Michalchenko su Kondrachenko.jpg (69.13 KiB) Viewed 12291 times
klausk-atsakysiu
 
Posts: 4032
Joined: Fri 2009 Jan 02, 10:54

Re: Pasaulio 64 cempionatas 2013.8.4-14 S.Peterburgas

Postby klausk-atsakysiu » Fri 2013 Aug 09, 13:25

Bandau pateikt savo partija su Doska.Programos liko mano uzluzhusiame kompe,todel tikiuosi komentaru ir pataisymu :)) Debiuta istraukeme vat toki :) a3-d4 h8-a5 . Laikrodis pradeda tikset.Is pradziu pamaniau,kad tai gan prastas debiutas uz juodas ir reik zinot kazkokius ten forsazus.Juk saske g7 lyg blokuojama.3 ejimai cia,ba3,bet po jo galima hg5 ir gaunasi vos ne tas pats,kaip 1.gh4.tik su maziau galimybiu pas baltas. atpuola. Pradejau rinktis tarp gf4 ir gh4. Gh4 pasirode,kad labiau stabdo ,nes po gf4 de5 atsiranda ir po truputi paprasteja zaidimas. Einu gh4 ,priesininkas ta pacia sekunde stumia hg5. Suprantu,kad jam sis debiutas pazystamas. toliau kaip ir noretusi hg3 ,bet matau du variantus,kurie leidzia lyg juodiems gintis. Bandau kazka dar ieshkot tokio,kas neturetu but pagrindiniu variant,taciau tureciau kazkokia tai persvara.Bet nieko nerandu,todel ir stumiu hg3. Doska vel momentaliai gh6 atsako. Planuose stumt gf4 ,taciau dar ziuriu kas gausis po gh2. Jei dabar bc5 pakeicia,tada puolu cd4 ir sekanciu ejimu atsiranda dc3 su persvara,bent taip man atrode.Bet nepatiko jei einama 3.... de5. ten ir po 4.dc5 ir po gf4 lyg kazkokios persvaros nemaciau. Stumiu 3.hg3 o laiko jau lieka manau kokios 3 min jei ne maziau.Varzovas vel negalvodamas stumia bc5. Buvau ziurejes ir si ejima,taciau kazkodel tikejausi ejimo de5 ir su kirtimu I c5.Ten tik kazkiek manau mano butu persvara. 4.db6 ac5 Kaip ir prasosi ejimas 5.cd4 . Ir vel negalvojant de5 :) . ia as nutariau,kad kertant dvi gal geresnis zaidimas,taciau reikia daryt taip,kad ir priesininkas pradetu galvot,todel pamastes nukirtau viena su jau is anksto numatyta ideja paeit veliau ba3.,kad uzlaikyt kuolo statyma,nes atsiranda mano uzpuolimas I g3 ir ejimas cb2. Tai 6.db6 eg3 .Per daug negalvoju ir uzimu a7 7.ba7 varzovas irgi paslepia saske gh2. Cia as irgi jau negalvojes stumiu Ba3 ir bandau jau perleist mastyma Doskai :) Moldavas uzsigalvoja :).Supratau,kad dabar mes zinom vienodai,padetis mano kiek malonesne,nors po jo ejimo suprantu,kad mano padarytas ba3 ner stipriauisas. Varzovas per daug neissigasta ir stato kuola 8.... gf4 9.eg5 hf4 . Pasirodo,kad mano fg3 ejimas visai nepavojimgas ne tik del fg7,bet ir del fe3 bei fe5 :). Cia jau manau turiu kokia minute ir pradedu zaist standartishkai :) 10.ab2 cd6 11. bc3 fe5. Is persvaros debiute nieko nebeliko.Matau,kad po puolimo fe3 pas mane gal kiek malonesne padetis,taciau cia tikrai nelaimesiu,o kitu planu kaip ir nesimato.Dar pradedu ziuret kas gausis jei pasikeisiu I b4 ir bandysiu uzsukt zaidima ,nes ten galimi kazkokie nestandartiniai planai.Veliau persimetu i ejima 12.ab4 .Ten lyg irgi rezultato nemaciau,nors gal taip ir reikejo zaist.Zvilgterejau i laikrodi,o jis rodo,kad pas mane tik kelios sekundes :) Jau siais metais labai daznas reishkinys :)) .Ir stumiau kur ranka pasieke pirma saske :)) .Kazkodel tai buvo ejimas 12. cb4 :)) ac3 13.db4. Cia Doska pamaste jau,o as irgi turejau laiko atsigaut. Keiciasi .Dc5 14. bd6 ec5 .Bandau isjudint saske f8,kad nueitu i man naudingesne puse. Einu 15. cd2 fg7 16. dc3 Jauciu,kad cia dar yra kontrozaidimo,tik kad laiko visai ner :). Tokioj situacijoj jau ir lygios manau mane tenkino :) . 16.... cd4 17. cb4 gf6 Cia ir baigesi laikas
klausk-atsakysiu
 
