Dėl reformų 64 (rusiškos)

Moderator: aleksej

Dėl reformų 64 (rusiškos)

Postby Vajus » Tue 2008 Jun 24, 23:28

Manau , pribrendo laikas diskusijoms apie reformas 64 (rusiškų) šaškių vykdomose varžybose.

Po to, kai man teko pabendrauti asmeniškai su 64 (rusiškų) šaškių elito atstovais neseniai vykusiame EUROPOS klubinių komandų čempionate ir įsitikinti , kad VISI KITUR jau seniai bent kiek rimtesnėse varžybose žaidžia "kitaip" , nutariau, kad reikėtų bandyti ir Lietuvoje nuo standartinio klasikinio žaidimo pereiti prie žaidimo mikromačais "skrajojančiomis" šaškėmis arba bent prie varianto, kai burtų tvarka daromi privalomi pirmi ėjimai.

Mano hipotezė, kad tie žaidėjai, , kurie mėgsta "iškalti mintinai" kelis variantus ir lošti amžinai tuos pačius debiutus , šauks visa gerkle , kad nereikia mums jokių "skraidančių" ir pan.,t.y. tegu lieka po viskas senovei , iš karto pasitvirtino. Darau tokią išvadą , nes pagal Valužį (cituoju) :

CITATA(Valužis) :
Kas liecia skraidancias saskes Lietuvoje,tai jau daug kalbeta!Kol Andrius ir Sigitas Lietuvos finaluose rinks po plius 6,7,ar net 8.,tai kalbeti apie klasikos panaikinima,manau,kad net neverta!Gryztu prie savo pasiulymo,kad galima butu pravesti atskira cempionata skraidanciu saskiu versija!Galima butu ji pavadinti-Lietuvos taurei laimeti!

Komentarai: (Skirti visiems protestuojantiesiems prieš naujoves
1.
Cha-cha !! Na tai loškit ,mielieji, Plungėj, Mažeikiuose,Akmenėj,Šiauliuose ar kituose Lietuvos šaškių turnyrėliuose (HBH alus, Kalvarijos taurė ir pan.) tom savo klasikinėm šaškėm !!

Bet Lietuvos finalai iš esmės vykdomi tam, kad išaiškint, kas atstovaus Lietuvai ir vyks į pasaulio , Europos ir pan. čempionatus, o ten niekas tom klasikinėm šaškėm NEBELOŠIA!!!

2.
Tokių NESĄMONIŲ , kad būtų vykdoma atranka ,žaidžiant pagal vienas taisykles, o nuvažiavus būtų žaidžiama pagal kitas, tikrai NEREIKIA...
Taip daeisim iki absurdo, kad į 100 pasaulio čempionatus siųsim tuos, kas gerai sužaidė 64 ir atvirkščiai....

3,
Cituoju Valužį ,kuris komentuoja RIEŠUTO puslapy pateiktą Žutauto (Virgio) idėją dėl varžybų vykdymo :
Bus ten koks pusfinalis tarp Andriaus ir Sigito ir uztruks jis amzinai!Pralost nenores,nei vienas,nerizikuos ir zais lygiom visa gyvenima!

Valužis komentuoja , net neįsigilinęs,kas buvo siūloma...( Beje, tai ne pirmas kartas...) Taip, klasikinėse šaškėse tikrai ko gero būtų "amžinos" lygios. Cha-cha...

Bet siūloma gi žaisti "skraidančiom" šaškėm , o jose netgi pasaulio čempionai Švarcmanas su Kolesovu sugeba neretai pralošinėti, ką jau ten apie mus, pradedančiuosius tokiose šaškėse , kalbėti... Demonstruojant tokį supratimą apie "skraidančias", neverta stebėtis, kad čempionate liekama paskutiniu...

4.
Valužis siūlo bandymą pravesti "skraidančių " šaškių čempionatą ir pavadinti jį taure.

Tai gal vis dėlto atvirkščiai reikėtų: visokius klasikinių šaškių variantus vadinti taurėm ir, gal būt, juos vykdyti ar ne. O Lietuvos finalai turi būti vykdomi taip, kaip žaidžiama SENIAI kitur, nes tampame pajuokos objektu...

5.
Tikriausiai Valužio (ir kitų ,panašiai mąstančių) ambicijos apsiriboja Lietuva, tai juos gal ir galima suprasti... Bet....

