2010 m. Lietuvos studentų čempionatas

Moderator: aleksej

Re: 2010 m. Lietuvos studentų čempionatas

Postby jankis » Mon 2010 Mar 08, 17:50

Baskep wrote:
super_mario_33 wrote:Baskep'ui: ti choroshij celovek :lol: Man patiko tavo (o gal ne tavo) mintis apie studentu komandines varzybas.Tikrai galvoju,kad uz komanda atsirastu daugiau kam suzaist kiekvienam fakultete,nes i asmenines nelabai kas nori ateit is pasaliniu.Blogiausiu atveju galima tiesiog stipria ne fakulteto,o universiteto komanda surinkt (VU tokia tikrai turetu).Intrigos butu, net jei pavyktu surinkt ir tik kokias penkias komandas.Tik reiktu paorganizuot,reklamos kokios ir pan.Savo kandidatura jauciu galesi kelt i studentu sekcijos pirmininkus rudeni backonyse,jei neklystu (patikslinkit,kas zinot), nebent galima butu kaip nors kitaip,ne per rinkimine konferencija.Manau,kad tau pareigu skambus vardai nesutrukdys kazka daryt saskiu labui,net jei tu vardu neturesi.O studentai tai gan opi vieta saskese...tik suzaides sitame cempionate i tai atkreipiau demesi- "isnyksta" ne tik zmones istoje,bet ir likusiu saskese zaidimas sublogsta :( Sekmes tau! P.s.as visad pasirenges tau padeti :)



Papa-roma :lol: turėjau aš mintį apie tas studentų komandines varžybas dar šiemet prieš važiuojant į tas studentų varžybas,o pakalbėjęs su tavo treneriu ( kažkuria tai prasme ir savo ) ,išgirdau iš jo lygiai tokią pačią mintį :) esmė ne kas pirmas tai sumąstė,ar pasakė,bet tai tik parodo,jog to tikrai reikia :) na o tau kaip visad,dėkui už palaikymą :) ir sėkmės skraidant Eupatorijoj :))))


Aš taip pat mielai prisidėčiau prie šaškių populiarinimo studentų tarpe. Prie tikslų tikrai būtų tas komandinis čempionatas tarp universitetų (šachmatų analogiškas čempionatas vyksta...), taip pat padidinti masiškumą (pvz. kad kitame čempionate dalyvautų minimum 20 dalyvių :D). Galima būtų surengti kokius mini čempionatus atskiruose fakultetuose (apie tokią galimybę diskutavome čempionato metu). Jei pavyktų įgyvendinti šiuos tikslus, tai būtų žingsnis į priekį šaškėse :) O kad pavyks aš beveik neabejoju :D
User avatar
jankis
 
Posts: 2283
Joined: Fri 2007 Nov 16, 15:33
Location: Vilnius

Re: 2010 m. Lietuvos studentų čempionatas

Postby Baskep » Mon 2010 Mar 08, 18:31

Įdėsiu čia keletą įdomesnių (mano manymu) partijų.Gal kam bus įdomu pasižiūrėt,pasianalizuot.

S.Dainauskas- E.Navikauskas


Image


Įdomu yra tai,jog kaip vėliau paaiškėjo,ši pergalė leido man užimti bronzinę vietą šiame čempionate.
Pozicija labai sena ir labai teorinė :) jau šitoje vietoje balti nėra tobuliame variante už savo spalvą šitame debiute.Kaip parodė detali analizė ir sužaistos partijos,balti šitoje pozicijoje labai tiksliai žaisdami gali vis dėl to pasiekti lygiąsias.




1.dc3? iš pažiūros gal ir normalus ėjimas,bet tiksliai žaidžiant už juodus,pralošiantis visą partiją. Kiek man yra žinoma pirmą kartą tokioje pozicijoje dc3 buvo sužaistas partijoje Е. Лария- Б. Юрезанский,dar 1949 metais,susirašinėjant. 1...bc7 2.ba3 cd6 3.ed2 (praloštam variante pralošia ir 3.cd2) 3...db4 4.ac5 dc7 5.cb2 (5.fe5 ed6 6.ce7 ff4 7.cb2 cd6x) 5...cd6 6.ba3 db4 7.ac5 ed6 8.ce7 fd6 9.de5 dc5 10. cd4 hg7 11.hg3 cb4 12.ed6 bc3x



