Europos čempionatas Čeliabinske ("64")

Moderator: aleksej

Postby jankis » Wed 2008 Mar 05, 18:10

Tai Valužis paskutinėj vietoj...
User avatar
jankis
 
Posts: 2283
Joined: Fri 2007 Nov 16, 15:33
Location: Vilnius

Postby SSigiS » Wed 2008 Mar 05, 18:20

na geron mesmalen papuole Richka.Budamas apatinej lenteles pusej manau net su pasaulio chempionu susitiks :).tashku nemeto ir pasiima ish ko tik galima tai shvarcmanas.jei yra konkretus prizinis fondas jis ima zhvereti :)).bet iki finisho dar toli,gali pakliut i dalybas ir visai i finala nepakliut :)Stepanovas nuo antros turnyro puses prades byret :)
SSigiS
 

Postby ragvel » Thu 2008 Mar 06, 9:45

tai kaip suprantu ten skraidancios saskes.
tikiuos Valuzis nors taska gaus.. o tai tokia pradzia, sunkiai psichologiskai atsistatyti.
sekmes jam.
ragvel
 
Posts: 1127
Joined: Fri 2007 Nov 16, 14:10
Location: Mazeikiai

Postby SSigiS » Thu 2008 Mar 06, 13:53

Na tikrai ne shachmatai :) pasitikslinimui net kalendoriuje jis yra :) o pustashki tai tikrai pasiims,jei ne daugiau :)
SSigiS
 

Postby arunas05 » Fri 2008 Mar 07, 17:30

Ričardas tikrai pakliuvo. 5 ture pakėlė pas Amrilojev, kuris turi minus 1.
arunas05
 
Posts: 2420
Joined: Thu 2007 Nov 22, 20:55
Location: šiauliai

Postby Baskep » Fri 2008 Mar 07, 19:30

norėjau paklaust gal kas žino skraidančių šaškių kokių saitų,jei tokių yra :D nes patsai kažkaip neužtinku :?
Aš niekad nepaliksiu savo šalies,nes tik čia skurdo riba 1,5 karto didesnė už oficialų minimalų atlyginimą;tik čia 2 lietuviai tarpusavyje kalbasi rusiškai;tik čia alus pigesnis už duoną,tik čia,norint gauti stipendiją universitete,vidurkis turi būt 10,00
Baskep
 
Posts: 951
Joined: Thu 2008 Mar 06, 9:26
Location: nebekaunas

Postby aleksej » Fri 2008 Mar 07, 20:42

Baskep wrote:norėjau paklaust gal kas žino skraidančių šaškių kokių saitų,jei tokių yra :D nes patsai kažkaip neužtinku :?

Saitų tokių nėra manyčiau, maksimum ką galima rasti tai burtus (arba tiesiog šaškes permeta, arba daromi 3 priverstiniai ėjimai) pas Kandaurovą.
User avatar
aleksej
Moderatorius
 
Posts: 1649
Joined: Fri 2007 Nov 16, 12:46
Location: Vilnius

Postby SSigiS » Fri 2008 Mar 07, 20:56

pasizhiurejau zhaibo turnyro lentele. struchkovas 26, grebionkinas 17,beloshejevas 14,norelis 15 .ir chia neatvykus Valiukui,Doskai,Kolesovui.But tikram,kad galima lengvai uzhimt ten gera vieta tikrai manau butu naivu :) ar ne? :)
SSigiS
 

Postby aleksej » Fri 2008 Mar 07, 21:04

Žaibas - dalykas permainingas :). Bet iš išvardinto ketvirtuko Belošeevo provalas vistik manę stebina. Jis supergeras blicoras, bet matyt žvaigždės tą dieną nesuėjo.
User avatar
aleksej
Moderatorius
 
Posts: 1649
Joined: Fri 2007 Nov 16, 12:46
Location: Vilnius

Postby Algimantas » Fri 2008 Mar 07, 23:52

“Saitų”, “provalas”, “blicoras”...
Kam dar vargintis, tarp tokių žodžių dar įterpinėti lietuviškus...Siūlau tiesiog rašyti rusiškai. Graži rusų kalba daug geriau negu sąmoningai kraipoma ir vaipoma lietuvių.
Algimantas Kačiuška
Algimantas
 
