2012 kalendorius

Moderatorius: aleksej

2012 kalendorius

Standartinė senelis » Sek 2012 Sau 29, 16:45

Siu metu kalendorius nei kiek nepagerejo lyginant su praeitais metais.Vasaris tiesiog pergrustas varzybomis. Vel man neaisku kodel vyru ir moteru cempionatai taip anksti kol salta, kol ligos siaucia ir t.t.Norkus ir Petrauskas (o gal ir Plaksij) nepatenkinti, kad tarp jaunimo cempionato ir suaugusiuju cempionato tarpas tik viena diena, nematau tikslingumo daryt dvi pirmas lygos arti viena kitos (Vilnius, Marijampole). Tikrieji saskiu zudikai pasieke eiline svaria pergale - jau antrus metus nebevykdomas klasikiniu saskiu cempionatas. Skraidanciu saskiu klubu cempionatas (Riesuto taure). Tai kas cia is tikruju? Lietuvos cempionatas? Ar Riesuto taure? I moksleiviu varzybas kai kam irgi teks vaziuot tris savaitgalius is eiles.
senelis

Re: 2012 kalendorius

Standartinė Vajus » Ant 2012 Vas 07, 13:06

Vladai, aš visada, esant tinkamai progai, pabrėžiu Tavo nuopelnus , propaguojant šaškių sportą ....

Bet kai kuriais atvejais, mano nuomone, tu paprasčiausiai atsilieki nuo gyvenimo ritmo ir vis dar gyveni bei mąstai pagal „sovietinio“ gyvenimo modelį. Paaiškinu, ką turiu omenyje :

1. Piktinies , kad finalai rengiami vasario mėn., kai dar šalta...

Nors ir nesu federacijos narys ir kalendoriaus sudaryme nedalyvauju, bet motyvai , pasirenkant finalų datas, man aiškūs :

Šiais laikais žaisti „rimtai“ (t.y. dalyvauti varžybose, kurios užtrunka ilgiau nei kelios dienos) retas dirbantysis begali. Neatneši gi dabar , kaip buvo sovietiniais metais , rašto iš sporto komiteto į darbovietę , kad išleistų žaisti šaškėmis . Na gal atnešti ir gali , bet vargu ar tai padės ... Darbovietėje bus pasakyta, kad reikia dirbti , o ne žaisti...Geriausiu atveju bus pasiūlyta : jei nori žaisti,-išeik atostogauti savo sąskaita, o šiaip tai standartiškai bus pasakyta : jei labai nori žaisti darbo dienomis,- ieškokis kito darbo .
Iš kitos pusės, Lietuvos finalų nepradėsi rengti taip, kad jie užtruktų pora dienų ,-juk tai būtų nerimta. Todėl ir rengiami finalai tokiom datom , kad jie užimtų kuo mažiau darbo dienų (t.y. per šventes – vasario 16, kovo 11 ir panašiai), nes dirbantiesiems tai sudaro geresnes galimybes dalyvauti čempionate .

2. Tau nesuprantama ir kelia pasipiktinimą , kodėl Lietuvos komandinis „64“ čempionatas pagal šiuolaikinę versiją
dar vadinamas „Riešuto taure“. Vladai, dabar kiti laikai ir tai neturėtų stebinti :

a) . Mūsų klubas , išvykęs dalyvauti Europos komandiniame „64“ čempionate, pamatė, jog niekas dabar per Europos čempionatus klasikos nebežaidžia. Kadangi „64“ čempionato pagal šiuolaikinę versiją pas mus iš viso nebuvo, „Riešutas“ nusprendė panašų komandinį turnyrą Lietuvos mastu surengti savo iniciatyva. Tai ir buvo padaryta. Kadangi „Riešutas“ buvo tokio turnyro pradininkas ir organizatorius, tai ir turnyrą atatinkamai pavadino.
Čia, taip sakant , priešistorija... Mūsų klubas galėjo (ir gali ateityje) vykdyti šį turnyrą, nevadinant jo komandiniu LR čempionatu arba visai jo nevykdyti ....Na ir kam nuo to būtų geriau ? (cha cha...) . Juk aišku , kad pati idėja gera ir federacija , palaikydama pačią idėją,nusprendė suteikti šiam pirmą kartą vykdomam turnyrui komandinio čempionato statusą . „Ledai pajudėjo , procesas prasidėjo“ ir mes manėme , kad federacija gali ateityje pati rengti tokį čempionatą.