Posts: 4032
Joined: Fri 2009 Jan 02, 10:54

Re: Pasaulio 64 cempionatas 2013.8.4-14 S.Peterburgas

Postby gintazas » Fri 2013 Aug 09, 14:00

Gal dalyviai papasakos, kaip cia taip Michalchenko blice pirma vieta nukove. Pagal mane jis senokai nedalyvavo auksto lygio 64 varzybose ir man cia gana didele sensacija... Sekme Igorioka lydejo?
Maybe tomorrow will be better
gintazas
 
Posts: 360
Joined: Sat 2007 Nov 17, 0:08
Location: Šiauliai

Re: Pasaulio 64 cempionatas 2013.8.4-14 S.Peterburgas

Postby klausk-atsakysiu » Fri 2013 Aug 09, 14:02

Pas Andriu lygiosios su Beloshejevu ir sekanciam ture gauna Jegorova.Varzovas kiek silpnesnis uz Beloshejeva,kiek buvo atitoles ,bet neuzdares saskiu ,pries kokius 6 metus buves nr.1 reitinguose. Buvo rimtai persimetes i pokeri kur zinomas shashist vardu .Gan neparankus patiems stipriausiems zaidejams,tokiems kaip Svarcmanui,Dashkovui,Kolesovui. Rezultatas manau imanomas bet koks,nors realiai manau reiktu statyt 52-48 Jegorovo naudai,vistik turnyrai bei patirtis traukiamuose debiutuose jo naudai. Nedidelis netiketumas pas jakutus.Kolesovas jau pralosia antra kart,tik si kart neatsilosia.Cia pries Struchkova. Sarshajevas gauna lengva varzova ir irgi iseina i plius du.Kiek gal netiketai Boiko iveikia Shkatula ir dabar kazkas medzios ji pati :)
klausk-atsakysiu
 
Posts: 4032
Joined: Fri 2009 Jan 02, 10:54

Re: Pasaulio 64 cempionatas 2013.8.4-14 S.Peterburgas

Postby klausk-atsakysiu » Fri 2013 Aug 09, 14:10

gintazas wrote:Gal dalyviai papasakos, kaip cia taip Michalchenko blice pirma vieta nukove. Pagal mane jis senokai nedalyvavo auksto lygio 64 varzybose ir man cia gana didele sensacija... Sekme Igorioka lydejo?

Nelabai galiu pasakyt ar buvo sekmes ar ne :) As savo partiju nespejau blice stebeti :)) Bet truputi informacijos. Manau jis near uzmetes tu saskiu ilgam,siais metais jis tapo 64 Baltarusijos cempionu aplenkes ir Valiuka ir Kondracenko. Andrius sake,kad Gambleryje jo reitingas apie 1200,cia ten,kur geriausieji 1000 ribose sukasi.Taip,kad manau sensacijos visai ir nebuvo.Kiek maciau,tai greit skaiciuojantis,nemazai zinantis.Gal pasitikejimas per didelis,tipo zinau zinau,oi pamirsau ar supainiojau :)) Taip ,kad vos nuo Andriaus greitosiose negavo :)O siaip bet kokiose varzybose nugaletojui turi sektis.
klausk-atsakysiu
 