E.Navikauskas - R.Navickaitė

Image

1...gh6 šitoje pozicijoje juodi dažniausiai žaidžia gf6.negalima teigti,jog gh6 pralošia,bet mano nuomone gf6 juodiems duoda šansų laimėti. 2.cb4 de7? geriau čia žaist gh4 3.fg3 gh4 4.ge5 df4 5.bd6 ec5 6.gf2 fe7 7.dc3 ed6 8.cb4 hg3 vienintelis kelias siekiant lygių žymiai blogesniame variante 9.fh4 fe3 10.ed2 ef2 11.de3 fd4 12.cd2 šitam variante yra lygios po 12...de3 ir po 12...ba7,kiti ėjimai pralošia 12..dc3 ? jei taip galima sakyti,1927 metų klaida. lygiai tokį patį ėjimą tokioje pozicijoje už juodus pasirinko А.Пель prieš А.Сидлин,partijoje sužaistoje dar 1927metais Maskvoje. 13.de3 cb2 14.ac1 ca3 15.ed4 ba7 16.hg3 ab6 17.gf4 dc5 18.de5 cd6 19.ac7 db8 20.ed6 ce7 21.cb2 x
Aš niekad nepaliksiu savo šalies,nes tik čia skurdo riba 1,5 karto didesnė už oficialų minimalų atlyginimą;tik čia 2 lietuviai tarpusavyje kalbasi rusiškai;tik čia alus pigesnis už duoną,tik čia,norint gauti stipendiją universitete,vidurkis turi būt 10,00
Baskep
 
Posts: 951
Joined: Thu 2008 Mar 06, 9:26
Location: nebekaunas

Re: 2010 m. Lietuvos studentų čempionatas

Postby Baskep » Mon 2010 Mar 08, 18:38

jankis wrote:
Aš taip pat mielai prisidėčiau prie šaškių populiarinimo studentų tarpe. Prie tikslų tikrai būtų tas komandinis čempionatas tarp universitetų (šachmatų analogiškas čempionatas vyksta...), taip pat padidinti masiškumą (pvz. kad kitame čempionate dalyvautų minimum 20 dalyvių :D). Galima būtų surengti kokius mini čempionatus atskiruose fakultetuose (apie tokią galimybę diskutavome čempionato metu). Jei pavyktų įgyvendinti šiuos tikslus, tai būtų žingsnis į priekį šaškėse :) O kad pavyks aš beveik neabejoju :D


Aš asmeniškai tik už tai :) manau,jog negali nieko būt geriau,kai studentas pats dalyvauja varžybose (kas šiaip jau studijų metais tikrai nėra labai svarbus dalykas,juk iš to ateityje duonos nevalgysi), ir dar čia reiškiasi forume su tokiomis mintimis :) ok,Mantai,manau,jog pirma reikia iki galo sutvarkyti visus formalumus,o tada sueisim kada kurią dieną ir in real sukalbėsim,sutarsim ir manau,jog tikrai bus ok viskas :) pats ryt asmeniškai,eisiu pas savo fakulteto dekaną dėl šaškių kalbėt.Turint omenyje mano "liberalų" universitetą vilčių daug nededu,bet pakovot esu pasiruošęs :)
Aš niekad nepaliksiu savo šalies,nes tik čia skurdo riba 1,5 karto didesnė už oficialų minimalų atlyginimą;tik čia 2 lietuviai tarpusavyje kalbasi rusiškai;tik čia alus pigesnis už duoną,tik čia,norint gauti stipendiją universitete,vidurkis turi būt 10,00
Baskep
 