6.
Prisiminsiu praeitį ir paieškosiu paralelių. Tais laikais, kai aš pradėjau žaisti šaškėm, Lietuvoj visi būdavo įpratę, kad juos žaidėjai iš Rusijos, Ukrainos, Maskvos ,Baltarusijos "muštų" visasąjunginėse varžybose, todėl pagrindinis lietuvių tikslas būdavo kaip nors padaryti lygiąsias, dėl ko "zubrinami" buvo variantai , kurių tikslas pasiekti lygiąsias. Gi mes , nauja tais laikais Lietuvoj šaškininkų karta (A.Prusakovas, J.Šausas,V.Puočiauskas) turėjome ambicijų ir visai nenorėjom taikstytis su nusistovėjusiom tradicijom. Todėl ir nebuvom "mušami", o daug ką iš vadinamų garsenybių patys "prilupdavom"... Ir NEBŪTUMĖM to darę, jei būtumėm pasidavę tuo metu esamom stagnatoriškom nuotaikom Lietuvoj .

Todėl netikiu, kad mūsų geriausieji 64 žaidėjai (Andrius, Sigitas, Aleksej) visą laiką taip ir bus be "tarptautinių" ambicijų ir sutiks nuvažiavę į 64 (rusiškom) pasaulio,Europos čempionatus būti ten visą laiką "patrankų mėsa" (o kuo kitkuo ten galima būti, jei ten lošiama visai "kitokiom" šaškėm....) . Laikas parodyti pasauliui, kad mes galim būti ne tik paskutiniai (kaip kad buvo Valužis paskutiniam čempionate...). Tam reikia iš esmės peržiūrėti Lietuvos pagrindinių varžybų vykdymo tvarką ir pradėti žaisti taip, kaip žaidžia visas pasaulis...

7.
Noriu pabrėžti, kad mano siūlymai neturi asmeninio suinteresuotumo. Sakyčiau,netgi atvirkščiai...
Man, "senukų" gvardijos atstovui, žaisti ir užiminėti aukštas vietas Lietuvoj klasikinėm šaškėm , manyčiau, yra žymiai lengviau nei tą patį
padaryti "skrajojančiom" šaškėm ar su privalomais ėjimais (drįstu teigti, kad klasikinėm šaškėm , to norėdamas, lygiąsias beveik visada padarysiu..) Vyresniam amžiuj "persimokyti" jau nebelengva..
Šios mintys ir samprotavimai pateikti, suprantant , kas yra progresyvu ir visa širdimi trokštant, kad LIETUVA 64 (rusiškose) šaškėse iš PELENĖS bandytų tapti PRINCESE....
Vajus
 
Posts: 393
Joined: Mon 2007 Nov 26, 15:10

Re: Dėl reformų 64 (rusiškos)

Postby zhygis » Tue 2008 Jun 24, 23:52

Na jei neklystu pirmas ejimas lietuvos rusisku finale yra traukiamas (jei klystu sorry:D)
o seip koks ten skirtumas ar skraidanciu saskiu turnyra pavadinsi "Taure" ar neskraidanciu? cia menkniekis yra isvis:)
kitas dalykas, jus siulote tik finalus skaidanciom pravest ar ir pusfinalius?
jei tik finalai bus "skraidantys" tai butu nesamoninga (kaip jus ir pats saket kad musu LR cempo laimetojai varo y pasaulio cempus, kur losia skraidanciom, tai cia butu kazkas panasaus:D)
as tikrai nesu nusistates pries tas skraidancias saskes, bet manau kad reikia pravest kaip atskira cempionata, (kad ir kaip ten jy pavadint)
tada kas kokiom nores tas tokiom ir zais:)

hmm ir kodel jus sakote kad lietuva cia kaip pelene rusiskom saskem?
manau kaip tokia maza valstybe mes visai neblogai sudalyvaujam visur....