Posts: 4032
Joined: Fri 2009 Jan 02, 10:54


Re: Pasaulio 64 cempionatas 2013.8.4-14 S.Peterburgas

Postby Baskep » Sat 2013 Aug 10, 10:43

klausk-atsakysiu wrote:Bandau pateikt savo partija su Doska.Programos liko mano uzluzhusiame kompe,todel tikiuosi komentaru ir pataisymu :)) Debiuta istraukeme vat toki :) a3-d4 h8-a5 . Laikrodis pradeda tikset.Is pradziu pamaniau,kad tai gan prastas debiutas uz juodas ir reik zinot kazkokius ten forsazus.Juk saske g7 lyg blokuojama.3 ejimai cia,ba3,bet po jo galima hg5 ir gaunasi vos ne tas pats,kaip 1.gh4.tik su maziau galimybiu pas baltas. atpuola. Pradejau rinktis tarp gf4 ir gh4. Gh4 pasirode,kad labiau stabdo ,nes po gf4 de5 atsiranda ir po truputi paprasteja zaidimas. Einu gh4 ,priesininkas ta pacia sekunde stumia hg5. Suprantu,kad jam sis debiutas pazystamas. toliau kaip ir noretusi hg3 ,bet matau du variantus,kurie leidzia lyg juodiems gintis. Bandau kazka dar ieshkot tokio,kas neturetu but pagrindiniu variant,taciau tureciau kazkokia tai persvara.Bet nieko nerandu,todel ir stumiu hg3. Doska vel momentaliai gh6 atsako. Planuose stumt gf4 ,taciau dar ziuriu kas gausis po gh2. Jei dabar bc5 pakeicia,tada puolu cd4 ir sekanciu ejimu atsiranda dc3 su persvara,bent taip man atrode.Bet nepatiko jei einama 3.... de5. ten ir po 4.dc5 ir po gf4 lyg kazkokios persvaros nemaciau. Stumiu 3.hg3 o laiko jau lieka manau kokios 3 min jei ne maziau.Varzovas vel negalvodamas stumia bc5. Buvau ziurejes ir si ejima,taciau kazkodel tikejausi ejimo de5 ir su kirtimu I c5.Ten tik kazkiek manau mano butu persvara. 4.db6 ac5 Kaip ir prasosi ejimas 5.cd4 . Ir vel negalvojant de5 :) . ia as nutariau,kad kertant dvi gal geresnis zaidimas,taciau reikia daryt taip,kad ir priesininkas pradetu galvot,todel pamastes nukirtau viena su jau is anksto numatyta ideja paeit veliau ba3.,kad uzlaikyt kuolo statyma,nes atsiranda mano uzpuolimas I g3 ir ejimas cb2. Tai 6.db6 eg3 .Per daug negalvoju ir uzimu a7 7.ba7 varzovas irgi paslepia saske gh2. Cia as irgi jau negalvojes stumiu Ba3 ir bandau jau perleist mastyma Doskai :) Moldavas uzsigalvoja :).Supratau,kad dabar mes zinom vienodai,padetis mano kiek malonesne,nors po jo ejimo suprantu,kad mano padarytas ba3 ner stipriauisas. Varzovas per daug neissigasta ir stato kuola 8.... gf4 9.eg5 hf4 . Pasirodo,kad mano fg3 ejimas visai nepavojimgas ne tik del fg7,bet ir del fe3 bei fe5 :). Cia jau manau turiu kokia minute ir pradedu zaist standartishkai :) 10.ab2 cd6 11. bc3 fe5. Is persvaros debiute nieko nebeliko.Matau,kad po puolimo fe3 pas mane gal kiek malonesne padetis,taciau cia tikrai nelaimesiu,o kitu planu kaip ir nesimato.Dar pradedu ziuret kas gausis jei pasikeisiu I b4 ir bandysiu uzsukt zaidima ,nes ten galimi kazkokie nestandartiniai planai.Veliau persimetu i ejima 12.ab4 .Ten lyg irgi rezultato nemaciau,nors gal taip ir reikejo zaist.Zvilgterejau i laikrodi,o jis rodo,kad pas mane tik kelios sekundes :) Jau siais metais labai daznas reishkinys :)) .Ir stumiau kur ranka pasieke pirma saske :)) .Kazkodel tai buvo ejimas 12. cb4 :)) ac3 13.db4. Cia Doska pamaste jau,o as irgi turejau laiko atsigaut. Keiciasi .Dc5 14. bd6 ec5 .Bandau isjudint saske f8,kad nueitu i man naudingesne puse. Einu 15. cd2 fg7 16. dc3 Jauciu,kad cia dar yra kontrozaidimo,tik kad laiko visai ner :). Tokioj situacijoj jau ir lygios manau mane tenkino :) . 16.... cd4 17. cb4 gf6 Cia ir baigesi laikas


