Abaulino memorialas

Moderator: aleksej

Postby jankis » Wed 2007 Dec 19, 0:10

Stoju į šimtalangininkų pusę :lol: Man asmeniškai labiau patinka šimtalangės šaškės ir planuoju jomis žaisti ir ateityje. Rusiškose šaškėse yra labai daug teorijos.. Vos ne visi ėjimai žinomi mintinai.. Visi geri žaidėjai jau seniai yra "iškalę" visus debiutus. Jei padarai vieną klaidą partijoj - žiūrėk jau pralošei :) Trys damkės gaudo vieną... :lol: Šimtalangėse šaškėse yra daugiau erdvės mąstymui, daugiau idėjų. Nėra tiek daug teorijos, žaidi "savo galva", pasireiškia žmogaus loginis mąstymas, o ne atsiminimas kažkokių variantų. Be to, manau, kad šimtalangės šaškės yra perspektyvesnės už rusiškas.

Dabar laukiu rusakų puolimo :lol: Tikiuosi kartu su Aleksejum apsigint :lol:
User avatar
jankis
 
Posts: 2283
Joined: Fri 2007 Nov 16, 15:33
Location: Vilnius

Postby zoomz » Wed 2007 Dec 19, 1:14

Jankiui - pazaisk skraidanciom - apsiverksi ir tada pamatysim ko ta tavo galva verta. :P ten irgi kaip ir simtalangem partijos iki galo nesuskaiciuosi ir lemia, isprusimas, gero plano pasirinkimas ir precizinis skaiciavimas - kur padares viena klaida gali garmet bedugnen. Simtalangese padares viena klaida (na aisku ziurint kokio lygio ir kokioj pozoje) tolimesneje kovoje ne taip atsisipindi. O jei ziurint is tos puses, kad ismokai rusiskose teorija ir varai, tai argumentas galetu but toks ismokai strateginius planus ir sumi siek tiek primedamas. Vienas ryskus pavyzdys, zaidem su butuliu draugis ar tai nelabai partija. Ir as vienoje vietoje susimasciau, o jis man ir sako andrius ty sto dumajesh zdes vsio poniatno kuda dvigat, o va man tuo momentu tikrai niekas nebuvo aisku. Jis tuo tarpu zino standartinius ejimus ir stato trafaretiskai pozicija. Su tuo trys damkes gaudo viena - tai isvis neaisku ka norejai pasakyt. :? del perspektyvumo, jokiu argumentu neturiu ir pats pasisakau, be menkiausios abejones, kad 100 perpektyviau. O nzn man labiau patinka ne jausti, o zinoti kur as einu, as uz tai kad pats savo likimo kalvis, o ne buciau vedamas kazkokiu jausmu.
zoomz
 
Posts: 907
Joined: Fri 2007 Nov 16, 18:14

Postby SSigiS » Wed 2007 Dec 19, 2:43

jankis wrote:Stoju į šimtalangininkų pusę :lol: Man asmeniškai labiau patinka šimtalangės šaškės ir planuoju jomis žaisti ir ateityje. Rusiškose šaškėse yra labai daug teorijos.. Vos ne visi ėjimai žinomi mintinai.. Visi geri žaidėjai jau seniai yra "iškalę" visus debiutus. Jei padarai vieną klaidą partijoj - žiūrėk jau pralošei :) Trys damkės gaudo vieną... :lol: Šimtalangėse šaškėse yra daugiau erdvės mąstymui, daugiau idėjų. Nėra tiek daug teorijos, žaidi "savo galva", pasireiškia žmogaus loginis mąstymas, o ne atsiminimas kažkokių variantų. Be to, manau, kad šimtalangės šaškės yra perspektyvesnės už rusiškas.

Dabar laukiu rusakų puolimo :lol: Tikiuosi kartu su Aleksejum apsigint :lol:

ash apie teorija ir ju ishkalima ,erdve mastymui ir idejas.Ir apie partija tu zhaideju,kurie ginasi :) tai va,praeidamas uzhmechiau aki kaip tik i Aleksejaus-Manto partija.i Manto klaida debiute Aleksejus atsake improvizacija,nesieme nedideles persvaros ,o eme ir uzhsispaude.atrodo,kad vietos mastymui tikrai yra kur,galima buvo paskaichiuot 3 ejimus i prieki ir gaut truputi malonesne atvira padeti,bet vietoj to pasirenkamas ejimas,po kurio seka vieno (!!) ejimo kombinacija .Matyt del tokiu dalyku visi ir bega ii shimtalanges,nes 64 visada reik but atidzhiam ir bet kokia klaida gali but paskutine
SSigiS
 

Postby SSigiS » Wed 2007 Dec 19, 12:44

na ash nesakau,kad geresne,bet malonesne,nes vistik centras ir be ryshkiu silpnumu. Ejimas ef2 prashosi ,nezhinau ar buvo taip zhaidzhiama ar ne,galechiau aishku i baze kokia pasizhiuret,nors ten ne visada galima gaut atsakyma i panashius klausimus. O visa ta vertinioma padariau pabudes ir perskaites palyginimus 64 ir 100 .Jei butum padeti vienu ejimu ankschiau daves,tai po baltu ejimo fe3 visad manau reik eit fg5.O smugis tai tikrai gerai matomas,nors aishku jis greichiau prilygsta dvieju ejimu sudetingumui ,nei vieno.
SSigiS
 

Postby jankis » Wed 2007 Dec 19, 16:03

Sutinku, smūgis yra paprastas ir netgi šiek tiek gėda tokį praleisti... :( Tiesiog galvodamas apie ėjimą gf6, mąsčiau tik apie pozicinę naudą ir visai nepažiūrėjau kombinacinių grėsmių... :?