b) Bediskutuojant apie čempionato ateitį , buvo aišku, kad federacijai atsiranda nors ir nedidelės, bet vistik papildomos sąnaudos (tiek pinigine, tiek organizacine prasme). Mūsų klubas pasiūlė federacijai, kad gali ,liaudiškai išsireiškus, kažkiek "sumažinti galvos skausmą " ,organizuojant tokį čempionatą. Būtent: pamokėt už teisėjavimą, paagituot , kad komandos atvyktų dalyvauti, nupirkt taurę , surengti čempionato dalyviams vaišes ir t.t., bet su sąlyga: čempionatas ir toliau turi vadintis „Riešuto taure“. Visi verkiame , kad mažai finansų šaškėse sukasi , todėl federacija , manau , pasielgė protingai, priimdama šį pasiūlymą.
----------------------------------------------------------------------------------------------

Matyt, Vladas įsivaizduoja rėmimą taip: rėmėjai tik duoda, bet niekada nieko nepaprašo ir jokių sąlygų nekelia. Manau, kad tai neteisingas požiūris. Ir nors aš pats irgi tuo nesižaviu, bet gyvenimo realybė yra kitokia : pavyzdžiui, net Europos vyrų krepšinio klubų turnyras vadinasi Turkijos avialinijų Eurolyga ...Užduosiu retorinį klausimą : kodėl, kaip Jūs manot, jis taip vadinasi?

O šiaip tai aišku, kad , jeigu nepatinka rėmėjų siūlomos sąlygos , tai galima ieškot kitokio varianto . Mūsų klubas teisę čempionatą „Riešuto taurė“ pavadinti kitaip su malonumu atiduos bet kokiam kitam rėmėjui, pasiūlančiam geriau... ( ta proga pajuokausiu: pirminė idėja buvo mūsų, todėl tai turėtų būti jau žymiai geresnis pasiūlymas -cha cha...)

Taigi, Vladai , jei nepatinka pavadinimas, surask rėmėją , kuris gali pasiūlyt geriau, - galės federacija pavadint turnyrą tavo norimu pavadinimu , o ir mūsų klubas sutaupys....(beje, išgirdus panašius samprotavimus , klubui noras taupyti tikrai kyla...)

P.S.
Norėčiau Vlado atsiprašyt, jei savo samprotavimais jį užgavau ,nes šiaip Vladas nusipelno gerų žodžių už pastangas ir realius atliktus darbus šaškių fronte...
Vajus

Standartinė ricka-plun » Ant 2012 Vas 07, 20:48

Nors ir nesu federacijos narys ir kalendoriaus sudaryme nedalyvauju, bet motyvai , pasirenkant finalų datas, man aiškūs :

Šiais laikais žaisti „rimtai“ (t.y. dalyvauti varžybose, kurios užtrunka ilgiau nei kelios dienos) retas dirbantysis begali. Neatneši gi dabar , kaip buvo sovietiniais metais , rašto iš sporto komiteto į darbovietę , kad išleistų žaisti šaškėmis . Na gal atnešti ir gali , bet vargu ar tai padės ... Darbovietėje bus pasakyta, kad reikia dirbti , o ne žaisti...Geriausiu atveju bus pasiūlyta : jei nori žaisti,-išeik atostogauti savo sąskaita, o šiaip tai standartiškai bus pasakyta : jei labai nori žaisti darbo dienomis,- ieškokis kito darbo .
Iš kitos pusės, Lietuvos finalų nepradėsi rengti taip, kad jie užtruktų pora dienų ,-juk tai būtų nerimta. Todėl ir rengiami finalai tokiom datom , kad jie užimtų kuo mažiau darbo dienų (t.y. per šventes – vasario 16, kovo 11 ir panašiai), nes dirbantiesiems tai sudaro geresnes galimybes dalyvauti čempionate .