Posts: 1438
Joined: Thu 2007 Nov 22, 23:26

Postby Baskep » Sat 2008 Mar 08, 0:08

taip,kad sergėjus tik 14 blice,tai kažkaip nelabai liežuvis apsiverčia tai sakyt :D

o dėl skraidančių,tų traukimų tai žinau,bet kaip jom pasiruošt? :) beveik nerealu manau :) šiaip manau,būtų gana nebloga idėja rengt Lietuvoj nors po vieną turnyrą per metus skraidančių,nes praktikos jų labai trūksta.viskas,ką gali gaut tai iš tų šaškių žurnaliukų,kokių kaip pvz "Горизонты шашек" ,bet ir tai ten po kelias įdeda ir tai,ką pamatai pats nuvažiavęs.Bet,kai atsisėdęs prie lentos pirmą ėjimą galvoji +- 20min,tai toks įdomus jausmas užplūsta :D o apie blicą aš jau nė nekalbu :)
Aš niekad nepaliksiu savo šalies,nes tik čia skurdo riba 1,5 karto didesnė už oficialų minimalų atlyginimą;tik čia 2 lietuviai tarpusavyje kalbasi rusiškai;tik čia alus pigesnis už duoną,tik čia,norint gauti stipendiją universitete,vidurkis turi būt 10,00
Baskep
 
Posts: 951
Joined: Thu 2008 Mar 06, 9:26
Location: nebekaunas

Postby aleksej » Sat 2008 Mar 08, 8:25

Algimantas wrote:"Saitų", "provalas", "blicoras"...
Kam dar vargintis, tarp tokių žodžių dar įterpinėti lietuviškus... Siūlau tiesiog rašyti rusiškai. Graži rusų kalba daug geriau negu sąmoningai kraipoma ir vaipoma lietuvių.
Algimantas Kačiuška

Algimantai, visu pirma - čia forumas, o ne lietuvių kalbos diktantas, ar lituanistų posėdis. Jūs ir vėl mentoriškai mokinate dėl lietuvių kalbos švaros. Gerai, apie viską paeiliui.

1. Jeigu panagrinėti postus (oj, vėl nubaus, reikia gi rašyti "pranešimus"), tai mano lietuvių kalba šiame forume toli gražu neblogiausia, rašau netgi per daug kruopščiai ir taisyklingai, kas forume nėra būtina.

2. Taip, rusų kalboje, dažnai yra žodžių, kurių analogų lietuvių kalboje taip ir neatsiranda (kaip ir atvirkščiai). Kiekviena kalba turi turtėti naujais žodžiais paimtų iš kitų kalbų, lituanistai gi nori "užkonservuoti" savo kalbą ir stoja krutine prieš kiekvieną naują šiuolaikišką žodį.

Saitas. Visas pasaulis taip sako ir nebijo to. Bet lietuvių kalbos komisija nepriima šito žodžio, verčia sakyti "tinklalapis". Gerai, sakysime "tinklalapis". Pats aš žodį "saitas" pavartojau pirmą kartą forume. Tiesiog pagalvojau - kodėl kitiems galima taip sakyti, o man ne?

Blicoras. Puikus žodis, o gero analogo lietuvių kalboje aš nežinau. "Gerai žaidžiantis žaibo partijas" - taip reikia taisyklingai sakyti lietuviškai? Atleiskite - per ilgai ir neišreiškia žodžio ėsmės, tik konstatuoja faktą.

Provalas. Sutinku, žodis nelabai geras (pats aš jo vengiu vartoti). Bet lietuviai, paklausykime savęs, ypač jaunimo. "Provalas", "davaj", "koročė". Чем кумушек пенять, сестрица, не лучше ль на себя сперва оборотиться?
Last edited by aleksej on Sat 2008 Mar 08, 10:44, edited 1 time in total.
User avatar
aleksej
Moderatorius
 
Posts: 1649
Joined: Fri 2007 Nov 16, 12:46
Location: Vilnius

Postby Baskep » Sat 2008 Mar 08, 10:09

Aleksėj visai teisingai sako.Čia forumas juk,o ne oficialus susirašinėjimas :)

O kas liečia tuos žodžius,tai bent jau rusų kalboje yra tokių žodžių,kad lietuviškai tu sunkiai jį išversi,ta prasme,kad išverst išversi,bet tai bus keli žodžiai ir vis tiek jie nenusakys visos tos esmės ir grožio to žodžio kitoje kalboje.
Aš niekad nepaliksiu savo šalies,nes tik čia skurdo riba 1,5 karto didesnė už oficialų minimalų atlyginimą;tik čia 2 lietuviai tarpusavyje kalbasi rusiškai;tik čia alus pigesnis už duoną,tik čia,norint gauti stipendiją universitete,vidurkis turi būt 10,00
Baskep
 