Posts: 951
Joined: Thu 2008 Mar 06, 9:26
Location: nebekaunas

Re: 2010 m. Lietuvos studentų čempionatas

Postby warnius » Mon 2010 Mar 08, 20:07

Baskep wrote:Jei reikia/ar ką labai ir vis dar domina lentelės,galiu nuskanavęs įmest čia. reziumuojant visas varžybas,bent jau aš mačiau daugiau gerų dalykų nei minusų. pati ta laiko kontrolė,tiek ant 64,tiek ant 100,mano manymu buvo parinkta tiesiog idealiai.manau,jog vienas to idealumo garantijų buvo pridedamos kelios sekundės po kiekvieno ėjimo.tokia sistema tiesiog neleidžia žaisti ant laiko ir manau,jog partiją daro tiek kokybiškai geresnę,tiek ir kas be ko įtemptesnę.Vieną tokį bendrą pavyzdį/klausimą turiu.Čia varžybų metu buvo ir susimąsčiau ar pvz yra bent teoriškai numatytos sankcijos kažkokios už tokius veiksmus. žaidėjas a turi žaisti su žaidėju b. turo pradžia 15.20. teisėjas leidžia paleisti laikrodžius,nes yra 15.20,o būtent žaidėjo b nėra žaidimo salėje.laiko kontrolė 15min +10s kokios šaškės esmės manau nekeičia.likus šiek tiek daugiau nei 90s iki partijos galo(reiškia praėjo daugiau nei 13min) ,žaidėjas b įeina į žaidimo salę.visi jam kaip ir sako,jog sėsk prie lentos,tau žaist,tuoj laikas kris.žaidėjas b nepasimetęs,sako ką čia svaigstat ir nepasimetęs ramiai nusirengia striukę,pasideda daiktus,atsisėda prie lentos,kur reikia žaisti ir ne tai kad sustabdo laikrodį,o laisvu judesiu jį išjungia ir vėl įjungia ir nori pradėti žaisti partiją :) elementaru,jog tai yra negalimas/neteisėtas žingsnis,bet ar bent teoriškai yra numatytos kažkokios sankcijos už tai?

laikrodi isjungus jis sustoja, tai kaip ir laikrodzio sustabdymas :) o laikrodzio sustabdymas lygus pralosimui
warnius
 
Posts: 363
Joined: Mon 2008 Jan 14, 22:35
Location: Kaišiadorys

Re: 2010 m. Lietuvos studentų čempionatas

Postby super_mario_33 » Mon 2010 Mar 08, 23:03

Paprastu saskiu lentele:

Image
User avatar
super_mario_33
 
Posts: 390
Joined: Fri 2007 Nov 16, 16:33

Re: 2010 m. Lietuvos studentų čempionatas

Postby senelis » Mon 2010 Mar 08, 23:27

Labai idomi fraze gaunasi sujungus dvi paskutines Mariaus zinutes eilutes
senelis
 
Posts: 2585
Joined: Tue 2007 Dec 18, 22:46

Re: 2010 m. Lietuvos studentų čempionatas

Postby jankis » Mon 2010 Mar 08, 23:35

senelis wrote:Labai idomi fraze gaunasi sujungus dvi paskutines Mariaus zinutes eilutes


Man irgi tas pats užkliuvo :lol:
User avatar
jankis
 
Posts: 2283
Joined: Fri 2007 Nov 16, 15:33
Location: Vilnius

Re: 2010 m. Lietuvos studentų čempionatas

Postby shysha » Tue 2010 Mar 09, 10:14

Baskep wrote: pati ta laiko kontrolė,tiek ant 64,tiek ant 100,mano manymu buvo parinkta tiesiog idealiai,laiko kontrolė 15min +10s

O kaip bus su reitingo skaičiavimu? Nuostatuose parašyta: PK skaičiuojami turnyruose, kuriose laiko kontrolė partijai paprastosioms šaškėms turi būti ne mažesnė kaip 30 min. kiekvienam žaidėjui.
shysha
 
Posts: 145
Joined: Tue 2007 Nov 20, 9:06

Re: 2010 m. Lietuvos studentų čempionatas

Postby Baskep » Tue 2010 Mar 09, 10:37

shysha wrote:
Baskep wrote: pati ta laiko kontrolė,tiek ant 64,tiek ant 100,mano manymu buvo parinkta tiesiog idealiai,laiko kontrolė 15min +10s

O kaip bus su reitingo skaičiavimu? Nuostatuose parašyta: PK skaičiuojami turnyruose, kuriose laiko kontrolė partijai paprastosioms šaškėms turi būti ne mažesnė kaip 30 min. kiekvienam žaidėjui.


taip ir yra :) o čia kadangi nebuvo 30 min partijai,tai reitingai nebus skaičiuojami.
Aš niekad nepaliksiu savo šalies,nes tik čia skurdo riba 1,5 karto didesnė už oficialų minimalų atlyginimą;tik čia 2 lietuviai tarpusavyje kalbasi rusiškai;tik čia alus pigesnis už duoną,tik čia,norint gauti stipendiją universitete,vidurkis turi būt 10,00
Baskep
 
Posts: 951
Joined: Thu 2008 Mar 06, 9:26
Location: nebekaunas

Previous

Return to Šaškių naujienos

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 29 guests