Pirmoji Lietuvos sporto enciklopedija

Moderatorius: aleksej

Pirmoji Lietuvos sporto enciklopedija

Standartinė Kauno_zinios » Tre 2010 Kov 10, 22:46

Išleista pirmoji Lietuvos sporto enciklopedija:

http://www.lrytas.lt/videonews/?id=12682424891266864550

Pirmasis enciklopedijos tomas apima A–K raides.
Vartotojo avataras
Kauno_zinios
 
Pranešimai: 4151
Užsiregistravo: Pen 2007 Lap 16, 17:33
Miestas: Kaunas

Re: Pirmoji Lietuvos sporto enciklopedija

Standartinė Algimantas » Ket 2010 Kov 11, 1:08

Gerai ir ši nuoroda (kaip ir bet kokia informacija. Beje, reportažas apie I tomo išleidimą šįvakar buvo ir per "Panoramą"), bet, matyt, reikia duoti kitą ir...iškelti porą problemų (nes jos egzistuoja).
Lietuvos sporto enciklopedijos straipsnius galite rasti adresu:
http://www.lse.lt/
Elektroninėje enciklopedojos versijoje, kiek suprantu, yra visi I tomo (raidės A - K ) straipsniai ir dalis, jau paruoštų II tomo straipsnių (šiandien per "Panoramą" jau girdėjau, kad bus trys Enciklopedijos tomai, nors iki šiol buvo kalbėta apie du).
Biografinėje dalyje surinkę "šaškės" galite išvysti, 16 šaškininkų sąrašą, iš jų biografijos (straipsniai) yra 11 šaškininkų. Baigiant raide K jau, matyt, nieko nebepakeisi (nei beįtrauksi papildomai, nei beparašysi apie įtrauktus, bet "tuščius"), bet tame sąraše nuo raidės K nematau keletos kolegų šaškininkų pavardžių, kurios ten turėtų būti. Su šaškių kompozitoriais viskas "bus tvarkoje", aš ten esu pasiūlęs įtraukti (ir parašęs apie juos tekstus) J.Leišį, B.Morkų, V.Sabonį, V.Studencov, G.Šilo, S.Žilevičių (daugiau neleido). Ar visi bus įtraukti - dar nežinau, redaktoriai dabar "dirba' prie raidės L, kaip tik nesenai kai ką tikslinosi apie J.Leišį, jis bus įtrauktas tikrai.
Bet kas "padirbės" dėl kitų šaškininkų?
Dar, mano nuomone, aktualesnis klausimas: dalyje "Bendrieji straipsniai" surinkę "Sporto šakos" galite įsitikinti, kad kol kas neparuoštas straipsnis "Šaškės" (dar nieko baisaus, dar nėra paruošto ir straipsnio "Šachmatai"). Bet kas "prie to" dirbs/dirba? Tai, iš pirmo žvilgsnio, nesudėtingas dalykas, bet ir ...sunkokas. Sunkiau parašyti nedaug, bet tiksliai, negu "išvedžioti". Tuo labiau, kad, ikišiolinėse bendro pobūdžio enciklopedijose straipsniai apie šaškes Lietuvoje nebūdavo iki galo tikslūs (pvz. ten visur rašoma, kad šaškės Lietuvoje prasidėjo nuo 1950 metų Lietuvos čempionato, kai Algimanto Bertašiaus ir kt. tekstai leidinio "Šaškių kaleidoskopas" įvairiuose numeriuose įrodo, kad šaškės buvo neblogai žinomos tarpukario Lietuvoje: 1932 metų Kauno čempionatas; įregistruotas, oficialus šaškių klubas Šiauliuose ir t.t. Dar daugiau - seniau: šaškės A.Mickevičiaus Vilniaus laikotarpio kūryboje; net neabejoju, kad buvo šaškių turnyrų dabartinės Lietuvos teritorijoje carinės Rusijos laikais, juk nemažai parašyta apie tokius turnyrus Rygoje, taip pat Tartu ar Taline, nebeprisimenu - bet to Lietuvos šaškių laikotarpio dar niekas "nekapstė", ir pan.). Mano žiniomis, pagrindinis Enciklopedijos redakcijos adresatas šaškių klausimais ir toliau lieka G.Leibovičius. Šiuo atveju tai nenuteikia optimistiškai...
Beje, manyčiau, kad II (ar III, jeigu bus ir toks) tome turėtų būti ir straipsnis "Šaškių kompozicija", bet tuo klausimu aš su Enciklopedijos redakcija susisieksiu.
Algimantas Kačiuška
Algimantas
 
