Atsakymas p.S.Smaidriui

Moderator: aleksej

Atsakymas p.S.Smaidriui

Postby Algimantas » Sat 2008 Nov 01, 14:52

Manau gyvenime visi susiduriame su neobjektyvumu. Kartais jis stebina, kartais – skaudina. Šiandien, perskaitęs KURNIK šaškių forumą, susidūriau būtent su tokiu atveju. Jis – ir stebina, ir skaudina.
Sigitas Smaidrys 2008 – 09 – 21 ten (tema – „Įvairios varžybos“) rašo:

„shiuo metu mano zhiniomis Shiauliuose turetu vykti Lietuvos shashkiu kompoziciju sprendimu chempionatas.Keista,kad lyg ir LT chempionatas,bet jokios info apie tai,kad bus pravesta,kaip vyksta sunku rast.“

Gerb.Sigitui į tai galiu atsakyti:
1. 2008 – 04 – 18 LŠF forume atidariau (grupėje „Šaškių naujienos“) ATSKIRĄ temą „Atviras Lietuvos šaškių kompozicijų sprendimo čempionatas“ http://www.vineva.lt/lsf/forum/viewtopi ... 45&start=0
Tą pačią dieną ten buvo pateikta labai plati informacija apie šį čempionatą lietuvių. rusų ir anglų kalbomis. Toje temoje vėliau operatyviai buvo pateikiama visa informacija apie šį čempionatą, jo dalyvius, atsakoma į klausimus, diskutuojama ir t.t. Rezultatai pateikti TĄ PAČIĄ DIENĄ, kai baigėsi čempionatas, t.y.09.21.
2. 2008 – 04 – 20 apie šį čempionatą buvo atidarytas atskiras puslapis LŠKMS svetainėje (web - master ir redaktorius - Gintaras Magelinskas) http://www.lskms.puslapiai.lt/Sprendimas_2008.htm Jame taipogi buvo pateikiama plati (dar platesnė, pvz. po čempionato – nuotraukos, išsamesni rezultatai, visos užduotys ir pan.) apie šį čempionatą.
3. 2004 – 04 – 18 Kandaurov svetainėje atidariau temą «Открытый чемпионат Литвы» http://www.shashki.com/PNphpBB2-viewtop ... rt-15.html , joje, panašiai kaip ir LŠF svetainėje, buvo ir informacija apie čempionatą 2 kalbomis (ten jau, suprantama, be informacijos lietuvių kalba), rezultatai tą pačią dieną (09.21.) ir pan.
4. 2008 – 04 – 18 World Draughts Forum atidariau temą Open Championship of Lithuania, http://laatste.info/bb/viewtopic.php?t=2234 Ten irgi yra čia jau minėtos informacijos, pateiktos taip pat operatyviai.
5. Be to, el.paštu informacija apie čempionatą (kvietimas dalyvauti) 2008 metų balandžio pabaigoje buvo išsiuntinėta keliasdešimt šaškių kompozicijos mėgėjų įvairiose šalyse, šios varžybos yra LŠF ir LŠKMS kalendoriuose (paskelbtuose atitinkamuose tinklalapiuose) ir pan.

Pabaigoje:
1. Galiu pastebėti, kad pirmąją čempionato dieną (09.20.) jokios informacijos apie čempionato eigą pateikti negalėjau, nes čempionato dalyviai baigė spręsti 19.00.val., 19.30. – 21.30.val. – furšetas čempionato dalyviams, pirmosios dienos (I etapo) užduočių sprendimus baigiau tikrinti jau 09.21. 4 val. ryte.
2. Noriu paklausti: KO DAR IŠ MANĘS NORIMA IR KOKIOS KONKREČIOS PRETENZIJOS?
3. Paaiškinu, kad neatsakau Kurnik forume tik todėl, kad norint ten atsakyti ( „dalyvauti grupėje“) reikia prašyti kažkieno leidimo.
4. Jeigu kas „Kurnik forume“ informuos gerbiamus to forumo dalyvius apie mano konkretų atsakymą į p.Sigito pretenzijas, būsiu tam labai dėkingas.
Algimantas Kačiuška
Last edited by Algimantas on Sat 2008 Nov 01, 15:47, edited 1 time in total.
Algimantas
 