baltu antras ir trecias ejimas hg3 :) pirmas baltu ejimas geras, kiti toj pozicijoj juodiem duoda gerokai lengviau bent lygias padaryt. idomus juodu ejimas 3...b6c5. Ten kaip ir kitas ejimas paprastai zaidziamas. Greiciausiai 3..b6c5 bus Doskos slifas arba tiesiog bandymas supainiot varzova su nematytu ejimu. kaip rodo tam tikros programos 8. b2a3 ne itin vykes ejimas.pvz su 8.b2c3 juodi butu tureje rimtai paprakaituot ir balti tas savo trokstamas ceitnotinias lygias manau tikrai butu gave, nes kaip parode trumpa programos analize, po 8.b2c3 pas juodus kaip ir vienas ejimas :) kita vertus reikia detalesnes analizes. Galutine pozicija, kur baltiems pasibaige laikas, gana nesudetingai lygine (turint laiko).ten galima tiek b4c5 tiek f2e3 zaist.o siaip tai debiutas baltiems buvo labai geras. ten prakaituot ir laika degint turi juodi, o ne balti.
Aš niekad nepaliksiu savo šalies,nes tik čia skurdo riba 1,5 karto didesnė už oficialų minimalų atlyginimą;tik čia 2 lietuviai tarpusavyje kalbasi rusiškai;tik čia alus pigesnis už duoną,tik čia,norint gauti stipendiją universitete,vidurkis turi būt 10,00
Baskep
 
Posts: 951
Joined: Thu 2008 Mar 06, 9:26
Location: nebekaunas

Re: Pasaulio 64 cempionatas 2013.8.4-14 S.Peterburgas

Postby klausk-atsakysiu » Sat 2013 Aug 10, 11:16

Na cia paprasta klaida del hg3.ta visi manau suprato,kad paejau gf4 :). Kas del 5....de5,tai lygiai taip pat ir Shkatula zaide pries Andriu (mes buvom toj pacioj eilej,o burtai visai eilei traukiami per greitasias programas ) ir nieko blogo negavo,o kitoj partijoj,kur Andrius zaide juodom,ten tikrai buvo ne sitas planas ir Andrius gavo svariai pralosta padeti ir tik Shkatula matyt rado vieninteles lygias.Tai speju,kad de5 yra perspektyvesnis ejimas zaideju tarpe,nors ten matyt reik kazka zinot truputi.Kad ba3 prastesnis ejimas,as ta supratau jau paejes.Bet nemanau,kad po bc3 kazka reik prakaituot,truputi geresne padetis ir tiek.Ir dar :) .Kodel as darydamas ba3 troshkau lygiu???? As ten tik laimet norejau.Keistas labai nuvertinimas.Kai pas mane liko pora sekundziu ir jau buvo 16 ejimas,as tada manau buciau sutikes lygiom, o iki to tik del pergales zaidziau,nes as maciau,kad po 12.ab4 ar 12.fe3 persvara nedidele pas mane,o tai reishkia lygios tik priesininko problema.Kai laikas nukrito, (o jis labai greit baigiasi :)) ) ta padetis zinoma,kad lygine,tik reik turet kokias ramias 10 sekundziu pamastyt. Antroj partijojDoska suzaide ne 1.gh4, o gal kiek ramesni 1.gf4 .Bandziau paastrint padeti,lyg ir pas ji butu buve geriau,taciau ten dideli neaishkumai,bet priesininkas pasirinko kiek galima daugiau iskeist saskiu,kad ir su prastesne padetimi.Ir kai jau atrode labai neblogai ,pas varzova atsirado taktikes lygios.Na cia beveik zaibas,o tam jau reik but pasiruosus.
klausk-atsakysiu
 
Posts: 4032
Joined: Fri 2009 Jan 02, 10:54

Re: Pasaulio 64 cempionatas 2013.8.4-14 S.Peterburgas

Postby Baskep » Sat 2013 Aug 10, 22:15

mintis tebuvo ta, jog b2c3 geresnis uz b2a3 ir su b2c3 didesni sansai tiek i pergale, tiek ir bent i lygias.nesiekiau pateikt ispudzio, jog balti visa partija sieke lygiu.
Aš niekad nepaliksiu savo šalies,nes tik čia skurdo riba 1,5 karto didesnė už oficialų minimalų atlyginimą;tik čia 2 lietuviai tarpusavyje kalbasi rusiškai;tik čia alus pigesnis už duoną,tik čia,norint gauti stipendiją universitete,vidurkis turi būt 10,00
Baskep
 