odėl netikiu, kad mūsų geriausieji 64 žaidėjai (Andrius, Sigitas, Aleksej) visą laiką taip ir bus be "tarptautinių" ambicijų ir sutiks nuvažiavę į 64 (rusiškom) pasaulio,Europos čempionatus būti ten visą laiką "patrankų mėsa"
Na aleksej rusiskom nelosia kiek zinau uzsienyje:)
o andrius ir sigis tikrai nepasakyciau kad yra musami skriaudziami, ir niekam y kaulus neduoda:D
Pagarba treneriams, reitingu skaiciuotojams, turnyru organizatoriams ir visiems kitiems populiarinantiems saskes:)

jei turite klausimu: email: saskes@list.ru
zhygis
 
Posts: 470
Joined: Thu 2008 Apr 17, 15:58
Location: Great Britain

Postby Algimantas » Wed 2008 Jun 25, 0:18

Žygiui, matyt, prieš diskutuojant reikėtų vis dėlto labiau "pasikaustyti". "Kiek zinau", "manyciau" - bet yra kitaip. Pvz. Aleksej tik ką žaidė užsienyje "64". Ir taip toliau...
Diskusija galės būti vaisinga, konstruktyvi ir produktyvi tik tuo atveju, jei bus diskutuojama rimtai.
Aišku, jeigu treneriai, turintys realią valdžią LŠF VK, manys, kad Lietuvos čempionatų - 64 finaluose bus galima pereiti prie naujesnių sistemų tik tada, kai jie daugumą Lietuvos šaškininkų ("64") išmokins "normaliai žaisti" (ar tie šaškininkai patys išmoks), gal diskutuoti ir neverta. Neverta ir tuo atveju, jeigu pagrindiniu argumentu stagnacijai liks didelis rezultatyvumas Lietuvos čempionatuose.
Man, šiais klausimais žmogui "šiek tiek iš pašalies" (bet tikrai neabejingam ir besidominčiam) gerb.Vaido Puočiausko mintys labai imponuoja.
Algimantas Kačiuška
Algimantas
 
Posts: 1442
Joined: Thu 2007 Nov 22, 23:26

Postby zhygis » Wed 2008 Jun 25, 0:27

o kokiam turnyre ir kada jis zaide rusiskom uzsienyje priestai? (o tuo labiau ar jis zaide skraidanciom priestai oficialiam turnyre?)
ir kuom jum uzkliuvo mano frazes "kiek zinau " ar "manyciau" (isvis asmenines nuomones reiksti nieks nedraudzia?)
Pagarba treneriams, reitingu skaiciuotojams, turnyru organizatoriams ir visiems kitiems populiarinantiems saskes:)

jei turite klausimu: email: saskes@list.ru
zhygis
 
Posts: 470
Joined: Thu 2008 Apr 17, 15:58
Location: Great Britain

Postby Vajus » Wed 2008 Jun 25, 0:54

Atsakau Žygiui:

1.
Taip, paskutiniuose (atrodo dviejuose) finaluose buvo traukiamas pirmas ėjimas . Bet tik už baltus.
Drauguži, yra LABAI didelis skirtumas :ar priverstinis burtų tvarka pirmas ėjimas daromas tik už baltus ar už abi spalvas. (Bent man tai tikrai-tau gal ir ne, cha-cha...)

2.
Na taip, pavadinimas ne esmė. Esmė tame, kad atrankinės į pasaulio, Europos ir pn. čempionatus vyksta pagal nusistovėjusią tvarką: ir būtent tik iš Lietuvos finalo, o ne iš taurės ar dar kokio kito turnyro. Todėl Lietuvos finalai ir turi būti vykdoma lygiai "taip pat", kaip bus lošiama ,nuvykus ten. O kadangi ten lošiama dažniausiai "skraidančiom" , tai ir finalas turi būti skraidančiom.
(Jeigu vyktų atranka į klasiką, tai tada turėtų būti finalas pagal klasiką...) (Taip, turnyrų pavadinimai neturėtų įtakos, jei atranka oficialiai būtu kitaip reglamentuota,o dabar atranka ,bent kiek aš žinau, pagal rezultatus iš finalo).


3.
Na ir ką mes,lietuviai, rusiškose šaškėse parodėme? (vaikų, jaunių grupių neimkim...imkim suaugusius). Nieko mes tom "skraidančiom" ar su traukiamais ėjimais , kiek žinau, įspūdingo neparodėm.. Kalba turėtų būti apie prizines vietas , o ne kažkokias kitokias...


Taip, Andrius visai neblogai sužaidė, bet , tur būt, galėtų žymiai geriau pasirodyti, jei turėtų atatinkamą patyrimą ...

