Pasaulio jaunimo ir jaunių č-tai-100. Hijken-15-22-12

Moderator: aleksej

Re: Pasaulio jaunimo ir jaunių č-tai-100. Hijken-15-22-12

Postby edvard » Tue 2012 Dec 25, 23:37

edvard
 
Posts: 3625
Joined: Fri 2008 May 09, 9:59
Location: vilnius

Re: Pasaulio jaunimo ir jaunių č-tai-100. Hijken-15-22-12

Postby senelis » Wed 2012 Dec 26, 0:24

Pasiulius lygiasias ir isgirdus kad varzovas sutinka pirmiausiai yra paduodamos rankos ir stabdomas laikrodis. TAda stumdyk kiek nori.
senelis
 
Posts: 2585
Joined: Tue 2007 Dec 18, 22:46

Re: Pasaulio jaunimo ir jaunių č-tai-100. Hijken-15-22-12

Postby klausk-atsakysiu » Wed 2012 Dec 26, 11:43

As irgi cia konflikto nematau.Arturas darydamas ejima atmete lygias.Keista,kad jaunimas nesupazindintas kaip reik isvengt konfliktiniu situaciju.Butu Arturas pasielges kaip rase Vladas,nebutu jokiu klausimu.
klausk-atsakysiu
 
Posts: 4032
Joined: Fri 2009 Jan 02, 10:54

Re: Pasaulio jaunimo ir jaunių č-tai-100. Hijken-15-22-12

Postby edvard » Wed 2012 Dec 26, 11:52

Jus gal nevisai supratote.
Lenkas pasiule ligios ARTURAS pasake YES,bet nukirto šaške. ŽODIS YES buvo ištartas PIRMAS . po to gali kirsti ar sumaišyti šaškes ;tai jau nesvarbu.
Taip pav. didmeisriai Vatutinas ir Vipulis sako, kad teisejas buvo neteisus.
O lenkas pasielge neetiškai mažų mažiausiai.
P.S. Arturas gavo aiškų pilos del elementarių taisyklių nežinojimo.(nukirto šaškė) .Bet nuo susijaudinimo ir nuovargio ir ne taip gali pasielgti....Patis žinote. :(
edvard
 
Posts: 3625
Joined: Fri 2008 May 09, 9:59
Location: vilnius

Re: Pasaulio jaunimo ir jaunių č-tai-100. Hijken-15-22-12

Postby edvard » Wed 2012 Dec 26, 12:24

VA KA MAN PARAŠE JACEK PAWLICKI (100 šaškių turnyrų direktorius)

Jeżeli Mateusz NIE ZAPRZECZA, że zaproponował remis i Artur go przyjął to wykonanie posunięcia ma takie samo znaczenie dla mnie jak ustawienie pionków w pozycji wyjściowej czy i porozrzucanie, czyli fakt zbicia pionka nie ma żadnego znaczenia jeżeli wcześniej propozycja zastała przyjęta :!: . Przyjęcie propozycji remisowej KOŃCZY partię :!: .

:!: Kas suprantą lenkiškai tai supras;Jacekas tos pačios nuomones;žodis YES i lygių Pasiulimą SVARBIAUSIAS
edvard
 
Posts: 3625
Joined: Fri 2008 May 09, 9:59
Location: vilnius

Re: Pasaulio jaunimo ir jaunių č-tai-100. Hijken-15-22-12

Postby senelis » Wed 2012 Dec 26, 12:46

Zodis yra zodis. Ji galima neisgirsti, galima jo nesuprasti. Reikejo paduoti ranka. Buvo toks atvejis mano gyvenime kai buvome Olandijoje ir zaideme macus su ju klubais.Kadangi musu komanda stipriai pirmavo viename mace, tai Ligeikiene man liepe nelaimeti pries olanda.Tas zaide labai blogai ir nelaimeti buvo man sunku. Tada griebiausi paskutinio kozirio. Pasiuliau jam lygiasias. Tada jis (gal neteisingai suprates mano pasiulyma) staiga nubego prie baro ir nupirkes buteli alaus atnese man ir tese zaidima ir pralose.
senelis
 