Posts: 951
Joined: Thu 2008 Mar 06, 9:26
Location: nebekaunas

Re: Pasaulio 64 cempionatas 2013.8.4-14 S.Peterburgas

Postby Vajus » Sun 2013 Aug 11, 18:39

Hmmm ... Kokie dabar visi kieti , turėdami programas...

Pasijunti esąs visai kvailiukas...

Būtų įdomu su visais komentatoriais, kurie reale nežaidžia, sužaisti realybėje...... Negi iš tikrųjų tokie kieti ?
Vajus
 
Posts: 393
Joined: Mon 2007 Nov 26, 15:10

Re: Pasaulio 64 cempionatas 2013.8.4-14 S.Peterburgas

Postby ragvel » Mon 2013 Aug 12, 7:06

paziurejau ir as partija.

suprantu, kad Sigis norejo laimeti, juk geriau atrode pozicija. tik tiek, kad jei per turnyra nesusitvarkai su laiku, pavojinga rizikuot, ieskot laimejima, geresni plana, kai tu partijos metu suvoki, kad priesininkas zino daugiau uz tave. tad isejo, kad Sigis kiek pergudravo save.

jei buvo nedaug laiko pries puolant cd4, galima buvo paprasciau 5. ba3 ir po cb4 pasikeitimo 7. ab2 ba3 (jeidu ed6 , tai fe5) 8. cd4 ed6 9. de5 su nedidele persvara, dvi juodos saskes a3 a5, balti kiek kontroliuoja padeti su mintim pastatyti kolona f4 g3 h2.
cia tiesiog alternatyva, tikriausiai uzpuolimas cd4 ir paskui bc3 yra stipresnis zaidimas.

zinoma, kita problema butu, kai Doska zaistu antroje partijoje uz baltus stipresni plana, ir Sigiui reiketu gintis uz juodus. tad yra kaip yra. be pasiruosimo sunku siekti ko nors.
ragvel
 
Posts: 1127
Joined: Fri 2007 Nov 16, 14:10
Location: Mazeikiai

Re: Pasaulio 64 cempionatas 2013.8.4-14 S.Peterburgas

Postby klausk-atsakysiu » Mon 2013 Aug 12, 11:26

Na nepergudravau as saves :)O tai,kad dauguma daugiau zino,tai faktas.O ir pasiruost varzyboms savaites manau nepakanka,vistik 600 debiutu.O geriausia,kad varzybose tuos debiutus butum prazaides.Is visu zaistu 18 debiutu tik du man pakliuvo jau zaisti.O gal trys.Siaip tai bet kokios varzybos duoda naudos,ypac tokiam lygyje.O siaip tai tikejausi daugiau variant ,o ne filosofijos :)
Keliames I Peterburga :) Andrius pralose Jegorovui 5 ture.Debiutas gan nesudetingas,persvara pas baltus.Manau stumde per daug neisigilines,mane ,kad lygios visur atsiras jei prireiks. Saskiu dar po 8,o lygiu lyg ir nebebuvo. Siandien su Mikchalcenko.Paziuresim,ar sprinteris toks pats geras ilgesnese distancijose :)
klausk-atsakysiu
 
Posts: 4032
Joined: Fri 2009 Jan 02, 10:54

Re: Pasaulio 64 cempionatas 2013.8.4-14 S.Peterburgas

Postby klausk-atsakysiu » Mon 2013 Aug 12, 11:38

Pasiziurejau ka Andrius zaide su Beloshejevu. Pasirodo beveik ta pati,kaip su Jegorovu,tik ten 3 juodu ejimas buvo ef6,o su Beloshejevu gf6.Su Beloshejevu manau jie labai greit pirma baige,o antra tik atkartojo.Gal tai ir pakiso koja sekanciame ture.
klausk-atsakysiu
 
Posts: 4032
Joined: Fri 2009 Jan 02, 10:54

PreviousNext

Return to Tarptautiniai turnyrai

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 75 guests