Sigis lošia "Maršo" turnyruose, bet ten tradicinė klasika su padidintu partijų skaičium....

Aleksej loštų ir rusiškom, bet jam visai neįdomu žaist klasiką, kurios rimtuose turnyruose niekas nežaidžia.
Vajus
 
Posts: 393
Joined: Mon 2007 Nov 26, 15:10

Postby zhygis » Wed 2008 Jun 25, 1:01

na esme kad pradzia jau yra:D kad ir vienas ejimas traukiamas:)
o atranka galima reglamentuot ir kitaip:)
arba aplamai pavadint "atrankinis turnyras y EC (ar pasaulio) " ir visiem butu gerai:)
Nei Andrius nei Sigis gedos lietuvai nedaro:) o ir musu tik 3 miliionai (lyginant su kokias rusais ar ukrainieceis tai cia oj kaip mazai......)
aisq nesigincysiu, jei turetu iskur semtis patirties ir rezultatai butu geresni:)
Pagarba treneriams, reitingu skaiciuotojams, turnyru organizatoriams ir visiems kitiems populiarinantiems saskes:)

jei turite klausimu: email: saskes@list.ru
zhygis
 
Posts: 470
Joined: Thu 2008 Apr 17, 15:58
Location: Great Britain

Postby buldozzer » Wed 2008 Jun 25, 10:36

pagrindinis "skraidančiųjų" priešininkų argumentas yra, kad dar labiau sumažės žaidžiančiųjų. Tačiau kas tie, kurie sumažės? Tai ir būtų ta "senoji gvardija". Tačiau mes pakankamai turim 64 turnyrų be Lietuvos čempionato, tad norintys visada ras kur pažaisti, o Lietuvos čempionate, manau, galima būtų žaisti pagal dabartinę pasaulinę praktiką. Tai būtų naudingiau žiūrint į ateitį.
User avatar
buldozzer
Administratorius
 
Posts: 654
Joined: Fri 2007 Nov 16, 10:43

Postby arunas05 » Wed 2008 Jun 25, 16:45

labai gera tema atėjo iš " riešuto " tinklapio. tik į ją reikia žiūrėti plačiau.
arunas05
 
Posts: 2420
Joined: Thu 2007 Nov 22, 20:55
Location: šiauliai

Postby Vajus » Wed 2008 Jun 25, 18:46

Atsakau :

1. Sigiui
Černyšovas komandinėse buvo. (nebent jis man melavo, kai aš klausinėjau, kas kokią pavardę turi. Hm... galimas ir toks variantas, bet kažkaip nesitiki..). Nuotraukoj "Svajonių komanda" jo nėra (jis išvažiavo anksčiau, o ketvirtas toje nuotraukoje - komandos vadovas), bet ,man atrodo, Černyšovas matosi nuotraukoj, pavadintoj "Bendras salės vaizdas " (2 nuotrauka iš eilės).

2. Skeptikams ir panikuotojams:
Niekas klasikinių šaškių laidoti NESIRUOŠIA (bent aš tai tikrai :D :D )

A) Kalba eina tik apie tai , kad jei federacija savo lėšomis siunčia kažkokį asmenį atstovauti Lietuvai pasaulio čempionate, Europos čempionate ar panašiai, tai atranka turi būti vykdoma pagal tas pačias taisykles, kokiomis ir vyks minėti čempionatai, ir JOKIU BŪDU ne kitaip.
Priešingu atveju galim prieiti iki to , kad į minėtus čempionatus siųsim , kas geriau, pavyzdžiui, žaidžia šachmatais (žaidimai gi irgi kažkiek panašūs - :D :D ....)

B) Jei norim turėti kažkokių realių vilčių gerai ten sužaisti, tai laikas ir pas mus pradėti vykdyti turnyrus su tokiom pat taisyklėm.