Posts: 2585
Joined: Tue 2007 Dec 18, 22:46

Re: Pasaulio jaunimo ir jaunių č-tai-100. Hijken-15-22-12

Postby klausk-atsakysiu » Wed 2012 Dec 26, 12:48

Manau visi gerai suprato apie ka kalbama. Gal Vipulis su Vatutinu nesuprato? :) Na cia juokauju.O kiek didmeistriu palaiko kita puse? Nezinau kaip tiksliai taisykles visa tai apraso,bet pabandysiu nupasakot,kaip as visa tai suprantu.Nors gal ir neteisingai :). Varzovas lygias siulyti gali padarius savo ejima.Ta jis ir padare.Arturas turejo arba priimt lygias arba jas atmesti.Lygiu atmetimas ,tai ejimo padarymas.Bet Arturas lyg pasako zodi Taip,bet padaro ejima atmesdamas lygias.Pagal mane dabar jau lenkas turi sprest ka daryt,nes jam perleidziamas ejimas :). Cia panasiai kaip ir situacijoje,kai vienas is zaideju padaro neleistina ejima ir perspaudzia laikrodi.Jo priesininkas gali ta ejima priimt darydamas savaji ejima arba paprasyt padaryti ejima padaryti is naujo. Manau Arturas nekovojo del 1 vietos,o si pamoka jam bus tik i nauda.Is zmogiskosios puses aisku turejo sutikt abu lygiom,Arturas gal is inercijos nukirto ta saske,bet norint manau galima lenkui buvo pasinaudot sia situacija. Cia tik mano nuomone.
klausk-atsakysiu
 
Posts: 4032
Joined: Fri 2009 Jan 02, 10:54

Re: Pasaulio jaunimo ir jaunių č-tai-100. Hijken-15-22-12

Postby edvard » Wed 2012 Dec 26, 12:53

Lenkas 3 kart keite savo parodimus. .....Ka daugiau galiu prideti.
Jums NEAISKŲ ka paraše Jacekas?
edvard
 
Posts: 3625
Joined: Fri 2008 May 09, 9:59
Location: vilnius

Re: Pasaulio jaunimo ir jaunių č-tai-100. Hijken-15-22-12

Postby senelis » Wed 2012 Dec 26, 12:57

Po lygiuju pasiulymo paprastai kitas zaidejas kazkuri laika pagalvoja pries atsakydamas, gal kelias sekundes, gal keliolika ir sunku suvokti, kad po tokios padarytos pauzes, pasakius YES, ranka kiltu daryti ejima.
senelis
 
Posts: 2585
Joined: Tue 2007 Dec 18, 22:46

Re: Pasaulio jaunimo ir jaunių č-tai-100. Hijken-15-22-12

Postby aleksej » Wed 2012 Dec 26, 13:03

edvard wrote:Lenkas 3 kart keite savo parodimus. Ka daugiau galiu prideti.

Tai neetiška. O tai, kad pasinaudojo Arturo taisyklių nežinojimu sau į naudą - dėja, buvo jo teisė. Mano nuomonė (ir kaip teisėjo irgi) - po padaryto Arturu ėjimo lenkas vėl gavo teisę tęsti žaidimą. Mano nuomonė veiksmas (atsakomo ėjimo padarymas) perbraukia žodį (lygių priėmimą). Apie tai rašau ir rusiškame forume, kol kas ten tokią nuomonę išsakusių daugiau.


edvard wrote:Jums NEAISKŲ ka paraše Jacekas?

Aišku. Bet jis tokios nuomonės, kiti kitos, treti trečios. O sprendžia teisėjas. Bet vistiek kokį sprendimą jis nepriitų, sprendimas būtų neteisingas, o teisėjas kaltas! :evil: :)
Plunksnos išbandymas - mano personalinis šaškių tinklalapis http://shashki.ucoz.ru/.
User avatar
aleksej
Moderatorius
 
Posts: 1649
Joined: Fri 2007 Nov 16, 12:46
Location: Vilnius

Re: Pasaulio jaunimo ir jaunių č-tai-100. Hijken-15-22-12

Postby klausk-atsakysiu » Wed 2012 Dec 26, 13:19

Kitas klausimas.Ar Arturas buvo supazindintas kada nors su taisyklemis? Ar vaziuojant i tarptautines varzybas jos primenamos ir panagrinejamos konfliktines situacijos? Ar tik po musio bandoma kumsciais pasimosikuot ir rasinet nieko nekeiciancius protestus? Kodel Jacekas savo nuomones neissako kur kas garsiau? Gal sutikimo zodis turi labai svaria verte,taciau as pats buciau uz tai,kad tai derybos ir po ju neturetu but jokiu veiksmu,jei jos sekmingos.
klausk-atsakysiu
 
Posts: 4032
Joined: Fri 2009 Jan 02, 10:54

Re: Pasaulio jaunimo ir jaunių č-tai-100. Hijken-15-22-12

Postby edvard » Wed 2012 Dec 26, 14:14

Teisejas buvo Mako. Nei lenkas nei Arturas nekalba gerai angliškai.Mako irgi angliškai šiaip sau kalba. Kitas teisejas buvo Aniska,kuris kalba angliškai,rusiškai,lenkiškai.JIS NE BUVO NET PAKVESTAS išaiškinti situacija :!:
Mes treneriai TUO METŲ buvome kitame kambarį :!: .Mako priime sprendima ŽAIBIŠKAI nieko iki galo neišaiškines. Tai mažu mažiausiai neprofesianalu.
Sigi ,protestas buvo parašytas IŠKART po 5 min, kai sužinojau.Parašiau rusiškai,nes FMJD turi 3 oficialias kalbas (ang,pran,rusų)ir dar žinau kad pas mus YRA teisejas ANISKA :!: Pasake, kad NEPRIMS rusiškai;PARAŠEM ANGLIŠKAI. Tada aš surinkau 2 varžovus ir paprašiau pasakyti savo versijos.
PROTESTO SVARSTIMA PADARE NE IŠKART PO PARTIJOS apie 18 val ,O VAKARE 21.30,Kur lenkas pakeite versija,ir sake, kad Arturas pasake YES NE PRIEŠ TA KIRTIMA ,o veliau po baltujų 26-21...
Aiškų Arturas žinojo, kad reikia sutikti ligiom NEDARANT eimo,bet partijos metu susijaudino ir nukirto.

Tai buvo 4 ratas, Arturas turejo plius 1ir tu Sigi negali zinoti kas butu jeigu ne tas atvejis.

P>S.GALVOJU KAD TAISYKLESE TOKIO ATVEJO NENUMATYTA,todel ne bukite devais,kurie viska žino.
edvard
 
Posts: 3625
Joined: Fri 2008 May 09, 9:59
Location: vilnius

Re: Pasaulio jaunimo ir jaunių č-tai-100. Hijken-15-22-12

Postby senelis » Wed 2012 Dec 26, 14:36

O kas tas Mako? Italas, prancuzas? Nejau europoj normaliu teiseju nera? Kiek supratau is visu rasiniu jis kiekvienose varzybose pridaro problemu.
senelis
 
Posts: 2585
Joined: Tue 2007 Dec 18, 22:46

Re: Pasaulio jaunimo ir jaunių č-tai-100. Hijken-15-22-12

Postby edvard » Wed 2012 Dec 26, 14:39

Mako prancuzas.
FMJD taisykles
7.3. A draw is obtained when:

7.3.1. both players agree to a draw by mutual consent;
7.3.1. abu žaidėjai sutinka abipusiu sutarimu lygiosiomis;

KAS IR BUVO.VIENAS PASIULE.KITAS SUTIKO.
edvard
 
Posts: 3625
Joined: Fri 2008 May 09, 9:59
Location: vilnius

Re: Pasaulio jaunimo ir jaunių č-tai-100. Hijken-15-22-12

Postby edvard » Wed 2012 Dec 26, 16:05

Na ir isivaizdokite tokia situacija;Vienas pasiule lygios,kitas sutiko,bet pas ji nukrito velevele....Tai ka ne lygos? Kitas gali pasakyti ;Tu pralošei? Nesamuone.
ŽODIS-TAIP- SVARBIAU :!:
edvard
 
Posts: 3625
Joined: Fri 2008 May 09, 9:59
Location: vilnius

PreviousNext

Return to Tarptautiniai turnyrai

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 73 guests