Posts: 1438
Joined: Thu 2007 Nov 22, 23:26

Postby Algimantas » Sat 2008 Nov 01, 15:32

DAR DAUGIAU:
Tik ką peržiūrėjau savo el. paštą.
Pasirodo, 2008 - 04 - 18, tarp tų keliasdešimt kolegų, kuriems išsiunčiau plačią informaciją apie šį sprendimo čempionatą, yra ir...Sigitas Smaidrys (jis yra labai sėkmingai dalyvavęs keliose šaškių kompozicijų sprendimo varžybose). Jeigu bent kas suabejos - pateiksiu įrodymą (šiaip, nesinori publikuoti, nes matosi kai kurie el.adresai, o tai kai kuriems kolegoms gali nepatikti).
Taigi, p.Sigito pretenzijos, kad "jokios info apie tai,kad bus pravesta" dar labiau keistos...
Algimantas Kačiuška
Algimantas
 
Posts: 1438
Joined: Thu 2007 Nov 22, 23:26

Postby Algimantas » Sat 2008 Nov 01, 17:58

p.Sigitas Smaidys tik ką asmeniniame laiške man parašė, kad esą aš turėjau priminti prieš tą čempionatą (prieš savaitę - kitą), apie tas varžybas - tada būtų atsirdę daugiau dalyvių, tame tarpe dalyvių praktikų ir t.t.
Tai tik dar kartą įrodo, kad mėgstantis kitus kritikuoti (bet pats labai greitai įsižeidžiantis dėl kritikos prieš jį - boksininkų terminu "nelaikantis smūgių". Pavyzdžių nemažai) p.Sigitas yra gerokai neatidus.
Balandžio pradžioje plačiai skelbtuose ir išsiuntinėtuose to čempionato nuostatuose buvo aiškiai parašyta, kad dalyvių registracija priimama iki 2008 - 06 - 30. Liepos 12 dieną daugelyje iš minėtų informacijos šaltinių buvo paskelbtas dalyvių sąrašas. "Dalyviai paskutinę minutę" nebuvo pageidaujami, tai buvo aišku iš pirminės informacijos apie šį čempionatą, tiksliau, jiems net nebūtų leista dalyvauti čempionate.
Čempionato nuostatai dar pavasarį buvo patvirtinti LŠKMS VK (LŠKMS VK kiekvienas klausimas yra svarstomas, dėl rimtesnių, tame tarpe dėl nuostatų būtinai, yra balsuojama - Arūnas Bučinskas gali patvirtinti) ir, kaip minėjau, paskelbti trimis kalbomis bei išsiuntinėti. Nuostatuose tai aiškiai užfiksuota.
Taip daroma (išankstinė dalyvių registracija) daugumoje rimtų tarptautinių varžybų. Be to, sprendimo čempionate yra sava specifika - kiekvienas čempionato dalyvis turi būti sodinamas prie atskiro staliuko (tarp jų irgi turi būti atitinkamas atstumas) ir turi turėti atskirą šaškių komplektą, paruošiamas atitinkamas kiekis užduočių kopijų ir t.t. Iš tarptautinių varžybų mes nenorėjome ir negalėjome daryti "bardako". Pvz. šiame čempionate (17 dalyvių), jeigu jų būtų užsiregistravę bent keliais daugiau, būtų tekę ieškoti didesnės patalpos, negu Šiaulių "Dubysos" sporto mokyklos turnyrinė salė.
Algimanras Kačiuška
P.s. Sigito Smaidrio pretenzijas Kurnik forume perskaičiau tik šiandien (į jį užsukau po pusmečio pertraukos), todėl tik šiandien ir reaguoju. Be to, galiu jam aiškiai ir nedviprasmiškai pasakyti, kad nepaisant jo ne kartą darytų užuominų (tame tarpe ir asmeniniame laiške) apie mano išėjimą iš LŠF forumo, to nebus. Aišku, p.E.Petryla ar p.A.Domčev gali mane "užblokuoti". Kreipkitės į juos.
p.Sigitas yra puikus šaškininkas, puikus žaidėjas (kiek yra tekę bendrauti - ir, šiaip, kultūringas žmogus), bet jis nėra organizatorius ir jam vargu ar suprantama, kaip organizatoriams yra skaudžios nepagrįstos pretenzijos. Tuo labiau, kad organizaciniams reikalams yra atiduoti...ne, jau ne mėnesiai, bet, matyt, sudėjus jau būtų galima skaičiuoti metais.
Algimantas
 
Posts: 1438
Joined: Thu 2007 Nov 22, 23:26

Postby Algimantas » Sat 2008 Nov 01, 23:04

Jeigu savo tekstukais kuo nors ar kur nors įžeidžiau gerb.Sigitą Smaidrį (metų metais šaškėms ištikimų žmonių, ypač didmeistriško lygio, mūsuose ne tiek jau daug), atsiprašau. Šie tekstukai nebuvo nukreiptim asmeniškai prieš jį.
Bet ir ateityje pasilieku teisę gintis bei reikšti savo nuomonę įvairiais klausimais.
Algimantas Kačiuška
Algimantas
 
Posts: 1438
Joined: Thu 2007 Nov 22, 23:26

Postby Algimantas » Sun 2008 Nov 02, 13:36

1. Kurnik forumas, 2008 - 11 - 01, S.Smaidrys, visas jo 11.01.tekstas -http://www.playok.com/intl/en/groups/diskusijos/14188/p30
"(...)pas mus iprasta ,kad keliu savaichiu laikotarpyje iki varzhybu pradzhios jos praanonsuojamos.kitaip gaunasi tokie keisti dalykai,kai zhmogus paemes atostogas tam laikui suzhino,jog varzhybos perkeltos truputi velesniam laikui(..)"
Galbūt "pas jus". Pas mus, šaškių kompozicijoje, tokių perkėlimų nebūna (iki šiol nebuvo, dėl visa ko patikslinu). O su BEVEIK VISAIS užsiregistravusiais dalyvauti (jeigu p.Sigitai skaitėtė, kaip teigiate tame 11.01. tekste, čempionato nuostatus, žinojote, kad užsiregistruoti būtina iki 06.30.) minėtame čempionate (galiu paminėti pavardėmis), tame tarpe ir iš užsienio, aš prieš pat čempionatą arba susiskambinau telefonu, arba apsikeičiau el. laiškeliais (dėl LŠKMS narių dar ir todėl, kad KASMET tokių varžybų metu vyksta LŠKMS konferencija, kurioje, beje, KASMET, aš darau ataskaitinį pranešimą. Jeigu aš prikrėsčiau fokusų, iškart gaučiau "per kepurę". Kartais ir gaunu, gal kiek dėl mažesnių nesklandumų ar nesusipratimų) - kaip kasmet prieš analogiškus čempionatus ir konferencijas. Jeigu būtumėte tarp užsiregistravusių dalyvių - priminimą, matyt, būtumėte gavęs asmeninį (nors, iš principo, tokie priminimai, kai viskas kasmet vyksta tvarkingai, irgi nereikalingi. Pareigas ir įsipareigojimus turi žinoti ne tik organizatoriai, bet ir dalyviai).

2.Kurnik forumas, 2008 - 11 - 01, S.Smaidrys:
"Nieko neisgalvojau ir neprifantazavau,todel neturiu ka paneigt is mano rashyto.Algimanto Kaciuskos detektyve vis vien likau kaltas :) Tai jo sazines reikalas paneigt ta kalte ar palikt :) "
Kad tik apie tokias "kaltes" gyvenime reikėtų diskutuoti ar rūpintis...
Mano sąžinė švari. Konkrečiai, su citatomis paneigiau p.S.Smaidrio pretenziją atviro 2008 metų Lietuvos šaškių kompozicijų sprendimo čempionato organizatoriui. Tikslas nebuvo ieškoti kažkokių "kaltų". Kadangi dėl tos pretenzijos buvau kiek įskaudintas - tą irgi paminėjau (bet tai greitai praeina).
Algimantas Kačiuška
Algimantas
 
Posts: 1438
Joined: Thu 2007 Nov 22, 23:26

Postby super_mario_33 » Sun 2008 Nov 02, 16:17

Jus ka-veikt daugiau ka neturit sekmadieniais? :roll:
User avatar
super_mario_33
 
Posts: 390
Joined: Fri 2007 Nov 16, 16:33

Postby Algimantas » Sun 2008 Nov 02, 16:30

super_mario_33 wrote:Jus ka-veikt daugiau ka neturit sekmadieniais? :roll:


Jeigu Jūs pravesite bent vieną turnyrą ir paskui susilauksite nepagrįstų pretenzijų, visas Jūsų sarkazmas tokiais klausimais akimirksniu išgaruos...
O aš, Jūsų žiniai, esu organizavęs ir pravedęs (nuo A iki Ž) kokius 40 Lietuvos čempionatų (nebeskaičiuoju), neskaitant tarptautinių konkursų ir pan.
Ginuosi ir ginsiuosi nuo nepagrįstų pretenzijų. Už pagrįstą kritiką ar pasiūlymus buvau ir būsiu tik dėkingas.
Algimantas Kačiuška
Algimantas
 
Posts: 1438
Joined: Thu 2007 Nov 22, 23:26

Postby Algimantas » Mon 2008 Nov 03, 15:20

Pateikiu pilnai p.S.Smaidrio tekstą šios dienos Kurnik forume:

"Kad Algimantas Kaciuska puikiai susitvarko su kompozicijos turnyrais niekam ne paslaptis.Blogybe yra kitoj vietoj,jo noras kitus kritikuot,pamokyt.Jau kaip minimum 4 daug rasantys vinevos forumo nariai isejo arba raso minimaliai del kritikos.Dabar be pagrindo buvo uzpultas Kybartas,nes Algimantui pasirode,jog jis pabuvo gudruciu,pataise jau parasyta teksta ir paliko kvailio vietoj pati Algimanta.Uzsipulta visai neisigilinus i teksta ir net nepasizhiurejus ar zinutes pabaigoj yra pranesimas apie taisyta teksta. Veliau buvau apipultas as,net mano pavarde uzvardino temos pavadinima :)). O ir vel vien del to,kad neisiskaite i mano rashymus,vietoj KAD perskaites KADA ,kas visai keicia pasakyta minti. Cia visiskai niekiniai uzsipuolimai palygint su tuo,ka ash pamaciau E.Buzinskio adresu chamiskai parashyta zhinute.Nesu nieko baisiau parashyto skaites.Nesitiki,kad toks kulturingas zmogus internete gali keistis.Gerai,kad matyt vienas is administratoriu laiku istryne ta jo zhinute,bet manau daug kas ir jau buvo spejes perskaityt.Nezhinau kaip kiti,bet ash stengsiuos atsiribot nuo neprognuozuojamu zhmoniu ir is vis ju nepastebet."

Konstatuoju, kad šiame tekste aš esu išvadintas:
1.Kvailiu.
2.Chamu.
3.Neprognozuojamu žmogumi.

Ir po to p.Sigitas man priekaištauja dėl kritikos, kurioje tokių epitetų niekieno atžvilgiu net su žiburiu nesurasite (kaip ir tame minimame tekste p.E.Bužinskij atžvilgiu). Ar yra norima, kad atsirastų nekritikuojamų kolegų? Ar teisė kritikuoti tampa tik kieno nors monopolija? Ar negalima pasakyti SAVO NUOMONĖS apie kai kuriuos "lietuvių kalba" parašytus tekstus (prašant bent MINIMALAUS DĖMESIO rašomam tekstui ir bent MINIMALIOS PAGARBOS lietuvių kalbai, nedarant iš jos "puskalbės" - tuo pačiu ir pagarbos teksto "vartotojui". Net taikant "maksimalų nuolaidų koeficientą", kad rašo žmogus, kuriam lietuvių kalba nėra gimtoji, net turint omenyje, kad svarbiausia ne kaip pasakyta, o kas pasakyta, kai kurie tekstai tiesiog šokiravo. Čia turiu galvoje ne p.Sigito ar panašius rašymo ypatumus internetinėje edvėje, kas gali būti tik nedidelės diskusijos objektu nefilologiniame ir nehumanitariniame tinklalapyje. Šiuo atveju - p.Sigito ir p.Aleksej - net nesuprantu, kodėl buvusi tokia nedidelė diskusija iššaukė tokią audringą reakciją), išpuolius prieš Lietuvą UŽSIENIO tinklalapiuose?
Sakiau, rašiau ir rašysiu - ne čia, tada kitur.
Algimantas Kačiuška
Algimantas
 
Posts: 1438
Joined: Thu 2007 Nov 22, 23:26

Postby Algimantas » Mon 2008 Nov 03, 22:10

Matyt, pabaigai dar apie šiame forume pateikiamų tekstų ("postų") kalbą.
Galiu TVIRTAI (jeigu reikia, galiu pateikti pavyzdžius) pasakyti, kad iš esmės visų tekstų autorių (labai kritikuotų, mažiau kritikuotų ir visai nekritikuotų) kalba ir jų dėmesys savo tekstams (struktūriniu, kalbiniu ir stiliaus požiūriu) ženkliai pagerėjo. Nežinau, kas tai darė ir daro sąmoningai, kas - "pasąmonės lygmenyje". Gal įtakos turi ir kiek padidėjęs dėmesys tai problemai žiniasklaidoje. Šiuo požiūriu šis forumas - gana kultūringas (beje, ir p.Sigito tekstai Kurnik forume šiuo požiūriu - gana normalūs, neminint poros ne tik jam būdingų ypatybių, kurios tikrai nėra esminės. Diakritinių lietuviškų ženklų nenaudojimas gali būti apspręstas ir techninėmis problemomis - tą suprantu). Ar tai blogai?
Daugiau ir nereikia, iš esmės, užtenka, kad būtume bent minimaliai dėmesingi. Nebūsime "šventesniais už popiežių".
Ačiū visiems, gerbiantiems lietuvių kalbą, tame tarpe ir ja rašant tekstus apie šaškes.
Algimantas Kačiuška
Algimantas
 
Posts: 1438
Joined: Thu 2007 Nov 22, 23:26


Return to Ne į temą

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 41 guests