Štai ir viskas.... Nereikia daryti priešpriešos tarp klasikos ir "kitokių" rusiškų šaškių . Vietos po saule visiems užteks! Kas norės , tas pats ir atsirinks , kur jam dalyvauti ir kokiom šaškėm žaisti...(Pavyzdžiui, vaikams , mano nuomone, iš viso jokių reformų daryti nereikia,nes tai netikslinga, bet tai čia jau mano asmeninė nuomonė...) Bet kad kažką daryti ta linkme reikia, tai " faktas kaip blynas" .... O tai taip bijodami naujovių, kuo toliau, tuo labiau tampam šaškių provincija....
Vajus
 
Posts: 393
Joined: Mon 2007 Nov 26, 15:10

Postby zoomz » Wed 2008 Jun 25, 19:10

Klausimas:

Ar ivedus skraidancias zaideju padauges ar zaisim 3-5 zmones ar situacija netures itakos?

Man paciam didelio skirtumo nera, esu zaides ir klasika ir puse ejimo ir viena ejima ir skraidancias. Ar tikrai tos skraidancios pakeltu bendra lygi? - pvz man gavus gambita, su zmogum kuris kukujevo nelosia, as ji dar lengviau aplosiu nei klasikinese saskese kokia standartine pozicija. Ar as nuo to potobulesiu - vargu. Aisku debiutiniam repertuarui tai tikrai padetu, bet paziurekim is kitos puses kiek ten debiutu - netoli 600. kokia tikimybe kad istrauksi ta pati debiuta? Kiek as debiutu per lr cempa pamatysiu, pirmoj eilej savo issitrauktus ir dar viena kita suzaista geresniu zaideju - kita puse netures jokios vertes. Siuo atveju as labiau pasitikeciau savo namu analize ir pasaulio cempionato ir panasaus rango partijomis. Manau didesnes naudos galetum gauti surenges kokia stovykla pries turnyra kur susirinktu zmones panagrinetu kartu debiutus, kazka sulostu. O jei turesim toki sastata lietuvos cempe koki turim dabar - dristu suabejot skraidanciuju saskiu tikslingumu
zoomz
 
Posts: 907
Joined: Fri 2007 Nov 16, 18:14

Postby edvard » Wed 2008 Jun 25, 20:32

http://www.playok.com/intl/en/groups/diskusijos/20796/
http://www.playok.com/intl/en/groups/di ... p2#c254344
Algimantas;Aišku, jeigu treneriai, turintys realią valdžią LŠF VK, manys, kad Lietuvos čempionatų - 64 finaluose bus galima pereiti prie naujesnių sistemų tik tada, kai jie daugumą Lietuvos šaškininkų ("64") išmokins "normaliai žaisti" (ar tie šaškininkai patys išmoks), gal diskutuoti ir neverta.
NEI TRENERIAI TURI VALDZIA ,NEI JIE STAGNATORIAI.....
TIK MATAU, KAD IR MUSU 64 ELITAS PATS NE ZINO KA NORI...TODEL IR NEPAKELDAVO GREZTAI TOKIU KLAUSIMU ANKSHCIAU....
edvard
 
Posts: 3625
Joined: Fri 2008 May 09, 9:59
Location: vilnius

Postby ricka-plun » Wed 2008 Jun 25, 22:21

Puiku!Matau,kad cia zmones turintys savo nuomone yra netoleruojami!Vajaus nuomone cia yra negincijama!Ji tik tera tiesa!Kagi...Darau isvadas del mano nuomones issityciojimo,ir izeidimo,kaip zmogaus..Prisijungiu prie Sigito ir cia daugiau savo minciu nerasysiu!
Pabaigai dar kelios mintys:
1.Del netiesos pasakytos,kad nieko musu zaidejai nenuveikia skraidanciom saskem.
a.As,tai tikrai ten nieko tokio nenuveikiau,tas tiesa!Bet--isivykdziau fm.!Ir pagyros ir supratimo zodziu sulaukiau is Andriaus,Sigito,pasaulinio elito zaideju,kaip Tokusarovas,Daskovas,KoroliovasAmbriloevas ir dar kitu!
b.Andrius,kiek as buvau,tai visada patenka i pasaulio cempionatu 8-uka!Ar tai blogas rezultatas?Manau,kad puikus!Visada tik sekmes tau-Andriau!
2.Del netiesos,kad tipo as pries Skraidancias saskes!
a.Stengiuosi ir vaziuoju i visus europos,pasaulio cempionatus ir losiu tom Skraidanciom!Plius kiek leidzia galimybes dar ir i turnyrus artimajame uzsienyje,kur taipat zaidziu skraidanciom!Jei jau as pries jas,tai kuriu velniu man vaziuoti?....
b.Pabreziu-As uz visu tipu saskes!
3.Nezinau,ar Vajaus nuomone,ar Andriaus yra isties teisingesne,bet as UZ Andriaus nuomone!
4.Linkiu visiems sekmes!
ricka-plun
 