Pranešimai: 1240
Užsiregistravo: Ket 2007 Lap 22, 23:26

Re: Pirmoji Lietuvos sporto enciklopedija

Standartinė Algimantas » Pen 2011 Rgs 09, 12:41

Lietuvos sporto enciklopedijos (LSE) internetinė versija, mano apžvalginis straipsnis ( jis bus ir LSE popierinio varianto II tome) "Šaškių kompozicija":
http://www.lse.lt/index.php?2196349082
Kai kurie medžiagos pateikimo, kai kurių žodžių ypatumai - LSE redakcijos kompetencija, aš buvau parašęs ir išdėstęs kiek kitaip, šito nepakeisme, tokias teise turi kiekvieno leidinio redakcija ir tai reikia priimti kaip normą. Bet jeigu pastebėsite kokių tai SVARBIŲ faktinių klaidų ir pan. - būtinai mane informuokite, ir Internetinėje versijoje, ir II tome tai bus ištaisyta.
Klausimas LŠF VK: užklausus informaciją apie apžvalginį straipsnį "Šaškės", duodamas atsakymas, kad tokio straipsnio LSE redakcija dar neturi. Galiu jus užtikrinti, kad nuo straipsnio pateikimo LSE iki jo galutinio sutikslinimo, suredagavimo praeina labai daug laiko. Ar LŠF kas nors ruošia apžvalginį straipsnį apie šaškes? Ar jis bus spėtas paruoši iki II tomo pasirodymo (kad nebūtų taip, jog LSE yra straipsnis, sakykime, apie balandžių sportą - o jis yra, ir nebus apie šaškes).
Algimantas Kačiuška
Algimantas
 
Pranešimai: 1240
Užsiregistravo: Ket 2007 Lap 22, 23:26

Re: Pirmoji Lietuvos sporto enciklopedija

Standartinė Algimantas » Tre 2012 Sau 04, 23:43

Algimantas rašė:Ar LŠF kas nors ruošia apžvalginį straipsnį apie šaškes? Ar jis bus spėtas paruoši iki II tomo pasirodymo (kad nebūtų taip, jog LSE yra straipsnis, sakykime, apie balandžių sportą - o jis yra, ir nebus apie šaškes).[/b]
Algimantas Kačiuška

Malonu konstatuoti (ne tik konstatuoti, bet ir LABAI pagirti), kad LŠF viceprezidentė Roma Šidlauskienė 2011 metų pabaigoje tokį apžvalginį, bendrąjį straipsnį apie šaškes LSE II tomui paruošė ir jį pateikė LSE redakcijai. Aišku, kol jis LSE redakcijos bus suredaguotas, papildytas ir pataisytas pagal jų pastabas/reikalavimus bei pasirodys LSE internetinėje versijoje praeis dar nemažai laiko (o kol II tomas bus išspausdintas - dar ilgiau), bet tai jau laiko ir techniniai klausimai.
Šaunuolė Roma!
Algimantas
 
Pranešimai: 1240
Užsiregistravo: Ket 2007 Lap 22, 23:26

Re: Pirmoji Lietuvos sporto enciklopedija

Standartinė Algimantas » Ant 2013 Bal 02, 12:51

Šiandien iš LSE enciklopedijos redakcijos sužinojau, kad gana greitu laiku išeis ir II LSE tomas ("su šaškėmis ir šaškių kompozicija") - jis jau sumaketuotas, skaitoma paskutinė šio tomo korektūra.
Algimantas
 
Pranešimai: 1240
Užsiregistravo: Ket 2007 Lap 22, 23:26

Re: Pirmoji Lietuvos sporto enciklopedija

Standartinė senelis » Ant 2013 Bal 02, 14:29

Šioje enciklopedijoje buvo pamirsta parasyt, kad 2010 metais siuolaikiniu saskiu cempionu buvo A.Kybartas.
senelis
 
Pranešimai: 2615
Užsiregistravo: Ant 2007 Gru 18, 22:46

Re: Pirmoji Lietuvos sporto enciklopedija

Standartinė Algimantas » Pen 2013 Rgs 27, 23:13

Š.m. birželio mėn. pabaigoje išleistas Lietuvos sporto enciklopedijos (LSE) II tomas (rašau apie tai tik dabar todėl, kad jį įsigijau ir "turiu rankose" tik prieš kelias dienas).
II tomą sudaro 1072 puslapiai, jis apima L-Ž raides (pirmasis LSE tomas, kurį sudaro 724 puslapiai, buvo išleistas 2010 metų kovo mėnesį). II tome nepalyginamai daugiau nuotraukų negu pirmajame.
II tome yra didelis ir gražus Romos Šidlauskienės apžvalginis straipsnis apie šaškes, šalia straipsnio - LŠF emblema, J.Kulikausko, L.Travinos (Šaus), R.Vitkauskaitės (Šidlauskienės) nuotraukos.
Mačiau, kad yra vienas kitas biografinis šaškininkų straipsnis, tačiau žvilgterėjęs pasigedau daugelio žymių šaškininkų ir trenerių biografinių straipsnių.
Apie tai, kas LSE II tome yra apie šaškių kompoziciją pateikiu kitame šio forumo puslapyje, "Šaškių kompozicija. Informacija":
viewtopic.php?f=2&t=701&p=28104#p28104
Pigiausiai II tomą galima įsigyti Lietuvos kūno kultūros ir sporto departamente, ten jo kaina - 60 litų:
http://www.lse.lt/
Algimantas
 
Pranešimai: 1240
Užsiregistravo: Ket 2007 Lap 22, 23:26


Grįžti į Ne į temą

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 8 svečių