Kai buvo si data sugalvota,tai viskas atrode liuks.4 laisvos dienos,nes vasario 17d.,buvo galvojama,kad bus perkelta i koki sestadieni,bet..
Gaila,bet si karta,butent vasario ta 16-oji ir pakiso man koja sudalyvauti finale,nes vasario 17d.-darbo diena ir ji nera perkeliama..Dar viena svarbi priezastis,kad i Vilniu atvaziuoti 10val.is Plunges nera kaip,tad tektu vaziuoti jau pirmadieni..O,tai dar viena darbo diena..Atostogas imti vasario men.,kai tokie orai,o vasara dirbti,butu,mano manymu,neprotinga..
Ziurint i ateiti,jei butu zmoniu daugiau,kuriems darbas yra aktualu-kaip problema,tai gal finala daryti per du savaitgaliu,ar ten per tris.Jau juk buvo bandyta,tai daryti(per 3 kartus,kai vienas buvo Mazeikiuose,antras,berods,-Vilniuje,o paskui 3-bendrai)...Ar bent daryti finalus vasara,kada atostogu metas..Juk ir vasara bent jau trys sventines dienos yra,ne tik vasario 16,ir kovo 11...Ar isvis neliesti tu sventiniu dienu,ar ten 4,ar 5d.,eiti atostogu,nedidelis skirtumas..Galbut kas turi ir geresniu minciu,ir kitokiu pasiulymu..As cia tik parasiau is savo puses..
ricka-plun

Standartinė aleksej » Ant 2012 Vas 07, 22:13

Per du ar tris savaitgalius, aišku, daryti tikrai neverta, bet konkriečiai kitais metais "64" finalą galima padaryti vėliau, nes 2013 m. vasario 16 išvis paklius ant šeštadienio, tai kad ir nėra ypatingos prasmės kitais metais prie šios datos derinti (jei, aišku, pasaulio čempionatas nebus kokį kovą, kaip buvo 2009 m. ir kas mus ir privertė daryti LR čempionatą vasarį). Čia aš irgi parašiau tik iš savo pusės.
Plunksnos išbandymas - mano personalinis šaškių tinklalapis http://shashki.ucoz.ru/.
Vartotojo avataras
aleksej
Moderatorius

Standartinė senelis » Ant 2012 Vas 07, 23:45

Vajus rašė:Vladai, aš visada, esant tinkamai progai, pabrėžiu Tavo nuopelnus , propaguojant šaškių sportą ....

Bet kai kuriais atvejais, mano nuomone, tu paprasčiausiai atsilieki nuo gyvenimo ritmo ir vis dar gyveni bei mąstai pagal „sovietinio“ gyvenimo modelį. Paaiškinu, ką turiu omenyje :

2. Tau nesuprantama ir kelia pasipiktinimą , kodėl Lietuvos komandinis „64“ čempionatas pagal šiuolaikinę versiją
dar vadinamas „Riešuto taure“. Vladai, dabar kiti laikai ir tai neturėtų stebinti :

a) . Mūsų klubas , išvykęs dalyvauti Europos komandiniame „64“ čempionate, pamatė, jog niekas dabar per Europos čempionatus klasikos nebežaidžia. Kadangi „64“ čempionato pagal šiuolaikinę versiją pas mus iš viso nebuvo, „Riešutas“ nusprendė panašų komandinį turnyrą Lietuvos mastu surengti savo iniciatyva. Tai ir buvo padaryta. Kadangi „Riešutas“ buvo tokio turnyro pradininkas ir organizatorius, tai ir turnyrą atatinkamai pavadino.
Čia, taip sakant , priešistorija... Mūsų klubas galėjo (ir gali ateityje) vykdyti šį turnyrą, nevadinant jo komandiniu LR čempionatu arba visai jo nevykdyti ....Na ir kam nuo to būtų geriau ? (cha cha...) . Juk aišku , kad pati idėja gera ir federacija , palaikydama pačią idėją,nusprendė suteikti šiam pirmą kartą vykdomam turnyrui komandinio čempionato statusą . „Ledai pajudėjo , procesas prasidėjo“ ir mes manėme , kad federacija gali ateityje pati rengti tokį čempionatą.

b) Bediskutuojant apie čempionato ateitį , buvo aišku, kad federacijai atsiranda nors ir nedidelės, bet vistik papildomos sąnaudos (tiek pinigine, tiek organizacine prasme). Mūsų klubas pasiūlė federacijai, kad gali ,liaudiškai išsireiškus, kažkiek "sumažinti galvos skausmą " ,organizuojant tokį čempionatą. Būtent: pamokėt už teisėjavimą, paagituot , kad komandos atvyktų dalyvauti, nupirkt taurę , surengti čempionato dalyviams vaišes ir t.t., bet su sąlyga: čempionatas ir toliau turi vadintis „Riešuto taure“. Visi verkiame , kad mažai finansų šaškėse sukasi , todėl federacija , manau , pasielgė protingai, priimdama šį pasiūlymą.
----------------------------------------------------------------------------------------------

Matyt, Vladas įsivaizduoja rėmimą taip: rėmėjai tik duoda, bet niekada nieko nepaprašo ir jokių sąlygų nekelia. Manau, kad tai neteisingas požiūris. Ir nors aš pats irgi tuo nesižaviu, bet gyvenimo realybė yra kitokia : pavyzdžiui, net Europos vyrų krepšinio klubų turnyras vadinasi Turkijos avialinijų Eurolyga ...Užduosiu retorinį klausimą : kodėl, kaip Jūs manot, jis taip vadinasi?