Posts: 1077
Joined: Wed 2008 Jan 23, 20:06

Postby zoomz » Thu 2008 Jun 26, 0:15

ricka isivykdei sakai fm, bet kiek pamenu gavai ir tarptautinio meistro balu, bent jau kazaxstane tai tikrai. Kiekvienas turi savo tikslus ir juos igyvendina. O pagal vajaus teorija - man rodos mes turetume isvis pasidaryt super saskininku tauta, kas yra utopija. Is tikro tai is savo pozicijos sutinku su edvardu, siuo momentu as tikrai nzn kokiom saskem noreciau zaisti (o norint atsakyt i ji man reikia pirma atsakyt i klausima kuri rusis duotu didesne nauda, kol kas tikrai negaliu pasakyt). Kaip minejo ricka beveik visada bunu 8-uke, beje dar dalyvavau keliuose kviestiniuose turnyruose ukrainoj, kur pasirodziau tikrai neblogai, karta su beloshejevu zaidem maca del pirmos vietos, o sastate buvo ir doska, ir koroliovas, ir grebionkinas, ir plakxinas, ir ivanovas, ir belosejevas. Na ir siaip visi like kaip minimum nacionaliniai meistrai. Maciau marius sukure apklausa, bet ka ji parodys? - mases nusiteikima gal ir taip, bet jei prabalsuos ir tokiu zmoniu su nuomone, kas tos skraidancios, ai turetu buti norma balsuoju uz jas - tai ne kas. Dar klausimas vajui, tu cia taip bandai idiegt skraidancias (tikrai nesakau, kad tai blogai), bet stai klausimas ar tu pats dalyvausi? ar dar kas is riesuto dalyvaus? suprantu ta euforija grizus is pirmo cempo, taciau ivesti skraidancias saskes vien del to kad jus euforijoj nei sis nei tas :?
zoomz
 
Posts: 907
Joined: Fri 2007 Nov 16, 18:14

Postby zoomz » Thu 2008 Jun 26, 0:25

Dar prisiminiau ka norejau parasyt, paskaiciuokim matematiskai: lietuvos vyksta vienintelis cempas skraidanciom, jei pasiseks tai sulosiu 12 partiju per metus po 20 metu turesiu saskaitoj 240 partiju, debiutu apie 600 - nejau neatrodo juokingai. Sakysit galiu analizuot kitu partijas? - Atsakymas taip galiu, bet gal geriau man paanalizuot partija is pasaulio cempionato Koroliov - takusarov (zaidejai isrinkti random)?
zoomz
 
Posts: 907
Joined: Fri 2007 Nov 16, 18:14

Postby arunas05 » Thu 2008 Jun 26, 0:28

jau ne kartą rašyta apie LT finalų neatitikimą su PČ ir EČ. ne kartą rašyta apie skraidančias šaškes. viskas lieka diskusijose dėl vienos priežasies - nebėra LŠF VK 64 sekcijos. Barauskis ir Navickas gali tik pritarti. Laurutienė - atsistatydino ( priežastis įslaptinta) , Valantinas gali organizuoti , bet nenori (tikriausiai). Todėl pirmiausia reikėtų pakeisti visą LŠF struktūrą. Dabartinėje situacijoje tikėtis kažkokių permainų 64 yra beviltiška. Domčev laimi turnyrą Marijampolėje - pats susiskaičiuok reitingą. Žutautas siūlo patobulinti LT šaškių varžybas - organizuok pats. Puočiauskas ir visa Riešuto komanda suprato , kad reikia skraidančių šaškių varžybų - organizuokitęs patys.
visiem tiem reikalam turėtų būti komisijos , o ne 3 - 4 žmonės iš VK.
ir dar vienas pastebėjimas kolegoms - nebūkite tokie jautrūs ir arogantiški. čia tik diskusijos.
arunas05
 
Posts: 2420
Joined: Thu 2007 Nov 22, 20:55
Location: šiauliai

Next

Return to Šaškių naujienos

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests