LR jaunimo rusiškų šaškių finalai

Moderator: aleksej

Postby arunas05 » Tue 2008 Mar 04, 18:59

aš tai apkaltinčiau Petrauską , kodėl nepasidavė beviltiškoje padėtyje? o gal nebuvo ta padėtis beviltiška , jeigu tik vienas laimėjimas tebuvo?
arunas05
 
Posts: 2420
Joined: Thu 2007 Nov 22, 20:55
Location: šiauliai

Postby trashmaster » Tue 2008 Mar 04, 19:51

arunas05 wrote:aš tai apkaltinčiau Petrauską , kodėl nepasidavė beviltiškoje padėtyje? o gal nebuvo ta padėtis beviltiška , jeigu tik vienas laimėjimas tebuvo?

Macai buvo zaidziami 4 partijos po 5 minutes, pozicija tikrai beviltiska buvo, bet teisingai padare kad nepasidave :)
trashmaster
 
Posts: 293
Joined: Fri 2008 Feb 01, 22:46
Location: Vilnius

Postby zoomz » Tue 2008 Mar 04, 22:16

va va ir pasirode zmones kurie kaltinus kitus bet ne save, as tokioj situacijoj kaltinciau tik save ir buvo tokiu situaciju... o atsakant arunui - tai as is taves garsiai pasijuokciau jei tu tarkim apkaltintum mane del tokio zaidimo, nes kovoti reikia iki galo
zoomz
 
Posts: 907
Joined: Fri 2007 Nov 16, 18:14

Postby trashmaster » Tue 2008 Mar 04, 22:56

zoomz wrote:va va ir pasirode zmones kurie kaltinus kitus bet ne save, as tokioj situacijoj kaltinciau tik save ir buvo tokiu situaciju... o atsakant arunui - tai as is taves garsiai pasijuokciau jei tu tarkim apkaltintum mane del tokio zaidimo, nes kovoti reikia iki galo

Man atrodo labai aiskiai pasakiau jog kaltinu tik savo ziopluma, nieko daugiau :)
trashmaster
 
Posts: 293
Joined: Fri 2008 Feb 01, 22:46
Location: Vilnius

Postby zoomz » Tue 2008 Mar 04, 23:07

trashmaster wrote:
zoomz wrote:va va ir pasirode zmones kurie kaltinus kitus bet ne save, as tokioj situacijoj kaltinciau tik save ir buvo tokiu situaciju... o atsakant arunui - tai as is taves garsiai pasijuokciau jei tu tarkim apkaltintum mane del tokio zaidimo, nes kovoti reikia iki galo

Man atrodo labai aiskiai pasakiau jog kaltinu tik savo ziopluma, nieko daugiau :)


jei tas postas butu skirtas vien tik tau pacituociau, nesureiksmink saves.
zoomz
 
Posts: 907
Joined: Fri 2007 Nov 16, 18:14

Postby zoomz » Tue 2008 Mar 04, 23:10

ir siaip man labai patinka stebet zmones kurie bando pateisinti kazkuom savo pralaimejimus, kartais tikrai buna subjektyviu priezasciu, bet kartais prisiklausai tokiu komediju
zoomz
 
Posts: 907
Joined: Fri 2007 Nov 16, 18:14

Postby trashmaster » Tue 2008 Mar 04, 23:36

zoomz wrote:
trashmaster wrote:
zoomz wrote:va va ir pasirode zmones kurie kaltinus kitus bet ne save, as tokioj situacijoj kaltinciau tik save ir buvo tokiu situaciju... o atsakant arunui - tai as is taves garsiai pasijuokciau jei tu tarkim apkaltintum mane del tokio zaidimo, nes kovoti reikia iki galo

Man atrodo labai aiskiai pasakiau jog kaltinu tik savo ziopluma, nieko daugiau :)


jei tas postas butu skirtas vien tik tau pacituociau, nesureiksmink saves.

Aciu uz pastaba, turesiu galvoj
trashmaster
 
Posts: 293
Joined: Fri 2008 Feb 01, 22:46
Location: Vilnius

Postby zoomz » Tue 2008 Mar 04, 23:47

blin tikejaus kad vel kazka atrasysi ginco forma. bet pasirodei, protingesnis nei as maniau, uz tai sorry :oops:
zoomz
 
Posts: 907
Joined: Fri 2007 Nov 16, 18:14

Postby arunas05 » Wed 2008 Mar 05, 1:02

pralaimėjimo ant laiko problemos nebūtų , jeigu būtų žaidžiama pagal Fišerio sistemą.
kovos iki galo pavyzdys tavo partija su Farnestu, bet tai ne žaidimas ant laiko.
arunas05
 
Posts: 2420
Joined: Thu 2007 Nov 22, 20:55
Location: šiauliai

Postby zoomz » Wed 2008 Mar 05, 1:08

o jo su farnestu, jauciu kas mate - tas nepamirsh :lol: va po tokiu partiju niekada nesinori pasiduoti, kol yra bent menkiausias, nors ir labai neitiketinas sansas
zoomz
 
Posts: 907
Joined: Fri 2007 Nov 16, 18:14

Postby senelis » Wed 2008 Mar 05, 21:11

arunas05 wrote:prieš keletą metų J.Navickas buvo padaręs lentelę, kurioje buvo treneriams skiriami taškai už auklėtinių pasiektus rezultatus. būtų įdomu jeigu jis padarytų tokią lentelę už 2008 metus. kas geriausias LT treneris aišku, bet įdomu, kaip kiti?
2004 02 25 dienos " valstiečių laikraštis " rašė, kad po 4 - 5 metų Lietuvos čempijonais vos ne visose amžiaus grupėse bus šiaulių rajono šaškininkai. " kris " Vilnius... pagal dabartinius rezultatus net nepanašu, kad kitamet išsipildys ši pranašystė. tikriausiai reikėjo E.Bužinskį atsivilioti į šiaulius , tada šansų tikrai būtų.
kiniečių išmintis - blogas darbas sugadina gerą idėją.

Saskiu trenerius Lietuvojke pats laikas irasyti I Raudonaja knuga o ne konkursus jiems rengti.
senelis
 
Posts: 2585
Joined: Tue 2007 Dec 18, 22:46

Postby arunas05 » Fri 2008 Mar 07, 18:55

o kretingoje gal Uogintas vėl pradėjo dirbti?
arunas05
 
Posts: 2420
Joined: Thu 2007 Nov 22, 20:55
Location: šiauliai

Postby senelis » Fri 2008 Mar 07, 20:01

Uoginto matomai Lietuvoje nera
senelis
 
Posts: 2585
Joined: Tue 2007 Dec 18, 22:46

Postby Algimantas » Sat 2008 Mar 08, 13:04

V.V.:
"Saskiu trenerius Lietuvojke pats laikas irasyti I Raudonaja knuga o ne konkursus jiems rengti."

Jeigu ta prasme, kad nebereikalinga skatinti konkurenciją - NESUTINKU.
Jeigu Lietuvoje lieka 3 - 4 etatiniai treneriai, jų auklėtiniai visuose Lietuvos čempionatuose (įvairių amžiaus grupių, greitųjų šaškių, "žaibo") neišvengiamai dalijasi prizines vietas, t.y. visi turi "gražių pasiekimų", tinkamų atsakaitoms.
Pagrindinis rodiklis - rezultatai tarptautinėse varžybos (kitas dalykas, kad ir čia, ypač rusiškose šaškėse, mažai dalyvių - daug varžybų, teisingai apie tai rašo E.Bužinskij Kandaurov svetainės forume), manau, panašiai ir yra. Kadang LŠF finansuoja išvykas į jaunimo, jaunių ir t.t. PČ, EČ, LŠF ataskaitos ir rinkimų konferencijose, VK posėdžiuose turėtų būti nagrinėjami ten pasiekti rezultatai, tendencijos, priemonės ir pan. To nėra.
Faktas yra toks, kad jau daug metų Lietuvoje nėra (išugdyta) šaškininko - pasaulinės žvaigždės (jaunimas - kiek kitas aspektas, nors tikrai ir jų pasiekimai nepraėjo nepastebėti). Jeigu taip būtų, tai būtų galima panaudoti šaškių propagandai (moterys - šimtalangininkės savo laiku Lietuvoje buvo žinomos beveik kiekvienam, besidominčiam sportu, ir net labai nesidominčiam. Gal kiek mažesniu mastu, panašiai būtų ir dabar).
Šiaip, manau, Lietuvėlei ir konkrečiai šaškėms labai pasisekė, kad joje dirba tokie treneriai kaip Bužinskij, Laurutienė, Valantinas.
Algimantas Kačiuška
Algimantas
 
Posts: 1438
Joined: Thu 2007 Nov 22, 23:26

Postby aleksej » Sat 2008 Mar 08, 13:53

Algimantas wrote:Faktas yra toks, kad jau daug metų Lietuvoje nėra (išugdyta) šaškininko - pasaulinės žvaigždės

Čia atsakymas visiems žinomas - pinigai. Jeigu negalima rasti finansavimo į jokius neoficialius (o neretai ir į oficialius) stiprus tarptautinius turnyrus net stipriausiams šaškininkams (kurie potencialiai gal ir galėjo tapti pasaulinėmis žvaigždėmis), tai kaip apie pasaulinio lygio rezultatus galima svajoti. Pasaulinės žvaigždės visada bus iš ten, kur yra pinigai - iš Rusijos rusiškose šaškėse ir iš Rusijos ir Olandijos šimtalangėse. Taip dabar visą šaškių Olandija dirba ant Pim Meurs ir Roel Boomstra, jiems samdomi geriausi treneriai (iš Olandijos, Rusijos, Baltarusijos), jie nuolat dalyvauja įvairiausiose varžybose. Tai duoda vaisių, taip Boemstra budamas 15 metų jau yra įvykdęs vieną kartą tarptautinio didmeistrio balą, Meurs buvo pasaulio jaunių čempionu, šiais metais tapo naudingiausiu žaidėju Olandijos klubiniame čempionate. Panaši situacija ir su Rusijos atstovais - taip pateiktoje Jaceko Pawlickio ataskaitoje apie žaidėjų dalyvavimą tarptautiniuose turnyruose 2007 metais - pirmas penkias vietas užima Rusijos atstovai, tai yra dalyvauja dažniausiai. Ir visur jie važiuoja ne iš savo kišenės, žinau tai iš pirmų lūpų. Apie tai mes negalime net svajoti, asmeniškai aš (5 kartus Lietuvos čempionas) per visą savo gyvenimą nei karto nebuvau komandiruotas į turnyrą treniravimo tikslams iš kokių nors biudžetinių lėšų, tik už savus. Taip pat ir kiti. Nėra prasmės dabar prisiminėti ir lyginti su sąjungos laikais, kad visos moterys-šaškininkės buvo žinomos. Valstybinių pinigų tada buvo tiek, kad šaškininkai net nespėdavo dirbti ar mokytis, tik dalyvavo varžybose. Teko girdėti Egidijaus pasakojimus, kad per metus lankydavo mokyklą 4-5 mėnesius, kitą laiką buvo stovyklose ir turnyruose.

Dėl to ir dabartiniai rezultatai - Rusija šaškėse pirma ir bus taip gana ilgai. Taigi nereikia turėti iliuzijų - esant dabartinei situacijai geriausi Lietuvos šaškininkai atstovauja šalį tarptautinėje arenoje visai padoriai
User avatar
aleksej
Moderatorius
 
Posts: 1649
Joined: Fri 2007 Nov 16, 12:46
Location: Vilnius

PreviousNext

Return to Šaškių naujienos

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 84 guests

cron