Posts: 951
Joined: Thu 2008 Mar 06, 9:26
Location: nebekaunas

Postby arunas05 » Sat 2008 Mar 08, 11:24

Valužis paėmė pirmą tašką. šiandien ims dar.
arunas05
 
Posts: 2420
Joined: Thu 2007 Nov 22, 20:55
Location: šiauliai

Postby Algimantas » Sat 2008 Mar 08, 12:22

Iš esmės beveik esu patenkintas jūsų komentarais. Mano tikslas buvo - atkreipti dėmesį.
Šiek tiek nesutinku su šia nuomone:
"O kas liečia tuos žodžius,tai bent jau rusų kalboje yra tokių žodžių,kad lietuviškai tu sunkiai jį išversi,ta prasme,kad išverst išversi,bet tai bus keli žodžiai ir vis tiek jie nenusakys visos tos esmės ir grožio to žodžio kitoje kalboje."
Tiesos irgi yra. Bet TOKIOMIS IR PANAŠIOMIS NUOSTATOMIS rėmėsi rusintojai carinėje Rusijoje ir vėliau - TSRS, dabar (kiek mažiau) - anglų kalbos fanatikai (situacija kiek kita dėl valstybingumo ir dėl to, kad lietuvių kalba - viena iš oficialių ES kalbų. Beveik visa norminė dokumentacija, kt. verčiama į lietuvių kalbą ir t.t. ES praktika rodo, kad kai kalba tampa viena iš ES kalbų, ji vystosi ir pasaulyje tampa tik žinomesnė). Jeigu mokslo žmonės, inteligentija, pagaliau ir mokslo bei LTSR funkcionieriai būtų pasidavę tokiai nuostatai, 1990 metus Lietuva būtų pasitikusi be savo terminijos, technikos mokslo leidinių ir t.t (pvz. "Mokslo Lietuva" dabar nemažai rašoma apie spaudimą tomis temomis TSRS laikais ir kaip tam buvo atsispiriama. Sakykime, Lietuvos leidyklos buvo spaudžiamos leisti vadovėlius aukštosioms technikos mokykloms didesnei rinkai - visai TSRS. Aišku, rusų kalba ir literatūros lietuvių kalba sąsakaita. Buvo minčių, kad profesinėse technikos mokyklose vyrautų rusų kalba. Tada kai kas vizituotojams iš Maskvos "išmetė teiginį", kad vystantis pramonei į jas stoja daug iš kaimų, nesuprantantys rusų kalbos, ir tai neigiamai atsilieps pramonei. Buvo apsiraminta. Ir pan., ir t.t.).
Dar du pastebėjimai:
1. Buitinė kalba - kaip tik labai svarbu. Ji labai siejasi su kasdieniniu mąstymu, įpročiais ir t.t.
3. Aš irgi esu prieš smulkmenišką "blusinėjimąsi" dėl smulkmenų, dar labiau - prieš kalbos "kastravimą". Be to, nesu filologas ir į jokius autoritetus šioje srityje nepretenduoju. Bet dėl tam tikrų aplinkybių panašiais klausimais šiek tiek domiuosi.
3. Dėl mano "mentorinio tono". Atsiprašau, bet mano kategoriškumas palyginti su kai kuriais čia mano skaitytais tekstais - "katino ašaros".
Atsiprašau už tekstą, tiesiogiai nesisiejantį su šia Forumo tema.
Algimantas Kačiuška
P.s. Kad nebūtų visai ne į temą. Manau, kad paskutinė ar priešpaskutinė vieta oficialiose varžybose (PČ ar EČ) - tik ANTIreklama Lietuvos šaškėms. Niekas nesigilina vyko stipriausias ar ne, federacijos lėšomis ar iš kokių kitų šaltinių - istorijoje lieka faktas (sakykim, Lietuvos atstovas - lentelės gale).


_________________
Last edited by Algimantas on Sat 2008 Mar 08, 14:42, edited 2 times in total.
Algimantas
 
Posts: 1438
Joined: Thu 2007 Nov 22, 23:26

PreviousNext

Return to Tarptautiniai turnyrai

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 64 guests