Šiaip kiekviena partija duoda naudos ir reikia pasimokyt iš klaidų :) Visada malonu žaisti su tokiais stipriais žaidėjais. Ir gana sunku prieš juos nepralaimėti. Tik gaila, kad buvo pralaimėta taip.. :lol:
User avatar
jankis
 
Posts: 2283
Joined: Fri 2007 Nov 16, 15:33
Location: Vilnius

Postby zoomz » Thu 2007 Dec 20, 2:19

Aisku iskart, kad po gf6 pas juodas netoli iki laimejimo, o jei yra taip (bet yra komba) perskaiciuok pozicija is naujo (berods vienam pvz is sauso knygos apie 100 buvo panasus pvz, kur poziciskai gerai o yra koma - knyga saskiu labirintai berods). :wink: na nesakyciau kad daug reikia fantazijos tokiam ejimui, yra ne vienas ir ne du atvejai, bet jai aleksejus ji skaito tikrai geru atradimu, tebunie jo tiesa (nors mano galva reiketu daugiau panagrinet rusisku teorija). cukerniko knygoj butu viena zvaigzdute, galima uzdet pliusa uz tai kad smugis nekasdieniskas (turiu galvoje pozos pastatyma smugeliui)
zoomz
 
Posts: 907
Joined: Fri 2007 Nov 16, 18:14

Postby aleksej » Thu 2007 Dec 20, 9:41

Ot tie didmeistriai :). Viskas jiems akivaizdu, viskas prašosi 8). Niekas gi nesakė, kad 1. ef2 tai genialus ėjimas, ar 2. gh4 - kombinacinis šedevras. Atvirkščiai, parašiau, kad nenustebsiu jei 1. ef2 tai kokia nors primiršta teorija, o 2. gh4 - smūgis iš vieno ėjimo. Man šitie ėjimai brangūs tuo, kad buvo sugalvoti prie lentos ir tai suteikė man moralinį pasitenkinimą.
User avatar
aleksej
Moderatorius
 
Posts: 1649
Joined: Fri 2007 Nov 16, 12:46
Location: Vilnius

Postby macbook » Thu 2007 Dec 20, 14:32

nu sorry pabusiu kvaileliu, bet ar tikrai po to smugio akivaizdus laimejimas? tingiu mastyt, bet is pirmo zvilgsnio lyg ir gaudosi ta baltuju saske (tiksliau issikeicia). Juk smugis buvo 3 uz 2, tai kaip ir galima pvz atiduot tris ir paimt 2, arba atiduot 2 ir paimt 1. :) nu bet kadangi sigis, andrius ir aleksejus jau viska isnagrinejo, tai speju, kad nusisneku. tiesiog parasiau, kas pirmiausia sove i galva :) pakoreguokit mano blevyzgas :)
macbook
 
Posts: 3
Joined: Tue 2007 Nov 27, 12:01

Postby SSigiS » Thu 2007 Dec 20, 16:47

Radau,kas parashyta apie ejima ef2. Ishvertus butu panashiai taip-rechiau zhaidzhiama 8.ef2.Greichiausiai del to,kad tas ejimas turi neigiama reputacija.Bet ish tikro taip nera,shansai lygus,net juodosios gali dazhniau suklist,todel gal truputi palankesne padetis pas baltas.Kazhkaip netychia ta radau ne savo knyguteje,tam net shashkes teko susistatyt :)
SSigiS
 

Postby aleksej » Fri 2007 Dec 21, 9:50

Tarp kitko, Georgievas jau prieš paskutinį ratą garantavo sau pirmą vietą turnyre. Kaip parašė Getmanskij: "subrendo būtinybė pravesti skraidančiom mačą dėl čempiono vardo: Kolesov - Georgiev" :).
User avatar
aleksej
Moderatorius
 
Posts: 1649
Joined: Fri 2007 Nov 16, 12:46
Location: Vilnius

Postby SSigiS » Fri 2007 Dec 21, 10:10

na kolesovas ir 100 neblogai zhaidzia.ir shvarcmana ne karta jomis yra aploshes
SSigiS
 

Postby aleksej » Fri 2007 Dec 21, 10:17

Kiek pamenu šimtalangėmis Kolesov yra išlošęs prieš Švarcmaną vieną kartą kažkada Rusijos čempionate, tiesa labai gražiai. Tuo tarpu Švarcman laimėdavo prieš Kolesovą žymiai dažniau ir porą kartų pergalės buvo arti šedevrų :wink:.
User avatar
aleksej
Moderatorius
 
Posts: 1649
Joined: Fri 2007 Nov 16, 12:46
Location: Vilnius

Postby SSigiS » Fri 2007 Dec 21, 11:49

na dar esu mates jei neklistu pticino turnyre kad Kolesovas buvo laimejes priesh Shvarcmana
SSigiS
 

Postby aleksej » Fri 2007 Dec 21, 11:55

Ryšium su tuo atėjo tokia mintis - paieškoti Kolesovo ir Švarcmano partijas šimtalangėmis ir gal ką nors net išdrįsiu pakomentuoti "Masterclasse". Tik kada aš tai padarysiu - mįslė net man pačiam :twisted:.
User avatar
aleksej
Moderatorius
 
Posts: 1649
Joined: Fri 2007 Nov 16, 12:46
Location: Vilnius

Postby SSigiS » Sat 2007 Dec 22, 4:50

Andrius teisus :) taip parashiau tada,kai machiau tik hieroglifus.bet po kokios valandos jau machiau aplete normaliai :)
SSigiS
 

PreviousNext

Return to Šaškių naujienos

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 56 guests