O šiaip tai aišku, kad , jeigu nepatinka rėmėjų siūlomos sąlygos , tai galima ieškot kitokio varianto . Mūsų klubas teisę čempionatą „Riešuto taurė“ pavadinti kitaip su malonumu atiduos bet kokiam kitam rėmėjui, pasiūlančiam geriau... ( ta proga pajuokausiu: pirminė idėja buvo mūsų, todėl tai turėtų būti jau žymiai geresnis pasiūlymas -cha cha...)

Taigi, Vladai , jei nepatinka pavadinimas, surask rėmėją , kuris gali pasiūlyt geriau, - galės federacija pavadint turnyrą tavo norimu pavadinimu , o ir mūsų klubas sutaupys....(beje, išgirdus panašius samprotavimus , klubui noras taupyti tikrai kyla...)

P.S.
Norėčiau Vlado atsiprašyt, jei savo samprotavimais jį užgavau ,nes šiaip Vladas nusipelno gerų žodžių už pastangas ir realius atliktus darbus šaškių fronte...

1. Dėl finalo vasario mėnesyje aš nesipiktinu nes aš ten nežaidžiu, bet man yra paprasčiausiai nesupratama, kodėl visada gegužės mėnuo tiko, o dabar nebe. Čia dar reikia rimtą analizę atlikti, kiek tas turnyras dirbančiųjų liečia, ar jiems ten kokia diena susitaupo, ar tai yra būtina. Aišku, jei tuo metu bus koks trisdešimt laipsnių šalčio, gal vietiniai ir šiltai miegos, o atvykeliai gal nelabai. Bet, kad tarp jaunimo čempionato ir vyrų čempionato yra tik vienos dienos tarpas tai jauniesiems šiauliečiams tas tikrai nepatinka.O ir varžybų pradžia 10 val. reiškia, kad šiauliečiai turės išvažiuoti iš Šiaulių 5 val., kelsis gal 3 val, ir dar normaliai neišsimiegoje gal turės visą dieną kautis.
2. Dėl pavadinimo “Lietuvos čempionatas. Riešuto taurė”. Ta pavadinimo antroji dalis labai sumenkina tą renginį. LR čempionatas yra LR čempionatas ir jis kotiruojasi visai kitaip negu kažkokia tai taurė. Tas liečia finansavimą, bei sportininkų suteikimo kategorijas. Jei yra parašyta, kad dar čia kažkokia taurė, tai kai kurie kolektyvai neskiria finansavimo tokiam komandiravimui su motyvu, kad jie finasuoja tik komandiruotes į Lietuvos čempionatus. O čia dabar jau nebeaišku kas per daiktas? Vienu žodžiu “Riešutui“ tai gal ir gerai, bet kitiems tai tikrai nėra tai gerai. Pernai “Riešutas” irgi šiek tiek rėmė LR vyrų čempionatą, bet jei ten dar butų pridėję, kad tai ir “Riešuto taurė”, tai vėl būtų šiauliečiai turėje problemų. R.Karbauskis irgi yra solidžiai parėmęs kažkokiais metais LR asmeninius čempionatus, bet nereikalavo, kad prie pavadinimo būtų koks nors priedėlis, pvz. “LR čempionatas Karbauskio taurė. Kasikinių šaškių čempionatą irgi sistemingai paremia R.Urmilevičius ar kažkas kitas. Ir nemanau, kad būtų gerai, kad prie varžybų pavadinimo atsirastų koks nors panašus priėdėlis.
3. Šiaip, Vaidai, aš visai nesipiktinu, tik išreiškiu savo mintis.
senelis

Standartinė aleksej » Tre 2012 Vas 08, 10:29

senelis rašė:
Vajus rašė: O ir varžybų pradžia 10 val. reiškia, kad šiauliečiai turės išvažiuoti iš Šiaulių 5 val., kelsis gal 3 val, ir dar normaliai neišsimiegoje gal turės visą dieną kautis.

Čempionatas 6 dienos, 11 turų. Reiškia vienas turas per dieną gali būti tik vieną kartą, arba pirmą dieną, arba paskutinę. Jei darai du turus pirmą dieną nepaprasta tiems kas toli gyvena atvažiuoti, jei darai du turus paskutinę dieną (ir plius uždarymas) lygiai tokios pačios problemos jiems iškils su išvažiavimu namo. Bet nieko nesugalvosi.
Plunksnos išbandymas - mano personalinis šaškių tinklalapis http://shashki.ucoz.ru/.
Vartotojo avataras
aleksej
Moderatorius

Standartinė senelis » Tre 2012 Vas 08, 10:33

paskutine diena gal du turai baigtusi iki 17.00 ir nera problemu isvaziuot, beto paskutiniuose turuose ir kova gali jau nebebut tokia astri
senelis

Standartinė aleksej » Tre 2012 Vas 08, 10:41

Galima du turus paskutinę dieną daryti, aišku. Skonio reikalas. Turas su kontrole 45 min. + 30 sek. partijai užtrunka apie 4 valandas. Jei pradėti paskutinę dieną 9.00 ryto, ir minimum vieną valandą pietų pertraukai, tai iki 18.00 valandos baigsis. O jei "užinteresuotas asmuo" paspartins tempą, tai gal ir iki 17.00 pabaigs.
Vartotojo avataras
aleksej
Moderatorius

Standartinė senelis » Tre 2012 Vas 08, 10:54

dar galima reikalui esant ir 8 val pradet
senelis

Standartinė edvard » Tre 2012 Vas 08, 13:58

O dar galima pirmame ture suvesti Norku ir Petrauska ir jie galetų sužaisti ankščiau....Šiauliose...O atvažioti 2 ratui....
P.S. aš čia nieko nesiulau....tik samprotaujų..... :roll:
edvard

Standartinė i.vidas » Ket 2012 Vas 09, 10:55

Sekančių metų finale žais iš triejų pusfinalių po du žaidėjus ir penki iš šių
metų finalo.Dvyliktas nenumatytas .Čia klaida kalendoriuje ir nuostatuose ar
jau kitąmet žais finale vienuolika žaidėjų?
i.vidas

Standartinė aleksej » Ket 2012 Vas 09, 11:00

i.vidas rašė:Sekančių metų finale žais iš triejų pusfinalių po du žaidėjus ir penki iš šių
metų finalo.Dvyliktas nenumatytas .Čia klaida kalendoriuje ir nuostatuose ar
jau kitąmet žais finale vienuolika žaidėjų?

Kodėl dvyliktas nenumatytas? Šių metų nuostatuose parašyta - Dalyviai: 5-2011 m. čempionato nugalėtojai, 7-atrankinių turnyrų vykusių 2011 m. nugalėtojai. Viso 12 dalyvių. Taip pat bus ir sekančiais metais.

P.S. Dvyliktą vietą manau bus atiduota trečiai vietai iš 2012 stipriausio pusfinalio. Dabar paprasčiausiai tai nežinoma, neparašysi, kad 3 vietos iš Vilniaus, ar Marijampolės, ar Klaipėdos. Garantuotai po 2 vietas, o toliau galimi variantai :). Galbūt universalesnė būtų ankstesnė formuluotė - Dalyviai: 5-2012 m. čempionato nugalėtojai, 6-atrankinių turnyrų vykusių 2012 m. nugalėtojai, 1-federacijos nuožiūra. Viso 12 dalyvių.
Vartotojo avataras
aleksej
Moderatorius

Standartinė senelis » Ant 2012 Bal 03, 17:58

mano jaunimas klausia ar teisingos pateiktos kalendoriuje stovyklos ir pasaulio jaunimo cempionato 64 datos?
senelis

Standartinė aleksej » Ant 2012 Bal 03, 18:27

senelis rašė:mano jaunimas klausia ar teisingos pateiktos kalendoriuje stovyklos ir pasaulio jaunimo cempionato 64 datos?

Stovykla birželio 18-22 d.d., pasaulio jaunimo čempionatas liepos 6-15 d.d.
Vartotojo avataras
aleksej
Moderatorius

Standartinė senelis » Ant 2012 Bal 03, 19:29

aciu
senelis

Grįžti į LŠF VK veikla

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias